Vernon Subutex. Tom 1 (ebook) –	Virginie Despentes

ebook Vernon Subutex. Tom 1

Autor:

Wydawnictwo: Otwarte

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,2
(306 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Gdy większość dzisiejszej literatury popularnej przypomina melodyjki z supermarketu, »Vernon Subutex« jest jak punk rock – szybki, ostry, prawdziwy i wściekły na świat.
Jakub Żulczyk
Vernon Subutex zostaje wyrzucony na bruk, z jedną walizką. W poszukiwaniu dachu nad głową błąka się po mieszkaniach bliższych i dalszych znajomych, byłych kochanek i zupełnie przypadkowych osób. Tymczasem zawartość walizki Vernona budzi niepokój kilku wpływowych osób…
Powieść Despentes jest jak lustro odbijające współczesny Paryż i jego mieszkańców: od producentów telewizyjnych, bogatych mieszczan, politycznych i religijnych radykałów po emigrantów, przestępców, narkomanów i byłe gwiazdy porno. Autorka skanuje społeczeństwo balansujące na krawędzi śmierci.
„Vernon Subutex” to przejmujący dreszczem obraz świata, który stworzyliśmy, w którym żyjemy i który coraz mniej nadaje się do życia.

Język publikacjipolski
Rok wydania papierowego2016
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.27 MB (MOBI), 1.30 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Hubert Brychczyński

Hubert Brychczyński

05.06.2016, 12:39

„Nie warto”

Książka kiepska. Napisana co prawda sprawnie, z zacięciem, generalnie dobre "czytadło" udające większe ambicje, coś co się chyba przyjęło nazywać "literaturą środka".

Nerw Słowa

Nerw Słowa

06.05.2016, 21:33

„Bezkompromisowa i znakomita”

Świetna, bezkompromisowa, ostra, momentami wulgarna (acz w sposób uzasadniony) książka francuskiej pisarki, czyli współczesna odyseja w rytmie rock'n'rolla, z akompaniamentem wciągania kokainy i perwersyjnego seksu w tle. Nie wiem, czy jest to największe wydarzenie literackie we Francji w roku 2015 - ale na pewno jest to w ogóle wydarzenie o ogromnym znaczeniu. Bo tę książkę po prostu chce się czytać, a potem o niej myśleć. A po res

http://nerwslowa.blogspot.com/2016/05/ksiazka-wspoczesna-odyseja-w-rytmie.html#more

Nerw Słowa

Nerw Słowa

06.05.2016, 21:30

„Znakomita i bezkompromisowa”

Świetna, bezkompromisowa, ostra, momentami wulgarna (acz w sposób uzasadniony) książka francuskiej pisarki, czyli współczesna odyseja w rytmie rock'n'rolla, z akompaniamentem wciągania kokainy i perwersyjnego seksu w tle. Nie wiem, czy jest to największe wydarzenie literackie we Francji w roku 2015 - ale na pewno jest to w ogóle wydarzenie o ogromnym znaczeniu. Bo tę książkę po prostu chce się czytać, a potem o niej myśleć. A po resztę recenzji zapraszam na Nerw Słowa:

http://nerwslowa.blogspot.com/2016/05/ksiazka-wspoczesna-odyseja-w-rytmie.html#more