Władca wilków (ebook) –	Juraj Červenák

ebook Władca wilków

Autor:

Wydawnictwo: Erica

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,6
(336 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Najsłynniejsza seria fantasy rynków czeskiego i słowackiego! Władca wilków to pierwszy tom opowieści o zemście potomka bogów, wojownika Rogana, wspieranego przez wilka z zaświatów, Gorywałda. Prawie dziesięć lat walczył w wojnach, które doprowadziły do rozbicia imperium Awarów, rozciągającego się na równinach pomiędzy Dunajem a Cisą. Należał do drużyn słowiańskich książąt, był najemnikiem, walczącym po stronie Karola Wielkiego, służył w szeregach armii bułgarskiego chana Kruma. Czarny Rogan. Osławiony łucznik, bezlitosny pogromca Awarów. Każdy wódz pragnie mieć go po swojej stronie. Działa teraz na własną rękę, zapuszcza się w ciemne, zamieszkane przez duchy i demony lasy za Hronem. Tropi ślady Krwawych Psów - najokrutniejszych awarskich oprawców. Dzięki spotkaniu z wiedźmą Mireną i władcą wilków, Czarnobogiem, szybko się dowie, że jego powołaniem jest nie tylko zemsta za dawno nieżyjących bliskich. Aby sprawdzić, jakie drzemią w nim siły i jakie posłannictwo przypadło mu w spadku po nieznanych dotąd przodkach, będzie musiał udać się do królestwa Moreny, bogini śmierci… Czarnoksiężnik, to znakomita seria, która błyskawicznie wciąga w świat słowiańskich herosów, książąt oraz magii, kapryśnych bogów i żądnych krwi biesów, a wszystko to na tle prawdziwych wydarzeń historycznych. W przygotowaniu kolejne tomy przygód Rogana i jego wilczego towarzysza.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.68 MB (MOBI), 1.55 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Agata Kucharska

02.05.2014, 02:41

To jedna z tych książek które czytam jednych tchem a odkładam tylko po to żeby przynieść sobie jedzenie i czytać dalej. Nie jest to może fantastyka najwyższych lotów ale czyta się niezwykle przyjemnie. Zawsze uwielbiałam nasze rodzime książki z jakże swojskim folkorem (np Sapkowski). Przemawiały do mnie często dużo bardziej niż epickie fantasy zza oceanu. Coraz częściej sięgam po powieści naszych bliskich sąsiadów (Zamboch, Gromyko a teraz również Červenák) i jestem nimi zachwycona.

Czarnoksiężnik to cztero tomowa trylogia (3 książki + zbiór opowiadań). Jednak pierwszy tom jest kompletną historią samą w sobie. Autor nie sugeruje co będzie dalej, nie czujemy też, że opowieść została zakończona w połowie. Jednocześnie niesamowicie ciekawią mnie dalsze przygody poznanych bohaterów. Polecam wszystkim na lekką, rozluźniającą lekturę z dużą ilością przemocy (w walce) i nie małą dawką nagości.

Marcin Ochman

Marcin O

17.08.2015, 22:23

„Słowiańska mitologia i trup ścielący się gęsto”

Rewelacyjna podróż po mrocznym i brutalnym świecie zatopionym w średniowiecznej mitologii słowiańskiej z gamą barwnych i zróżnicowanych postaci. Jedyny minus - za szybko się czyta.