Zagadki Kryminalne Panny Fisher: Kokainowy Blues (ebook) –	Kerry Greenwood

ebook Zagadki Kryminalne Panny Fisher: Kokainowy Blues

Autor:

Wydawnictwo: Albatros A. Kuryłowicz

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

10,0
(1 ocena)

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Lata dwudzieste ubiegłego wieku. W jednym z londyńskich salonów bawi się śmietanka towarzyska tego miasta. Nagle, w środku przyjęcia, dochodzi do bezczelnego rabunku – gaśnie światło, ktoś wybija szybę w oknie i kradnie bezcenny naszyjnik ambasadorowej. Na szczęście wśród gości jest Phryne Fisher – młoda, piękna, ale przede wszystkim niebywale bystra dama będąca detektywem amatorem. Błyskawicznie rozwiązuje zagadkę zuchwałej kradzieży, co sprawia, że emerytowany pułkownik, weteran z Indii, i jego żona postanawiają poprosić ją o przysługę. Para martwi się o swoją córkę, Lydię, która wraz z mężem mieszka w Melbourne. Gdy do nich przyjeżdża, jest słaba, dosłownie gaśnie w oczach, natomiast po dłuższym pobycie  w domu rodzinnym dochodzi do siebie. Ale kiedy wraca do męża, historia się powtarza. Rodzice podejrzewają więc, że Australijczyk jest z ich córką dla pieniędzy – młoda dama jest bowiem majętna – i powoli ją podtruwa. Pułkownik proponuje Phyrne, by przyjęła zlecenie, pojechała do Melbourne i zbadała sprawę. Phryne, znudzona monotonią jałowego życia londyńskich sfer wyższych, podejmuje wyzwanie. Postanawia jechać do Melbourne, a w podróży towarzyszy jej zaprzyjaźniona lekarka, sufrażystka i ekscentryczka, doktor MacMillan. Na miejscu kobiety poznają całą plejadę kolorowych postaci, z których każda odegra ważną rolę w dramatycznie zapowiadającej się akcji. A nic w tej historii nie jest takie, jak wydawało się na początku…

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 0.43 MB (MOBI), 0.44 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Głodek Książkowy

12.07.2015, 20:39

„Wyzwolona Panna Fisher”

Po obejrzeniu całego serialu " Zagadki Kryminalne Panny Fisher" dość niepewnie sięgnęłam po książkę. Kilkanaście odcinków zrobiło na mnie duże, pozytywne wrażenie a książką byłam zaniepokojona. Niepotrzebnie. Powieść przez cały czas utrzymuje klimat lat dwudziestych XXw. ukazując wyzwoloną jak na tamte czasy Phryne Fisher i jej przygody.
Phryne Fisher podejmuje się śledztwa w sprawie córki ciotki. Ciotka Phryne jest zaniepokojona zdrowiem swojej córki. Podejrzewa że trwa ona w nieszczęśliwym małżeństwie, w którym to mąż ją podtruwa. Phryne podejmuje śledztwo, natrafia przy okazji na nielegalny handel cocainą i nielegalne, brutalne aborcje. Towarzyszą jej pokojówka Dot, dwaj taksówkarze Cec i Bert, Rosjanin Sasza oraz doktor MacMillan.
Książka fantastycznie przeprowadza czytelnika przez szereg zdarzeń, którymi nie pogardziłby żaden mężczyzna. Odważna i wyzwolona Panna Fisher pokazuje jaka może być kobieta a nie tylko mężczyzna.
Książkę serdecznie polecam wszystkim, którzy lubią kryminały, w których ciagle dzieje się akcja. Powieść przeczytałam jednym tchem w dwa popołudnia. Z wielką niecierpliwoscią czekam na kolejne części po polsku.