Zaklinacz czasu (ebook) –	Mitch Albom

E-book

Zaklinacz czasu

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Spróbujcie wyobrazić sobie życie bez odmierzania czasu. Pewnie nie potraficie. Zawsze wiecie, jaki jest miesiąc, rok, dzień tygodnia. A jednak przyroda nigdy nie zwraca uwagi na czas. Ptaki się nie spóźniają. Pies nie patrzy na zegarek. Sarny nie martwią się kolejnymi urodzinami. Tylko człowiek odmierza czas. Tylko człowiek odlicza godziny. I właśnie dlatego jedynie człowiek doświadcza paraliżującego strachu, którego nie zniosłoby żadne inne stworzenie. Strachu przed tym, że zabraknie mu czasu. Zaklinacz czasu to piękna opowieść na miarę Alchemika – książka, która dla wielu czytelników na całym świecie stała się inspiracją i impulsem do życiowych zmian. Mitch Albom – bestsellerowy autor, którego powieści rozeszły się na całym świecie w nakładzie ponad 35 milionów egzemplarzy! Trzy z jego książek zostały zekranizowane. "

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.80 MB (MOBI), 0.72 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

magda L

magda L

01.01.2016, 23:13

Jak zwykle Albom nie pozwala kolo swojej ksiazki przejsc obojetnie. !CZy chcesz czy nie musisz sie zastanowic nad zyciem,przemijajacym czasem.Rewelacja.!Polecam.Ksiazka dla myslacych ale nie z kategorii ciezkich.

Dodaj komentarz

Agnieszka Sonenberg

Agnieszka Sonenberg

24.07.2016, 21:14

„Polecam!!”

"Zaklinacz czasu" to opowieść o Ojcu Czasu i jego roli ,jaką odegrał w swoim życiu oraz w życiu innych bohaterów.
Czy zdajemy sobie sprawę jak powstał czas?
Jak powstały godziny,minuty? Czy zdajemy sobie sprawę z dźwięków jakie wydaje świat? Zatrzymajmy na chwile wskazówki zegara,zatrzymajmy czas..jest cisza,ale gdy tylko znowu wprawi się go w ruch,brzmi lepiej niż orkiestra...czas ruszył z miejsca a natura zaczęła śpiewać,odgłosy życia na nowo dają się we znaki...
"Jednak przyroda nigdy nie zwraca uwagi na czas...
Tylko człowiek odmierza czas.
Tylko człowiek odlicza godziny.
I właśnie dlatego jedynie człowiek doświadcza paraliżującego strachu, którego nie zniosłoby żadne inne stworzenie.
Strachu przed tym, że zabraknie mu czasu."
O tym jest książka,naszpikowana złotymi myślami,czyni z niej w pewnym sensie arcydzieło.
Aforyzm,nad którym się zadumałam i jakby zawiesiłam w czasie ,jest bliski memu sercu. Zastanawiałam się niejednokrotnie właśnie nad znaczeniem i sensem tych słów..."Kiedy ma się nieskończoną ilość czasu, nic nie jest wyjątkowe. Jeżeli nigdy niczego nie tracimy ani nie poświęcamy, nie potrafimy docenić tego, co mamy."
Polecam!

Joanna Cieszyńska

Joanna C

09.03.2015, 13:34

„Polecam !”

Na początku trochę mi się dłużyło, potem zastanawiałam się do czego autor zmierza, by w końcu zaczytać się w tej przedziwnej powieści z zaciekawieniem.

„Zaklinacz czasu” to na początku trzy różne opowieści które płyną swoim odrębnym korytem ale od samego początku czytelnik ma nieodparte wrażenie, że zmierzają one ku wspólnemu zakończeniu. Jedna z nich opowiada o człowieku żyjącym w epoce wieży Babel, który obsesyjnie próbuje odnaleźć sposób na zmierzenie czasu. Natomiast dwie pozostałe żyją współcześnie i każda z tych postaci chce coś od czasu, jedna chce go wydłużyć a druga zatrzymać.

To naprawdę niesamowita książka i skłania ku przemyśleniom nad czasem, jaki nam dano. Udowadnia też że to, co nieuniknione i tak nadejdzie, choćbyśmy nie wiem jak bardzo starali się tego uniknąć. Dlatego właśnie należy cieszyć się każdą sekunda danego nam czasu i tak książka idealnie pokazuje jak warto go cenić.

Polecam szczerze tę fascynująca refleksję nad czasem a wartka i pełna napięcia akcja to dodatkowy prezent od autora, który sprawia że nie można od książki się oderwać. Polecam!

Dodaj recenzję