Urok (ebook) –	Laura  Kraft

E-book

Urok

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

„Urok”  Laury Kraft to powieść owiana tajemnicą, intrygą, zbrodnią i miłością.   Eliza, studentka dziennikarstwa jest śliczna, seksowna i działa na mężczyzn jak narkotyk. Tytułowy urok, który bezwiednie rzuca na mężczyzn sprawia, że dziewczyna już jako nastolatka pada ofiarą ich żądz. Uroda nie tylko nie pomaga jej w życiu, ale staje się przyczyną jej cierpienia. Kiedy w końcu zakochuje się ze wzajemnością w przystojnym Williamie, ma nadzieję, że on uchroni ją od zła. Mężczyzna obdarza ją wielką, ale obsesyjną miłością. Wkrótce na jaw wychodzą jego mroczne tajemnice. Okazuje się, że William to człowiek nieobliczalny. Otacza się luksusem i obraca ogromnymi pieniędzmi, ale stać go na największe okrucieństwa. Umiejętnie manipuluje Elizą, ukrywając przed nią swoją przeszłość i prawdziwe oblicze. Dziewczyna zostaje uwikłana w nieprawdopodobny, sięgający zamierzchłych czasów rodzinny sekret Williama. Od tej pory Eliza i jej nienarodzone dziecko znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie. William zdaje się tracić zmysły. Ale czy to prawda, czy tylko część misternej intrygi, w którą zostaje wplątana Eliza? Czym jest tajemniczy „rytuał”, stanowiący główną zagadkę powieści? Losy bohaterów stają się łamigłówką. Są przesiąknięte tajemnicą. Powieść naszpikowana jest nieoczekiwanymi zwrotami akcji, wyziera z niej mistrzowski suspens. Umiejętnie podtrzymywane napięcie, wprowadza Czytelnika w niepowtarzalny klimat. Wszystko to przeplata się z opisami miłosnych uniesień bohaterów. Niewinna, urocza Eliza początkowo jest marionetką w rękach swych kochanków. Z czasem miłosna gra zaczyna się jej podobać. Sceny erotyczne są odważne, zaskakujące, kontrowersyjne. „Urok” zadziwia, wzrusza, momentami zawstydza. Nie sposób odłożyć tej powieści na półkę, póki się jej nie przeczyta do końca.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

379

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.96 MB (MOBI), 1.08 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Pośredniczkaa

14.06.2016, 19:46

„Niezła”

William Paterson jest bogaty, wpływowy i szalenie przystojny, mógłby mieć każdą kobietę, ale on pragnie tylko jej. Eliza jest studentką dziennikarstwa, która postanowiła zarobić w czasie wakacji w Londynie, pracuje tam jako kelnerka. Gdy zaczęli się spotykać, ich życie wyglądało jak w bajce, on traktował ją jak księżniczkę, rozpieszczał i uwielbiał. Szybko się zakochała. Idyllę przerwały problemy finansowe Williama oraz jego podejrzane zachowanie. Okazuje się, że jego charakter nie jest tak kryształowy, jak jej się wydawało. Jej ukochany okazał się psychicznie chorym mordercą, gangsterem, który ma na jej punkcie obsesję. Kiedy Eliza sobie to uświadamia i postanawia uciec, dowiaduje się, że jest w ciąży, a jej dziecku grozi niebezpieczeństwo...

Ta książka od pierwszych linijek wbiła mnie w fotel i zasiała ziarenko strachu. Autorka świetnie zbudowała napięcie. Najpierw sprawiła, że razem z główną bohaterką wpadłam w sidła Williama, żeby potem pokazać mi jego przerażające prawdziwe oblicze. To mi właśnie uświadomiło, że Eliza nie była głupią dziewuchą, która sama jest sobie winna, była po prostu zakochana.

Sama jestem matką, więc z utożsamieniem się bohaterką nie miałam żadnych problemów. Laura Kraft świetnie opisała strach i przerażenie, jakie przeżywała oraz determinację, jaką musiała wykazać się Eliza, powiem więcej, opisała to tak, że autentycznie bałam się o bezpieczeństwo małego Aleksandra.

Akcji w książce jest dużo, ale nie czuje się przy tym chaosu i zmęczenia. Fabuła jest nieprzewidywalna, a koniec aż się prosi o kontynuację. Dialogi, niestety, są dość płytkie i niewiele wnoszą do książki, nad tym autorka musi trochę popracować, jednak nie umniejszyło to przyjemności, z jaką przeczytałam jej debiut.

„Urok” jest świetnym tyglem gatunkowym, znajdziemy tu wszystko, od mrożącego krew w żyłach thrillera, aż po piękny romans, a wszystko zaprawione delikatnym, aczkolwiek dość podniecającym, erotykiem. Nic nie chrzęści, nic nie zgrzyta, wszystko świetnie ze sobą połączone, co sprawiło, że jak zaczęłam czytać, to przepadłam z kretesem. Napisana lekkim i przystępnym językiem, jednocześnie pełna pożądania i niebezpieczeństwa sprawia, że nie można się od niej oderwać.

Laura Kraft w swojej książce jednocześnie ostrzega czytelnika przed grożącym niebezpieczeństwem i daje nadzieję, że nawet z najgorszej sytuacji można znaleźć wyjście. Jeżeli masz ochotę na porywający romans z dreszczykiem, to ta książka jest dla Ciebie!

Opinia pochodzi z bloga http://www.posredniczkaa.pl/