Zanim będzie za późno (ebook) –	Lauren FrankelPromocja

E-book

Zanim będzie za późno

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Doskonała debiutancka powieść Lauren Frankel. Historia dziewczynki na skraju załamania nerwowego i matki, która za wszelką cenę usiłuje jej pomóc, zanim będzie za późno.

Pod adresem trzynastoletniej Callie pada oskarżenie o agresywne zachowanie. Doskonale znając łagodne usposobienie córki, Rebecca jest przekonana o jej niewinności. Callie zostaje oczyszczona z podejrzeń, ale koleżanka, która ją oskarżyła, zaczyna przysyłać wiadomości z pogróżkami o coraz bardziej rozpaczliwej treści. Rebecca postanawia interweniować. Próbując pomóc niezrównoważonej dziewczynie, wspomina własne nastoletnie dramaty i przyjaźnie. Wraca pamięcią do czasów, gdy jej brak zrozumienia wobec najbliższych doprowadził do tragedii. Postanawia uczynić wszystko, aby ta historia zakończyła się inaczej. Jednak Rebecca nie wie wszystkiego, nie rozumie, kto jest prawdziwą ofiarą, i nie zdaje sobie sprawy, w jak wielkim niebezpieczeństwie znalazła się Callie.

Przejmująca, piękna opowieść o intensywnych emocjach wieku dojrzewania, złożonej naturze nastolatek oraz okrucieństwie, nieobcym żadnemu z nas. Odważne spojrzenie na najgorsze ludzkie instynkty, które oddalają nas od siebie samych – co czasem bywa wybawieniem.

Niepokojąca i trzymająca w napięciu debiutancka powieść Frankel pokazuje trudy dorastania, okrucieństwo społeczeństwa i to, jak mało wiemy o naszych dzieciach.
„People”

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.37 MB (MOBI), 0.45 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

manton

Małgorzata Antoniewicz

08.07.2016, 09:26

„Czy znamy nasze dzieci?”

Powieść niezwykle współczesna, poruszająca problem bullyingu, czyli po polsku przemocy psychicznej, fizycznej i wirtualnej wśród młodzieży szkolnej. Autorka niesamowicie trafnie zilustrowała psychikę nastolatek, aż i ja przypomniałam sobie tamte uczucia i myśli, jakie mną targały, choć to było już ok. 30 lat temu. A dla mnie jako matki bardzo cenne było uświadomienie sobie, że tak naprawdę to my nie znamy naszych dzieci, a one potrafią być mistrzowskimi manipulatorami, przybierają odpowiednią postać w zależności od okoliczności i potrzeb. Czy aby na pewno twoja córka jest słodką grzeczną dziewczynką? Czy na pewno jest w centrum uwagi wśród rówieśników z powodu swojej ujmującej osobowości? A może jest szarą myszką, ale przecież „to nic groźnego, nie każdy musi gwiazdorzyć”, a tymczasem może jest tłamszona i poniżana? Czy znamy nasze dzieci? Czy wiemy, kim są w środowisku swoich rówieśników? Jaką rolę tam odgrywają? Czy znamy….? Dobrze byłoby je poznać, zanim będzie za późno…

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

12.01.2016, 08:48

„"Ludzie, których kochałam, nigdy nie wzbudzali moich podejrzeń."”

Książka trzyma w napięciu, ciekawa i intrygująca fabuła, wyraziste postaci, język dostosowany do portretu bohatera, dynamiczna akcja i wiele psychologicznych wątków. Ze względu na wzruszające i przejmujące aspekty poruszane w powieści, ich sugestywne i obrazowe przedstawianie, często robiłam przerwy na przemyślenia. Autorka z wielkim wyczuciem i zrozumieniem przedstawia problem agresji, znęcania się, przemocy fizycznej i psychicznej. Uświadamia dramatyczne, często wręcz tragiczne, konsekwencje takich negatywnych postaw oraz nieumiejętności radzenia sobie z tymi problemami środowiska społecznego.

"Zanim będzie za późno" to bardzo udany debiut, wskazujący na ogromną wrażliwość autorki, umiejętność nawiązania dobrego kontaktu z czytelnikiem i uwrażliwienia na bolesne sprawy społeczne. Wydaje się, że niemal wszyscy jesteśmy zdolni do wyrządzenia krzywdy drugiemu człowiekowi. Bullying obserwujemy w każdym przekroju wiekowym i grupie społecznej. Jest obecny w szkole, pracy, biznesie, polityce, programach telewizyjnych, filmach, internecie, mediach społecznościowych. Może przybierać łagodną lub intensywną postać. Jego sprawcy czują się lepsi, kiedy brutalnie wytykają ludziom prawdziwe lub zmyślone słabości. Szykanowanie i tyranizowanie innych sprawia im przyjemność, łakną społecznego prestiżu, kontroli i władzy. Wykazują się impulsywnością, brakiem empatii, postrzegają przemoc w pozytywnym świetle.

W powieści przyglądamy się przeżywającej wielką traumę trzynastoletniej Callie oraz za wszelką cenę starającej się jej pomóc Rebecce. Nastolatka przechodzi trudny okres dojrzewania, poszukuje własnej tożsamości, a zdarzenia z przeszłości mocno rzutują na jej postrzeganie i zrozumienie świata. Callie nie umie poradzić sobie z presją rówieśników, boleśnie odczuwa przydarzające się jej przykre sytuacje, jednocześnie sama staje się źródłem dramatów innych wykazując się młodzieńczą głupotą i bezmyślnością. Dziewczyna ma bardzo niskie poczucie własnej wartości, pragnie zniknąć, zamienić się w cokolwiek, być niezauważalną. Nie potrafi szczerze porozmawiać o swoich problemach z innymi, a kiedy już decyduje się na wyznanie własnych udręk nie otrzymuje właściwego wsparcia ze strony bliskiej jej osoby. Czy jej apel o pomoc zostanie przez kogoś dostrzeżony? Dlaczego tak trudno jej uwierzyć w siebie i swoje możliwości? Jak poradzi sobie z silnym poczuciem winy i życiowego zagubienia?

Rebecca ma przeświadczenie, że doskonale zna swoją podopieczną, jej charakter, pragnienia i zwyczaje. Kiedy docierają do niej sygnały, że być może dziewczyna nieodpowiednio zachowuje się wobec innych, ma przekonanie, że to nie może dotyczyć jej Callie, nie dowierza, wypiera pojawiające się symptomy i zwątpienia. Celowo nie zauważa pewnych spraw, ignoruje je, bo inaczej musiałaby się zmierzyć z niewygodną prawdą. Broni nie tylko dziecka, ale także jego niewinnego obrazu wykreowanego w swoich oczach. Trzyma się wygodnej i bezpiecznej z jej perspektywy wersji wydarzeń. Jednak wobec pojawiających się sygnałów i dowodów wzbudzających wątpliwości, instynkt zaczyna poddawać pod rozwagę alternatywne możliwości i scenariusze. Jak nie szukać usprawiedliwień a wewnętrznych sił na stawienie czoła prawdzie? Czy kobieta zrozumie kim jest, co faktycznie przeżywa i do czego jest zdolna Callie? Czy zdąży uratować najbliższą jej sercu osobę?

bookendorfina.blogspot.com

Dodaj recenzję