Zagadka Sary Tell (ebook) –	Kristina Ohlsson

E-book

Zagadka Sary Tell

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Pierwsza część nowego dwutomowego cyklu znanej autorki. 

Tamtego dnia, gdy wszystko się zawaliło, padał deszcz. W kancelarii adwokata Martina Bennera zjawia się zdesperowany mężczyzna, który prosi o pomoc dla swojej siostry, Sary. Problem polega na tym, że kobieta nie żyje.

Zanim odebrała sobie życie, przyznała się do popełnienia pięciu zabójstw. Gazety rozpisywały się o seryjnej zabójczyni i nazywały ją Sarą Texas. Kilka miesięcy po śmierci Sary jej brat postanawia przywrócić siostrze dobre imię i oczyścić ją z winy. Chce też odnaleźć jej zaginionego syna, Mio.

Martin Benner osiągnął w życiu wszystko. Zrobił karierę, miał wiele kobiet, od niedawna opiekuje się swoją czteroletnią siostrzenicą, której rodzice zginęli w wypadku. Benner kocha wyzwania. W poszukiwaniu prawdy popełnia jednak poważny błąd. Dość szybko z szanowanego adwokata staje się pionkiem w grze o tak wysoką stawkę – i w końcu sam musi walczyć o własną przyszłość.

Kristina Ohlsson jest autorką powieści kryminalnych, których bohaterami byli Alex Recht i Fredrika Bergman. „Zagadka Sary Tell” to bardzo realistyczny, a miejscami brutalny thriller, druga część ukaże się w 2016 roku.

Trudna i skomplikowana historia, ale Kristina Ohlsson pisze w tak prosty i zrozumiały sposób, że każdy będzie zachwycony. Bardzo dobry thriller…

„Norran"

Ta książka nie pozwoli ci zasnąć. Nie dlatego, że będziesz mieć koszmary, ale dlatego, że nie pójdziesz spać, zanim nie przeczytasz ostatniej strony. Tak było ze mną.

„Mariestadstidningen"

Ekscytująca historia. Kristina Ohlsson ma ogromny talent pisarski… Inteligentna i dobrze napisana.

„Alba"

Kristina Ohlsson (ur. 1979) - Jest z wykształcenia politologiem i pracuje jako analityk policyjny. Wcześniej była zatrudniona w szwedzkim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie zajmowała się konfliktem na Bliskim Wschodzie. Mieszka w Sztokholmie. „Niechciane” to pierwsza część cyklu z Frederiką Bergman jako główną bohaterką. Kolejne tomy wkrótce ukażą się nakładem Prószyński i S-ka. 24 września 2010 Kristina Ohlsson została uhonorowana nagrodą Gold Pocket Book Award.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.81 MB (MOBI), 0.58 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

13.12.2015, 19:54

„"...ważne zmiany dokonują się w błyskawicznym tempie. Życie potrafi zmienić bieg w ciągu jednej nocy albo nawet jednej sekundy."”

Już sam początek książki zapowiada jazdę bez trzymanki. Mocne wejście, które niezmiernie zaciekawia i powoduje szybkie przerzucanie stron, aby natychmiast dowiedzieć się co nas czeka dalej. Sara Tell, opiekunka do dzieci zabiła pięć osób, tuż przed procesem popełniła samobójstwo, a w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął jej syn. Bobby, jest przekonany o niewinności siostry i za wszelką cenę próbuje oczyścić kobietę z postawionych jej zarzutów. W tym celu wynajmuje młodego i ambitnego adwokata Martina Bennera, który wprost marzy o obronie kogoś takiego jak Sara. I w tym momencie rozpoczyna się niesamowicie intrygujący i trzymający w napięciu kryminał, w którym motywy psychologiczne nadają rytm, prawda gra melodię fałszu, a fałsz staje się prawdą.

Benner natychmiast przekonuje się, że sprawa seryjnej morderczyni nie będzie nawet w najmniejszym stopniu łatwa do rozwiązania, ale za wszelką cenę pragnie pomóc Sarze w pośmiertnym uniewinnieniu i odzyskaniu dobrego imienia. Sprawa Sary staje się jego priorytetem, pochłania go całkowicie, jednak nie wie jeszcze jakie pociągnie ona za sobą konsekwencje i jak bardzo zmieni się jego dotychczasowe życie. Z jednej strony wyjaśnienie morderstw przyciąga go jakąś magnetyczną siłą, a z drugiej ukazuje wyjątkowo mroczne tajemnice i zagadki. Przygotujcie się na bardzo dynamiczne tempo, a jeśli myślicie, że będziecie robić przerwy w czasie jej czytania, od razu wyprowadzam Was z tego mylnego wyobrażenia.

Pojawia się mnóstwo pytań i niewiadomych, intryga intensywnie zagęszcza się, następują niespodziewane zwroty akcji, uczucie niebezpieczeństwa silnie daje o sobie znać. Sprzeczne informacje często wprowadzają w błąd i bardzo trudno jest je zweryfikować. Nic już nie wydaje się prawdziwe, w zasadzie nikomu nie można zaufać. Muszę przyznać, że z wielką niecierpliwością wyczekiwać będę drugiego tomu tego cyklu. Fantastycznie spędziłam czas z tą książką, wiele razy zostałam zaskoczona obrotem spraw. Koniecznie sięgnijcie po "Zagadkę Sary Tell", niezwykle trudno ją rozwiązać, to prawdziwe kryminalne wyzwanie, wzbogacone elementami thrillera i sensacji.

bookendorfina.blogspot.com