Trupia Farma (ebook) –	Bill Bass, Jon Jefferson

ebook Trupia Farma

Autor: ,

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB_DRM

Ocena czytelników

7,8
(914 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Najbardziej niesamowita farma świata. Miejsce, które zrewolucjonizowało współczesną kryminalistykę. Zapraszamy w leśne ostępy Tennessee. Na niewielkim obszarze leżą tu ludzkie zwłoki: zakopane w ziemi lub zanurzone w wodzie, zatopione w bagnach oraz ukryte w bagażnikach samochodów. To słynna Trupia Farma, wyjątkowy projekt naukowy Billa Bassa, który bada, co dzieje się z ludzkimi ciałami po śmierci, gdy natura bierze sprawy w swoje ręce. Jak blisko trzeba być rozkładającego się ciała, żeby je poczuć? Gdzie ciało rozkłada się dłużej: w ciężarówce czy na tylnym siedzeniu samochodu? W jaki sposób ślady małych owadów przyczyniły się do wysłania na krzesło elektryczne pewnego „morderczego” staruszka? Bill Bass zabiera nas w przyprawiającą o ciarki na plecach podróż po zakątkach Trupiej Farmy. Nie tylko odkrywa przed nami fascynujące tajemnice ludzkich zwłok, ale też opowiada o swych najbardziej pasjonujących śledztwach. Książka dla miłośników seriali CSI: Kryminalne zagadki oraz Kości. Bill Bass – światowej sławy antropolog sądowy, legendarny założyciel Ośrodka Antropologii Sądowej Uniwerystetu Tennessee, zwanego Trupią Farmą. Działalność Billa Bassa stała się inspiracją dla powieści Patricii Cornwell pt. Trupia farma. "

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formacie EPUB_DRM
Rozmiary plików 1.15 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaDRM
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące format EPUB_DRM.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Dariusz K.

01.04.2013, 13:57

Dobra książka , łatwo się czyta. Te mat ciekawy, przystępnie opisany.

Jacek Piętka

21.11.2012, 16:52

Książka dokumentalna, żadna fikcja. Pierwsza klasa jeżeli chodzi o tematykę, która jest powszechnie tabu. Pierwszy ośrodek gdzie po śmierci nasze ciało może przyczynić się do poznania jego funkcjonowania, nie tylko przy łapaniu przestępców. Książka fascynująca aczkolwiek czasami może być zbyt dosłowna... Oczywiście pierwsze co po przeczytaniu to sięgnąłem po "Trupią Farmę" Patricii Cornwell tak jak napisal poprzednik. Kryminał z opisami inspirowanymi opiniami i wynikami badań własnie na trupiej farmie.... mrrrrrrrr polecam..

Marcin Sakowski

Marcin Sakowski

01.10.2012, 12:11

Zainteresowałem się książką, kupiłem...i jestem zadowolony;) Książkę się czyta z zapartym tchem, ciekawe opisy i dla "znających temat" chociaż trochę ciekawa lektura. Minusem jest że jest krótka;) Książka jest ciekawym dokumentem opowiedzianym przez dr Billa Bassa, jak to się zaczęło, czemu miało służyć i o przygodach, towarzyszących powstawaniu "Trupiej Farmy." Polecam również książki autorki, która napisała wstęp do "Trupiej Farmy" Patricii Cornwell.