Wybrani (ebook) –	C.J. Daugherty

ebook Wybrani

Autor:

Wydawnictwo: Otwarte

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,1
(5972 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz? Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter? Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie? „Wybrani” to pierwsza część bestsellerowej sagi. Książka jest skazana na sukces, przepis na niego doskonale zna brytyjska redaktorka „Wybranych”, która odkryła również Stephenie Meyer (autorkę kultowego „Zmierzchu”). Dotychczas prawa do wydania „Wybranych” zostały sprzedane do 18 krajów.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 0.67 MB (MOBI), 0.81 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Dagmara Lasik

Dagmara Lasik

19.04.2014, 20:13

Rewelacyjna książka (właściwie wszystkie trzy) tak dla młodzieży jak i dorosłych. Wartka akcja, do samego końca trzyma w napięciu... Przeczytałam wszystkie trzy części i mam nadzieje, że bedą następne by dowiedzieć się co w końcu stanie się z Alli i jej przyjaciółmi a także z Nathanielem...

Aleksandra Łobacz

14.06.2015, 22:38

„Rewelacyjna”

Allie poznajemy, kiedy znowu pakuje się w kłopoty. Odkąd jej brat zaginął, pokazuje ona swoją buntowniczą naturę, która nieraz doprowadziła do aresztowania przez policję. Rodzice, nie mogąc poradzić sobie ze sprawiającą kłopoty córką, podejmują desperacką decyzję i wysyłają dziewczynę do elitarnej szkoły z internatem. Jednak Akademia Cimmeria nie jest zwykłą szkołą: mieści się w wielkim, wiktoriańskim budynku, a uczniowie to bogate dzieci wpływowych rodziców. Allie ani trochę nie pasuje do tych osób. Pomimo początkowej niechęci zaczyna respektować zasady obowiązujące w nowej szkole i poznaje nowych przyjaciół m.in. zwariowaną Jo i jej paczkę, przystojnego Sylvaina i outsidera Cartera, z którym relacje nie są usłane różami. Miłą atmosferę przerywają niespodziewane wydarzenia. Czy Allie rozwiąże tajemnice jakie skrywa Cimmeria? I czy nowo odkryte fakty przybliżą dziewczynę do odkrycia prawdy, czy przyniosą jeszcze więcej pytań?

Muszę zgodzić się z wypowiedzią Eweliny Lisowskiej; ta książka przypomina czarną dziurę, która pochłania nas w mgnieniu oka. Autorka poprowadziła fabułę po mistrzowsku i przyznaję, że śledziłam poczynania bohaterów z zapartym tchem. Tajemnica przewija się przez całą książkę; nikt nic nie mówi, a jak już to same kłamstwa. Przez połowę powieści głowiłam się o co dokładnie w niej chodzi i kto jest kim. W większości paranormal romance wiemy z góry kto jest wampirem, a kto wilkołakiem czy jakimś innym dziwadłem. Przez myśl mi nie przeszło, że książka może okazać się zupełnie zwyczajna! Podczas czytania Wybranych miałam w nosie rzeczywistość i oddałam się rozszyfrowywaniu fabuły książki.

C.J. Daugherty znakomicie poradziła sobie z wątkiem kryminalno-politycznym, ale też z kreacją bohaterami, z których na czele wysuwa się trójkąt Sylvain-Allie-Carter. Wątek ten jest co prawda oklepany, to nie zdominował całej książki i nie rzucał się w oczy. Cała trójka jest wykreowana w najdrobniejszych szczegółach. Trochę zasmucił mnie fakt, że bunt Allie szybko przygasł i stała się ona dość posłuszną dziewczyną. Jednak polubiłam ją i zaakceptowałam zachodzące w niej zmiany. Carter na początku działał mi na nerwy, lecz potem go polubiłam i ciężko jest mi o nim powiedzieć coś złego. Sylvain na początku wydawał mi się przykładem dobrze ułożonego chłopaka, jednak jego natarczywość względem Allie sygnalizowała, że mogę się mylić.

C.J. Daugherty nie wierzyła, że uda jej się napisać książkę dla młodzieży. Pewnego dnia jej mąż rzucił jej wyzwanie, że ma spróbować napisać powieść dla nastolatków, a jak nie to uzna ją za tchórza. W związku z tym zakładem powstali Wybrani. Ta niesamowita książka przecierająca nowe szlaki w literaturze młodzieżowej wędruje na moją półkę "Ulubionych" z oceną 8/10.

PannaP44

17.11.2013, 13:52

„”

Od zawsze miałam słabość do fantastyki. Jednak jakoś moje życie tak się potoczyło że zaczęłam sięgać coraz częściej do literatury faktu. Postanowiłam odnowić moją "znajomość" z fantastyką.

Po "Wybranych" szczerze mówiąc spodziewałam się, że będzie to książka jakich ostatnio w księgarniach bardzo dużo, czyli coś z pogranicza fantastyki, bardzo lubianych paranormali. Nic bardziej mylnego.

"Wybrani' to bardzo dobra pozycja zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Trzyma w niesamowitym napięciu, a akcja jest rewelacyjnie prowadzona.

Książka pełna tajemnic, niespodzianek i zwrotów akcji.

Główna bohaterka nie ma lekkiego życia. Kłopoty to jej specjalność. Uczy się w szkole, ale nie takiej zwyczajnej.

Zamordowanie jednej z uczennic Akademii Cimmeria zasiało w Allie ziarno niepokoju

Nie chcę wam zdradzać więcej tajemnic, i pozbawiać przyjemności odkrywania.

Jedno mogę wam powiedzieć na pewno. To rewelacyjna pozycja na długie wieczory, która niejednym was zaskoczy.