Transplantacja duszy (ebook) –	Stefania Jagielnicka

E-book

Transplantacja duszy

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

„Transplantacja duszy” Stefanii Jagielnickiej - Kamienieckiej to dobrze napisany thriller science fiction. Bohaterką powieści jest internowana polska dziennikarka Celina, która po wyjściu na wolność decyduje się na emigrację do Niemiec. Ucieka przed władzą Unii Globalnej Świadomości rządzącej w Polsce, a w Europie Zachodniej już zdelegalizowanej. Jednak i tam dotarli już agenci Unii, „manipulatorzy” rozsiani  po całym świecie, którzy wyszukują ludzi czystych moralnie i próbują wyciągnąć z ich mózgów tajemniczy kod, dlatego Celina nawet za granicą nie może czuć się bezpiecznie. Życie bohaterki jest również zagrożone, a jej kod ma posłużyć złoczyńcom do osiedlenia się na innej planecie po wyeksploatowaniu Ziemi. Poddawana jest przez nich inwigilacji fizycznej i psychicznej, a po pobytach w szpitalach psychiatrycznych zaczyna wierzyć, że cierpi na schizofrenię. Jedyną obroną przed manipulatorami może być jedynie szlachetna dusza, a Celina mimo tylu upadków i słabości taką właśnie ma. Powieść autorki jest bolesną diagnozą, a zarazem krytyką współczesnego świata, coraz płytszego, w którym brak autorytetów na odpowiednich miejscach. To też opowieść o zawiedzionej miłości i tęsknocie za prawdziwą. Świat przedstawiony w powieści to gruzowisko wartości i idei, na którym leżą obok siebie dobro i zło.W „Transplantacji duszy” ciekawym jest fakt, iż nic nie jest dopowiedziane do końca. Autorka zostawia czytelnikowi przestrzeń na refleksję i w pewnym sensie na dopisanie sobie zakończenia.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

226

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.15 MB (MOBI), 0.81 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

04.12.2014, 13:57

„Transplantacja duszy” nie jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością ”, Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej. Przeżyłam miłe zaskoczenie, spotykając się z dobrze napisaną książką, z interesującą fabułą i aluzjami politycznymi, które możemy odczytać tylko my, Polacy.
Odnosiłam wrażenie, że autorka próbuje może nie rozliczyć się, ale z pewnością gorzko skomentować proces transformacji ustrojowej w Polsce, oczywiście w sposób aluzyjny, gdyż akcja powieści toczy się w Europie przyszłości. Kamieniecka pisze sprawnym, sugestywnym językiem, a kreślone przez nią obrazy i sytuacje na długo zostają w psychice. Tak, na pewno nie jest to książka, o której zapomina się zaraz po przeczytaniu ostatniego zdania. Zachęcam do lektury.