Zanim zasnę (ebook) –	S.J WatsonPromocja

E-book

Zanim zasnę

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Wspomnienia nas definiują. Wyobraź więc sobie, że tracisz je za każdym razem, kiedy zapadasz w sen. Zapominasz, jak się nazywasz, kim jesteś. Nie pamiętasz wydarzeń z przeszłości, nie rozpoznajesz ludzi, których kochasz – wszystko to znika w ciągu jednej nocy. A jedyna osoba, której ufasz być może mówi ci jedynie połowę prawdy… Christine budzi się co rano w obcym łóżku u boku obcego mężczyzny. W lustrze widzi twarz nieznajomej kobiety, dużo starszej od niej. I co rano się dowiaduje, że to jej twarz, jej mąż, jej łóżko. Że przed dwudziestu laty na skutek wypadku straciła zdolność zapamiętywania. Co rano przeżywa wstrząs, co rano musi się z nim godzić. Jej życie wydaje się tragicznie proste. Powoli jednak okazuje się, że ta prostota jest pozorna. Że Christine ma swojego neurologa, o którym nie wie jej mąż, że prowadzi pamiętnik, dzięki któremu może częściowo zapełnić luki w pamięci. Kobietę zaczyna niepokoić jej całkowita zależność od męża. Okazuje się, że ma jakieś inne wspomnienia niż te, które co rano pieczołowicie mąż odtwarza. Christine zaczyna stawiać nowe pytania – jak wyglądał jej wypadek, dlaczego nie mają dzieci, co się stało z jej przyjaciółką? Im bardziej się zbliża do prawdy, tym bardziej niewiarygodna ona się staje. "

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.59 MB (MOBI), 1.33 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Anonimowy czytelnik

19.08.2015, 22:22

Może nie świetna, ale z pewnością bardzo dobra. Trzyma w napięciu, z każdym rozdziałem wprowadzając nowe, często zaskakujące informacje. Szczerze polecam!

Dodaj komentarz

Agusiek

Agusiek W

21.04.2014, 18:24

„Znakomita książka, zanim skończysz czytać, Twoje życie się zmieni.”


Nie przypominam sobie, żeby jakakolwiek książka zrobiła na mnie tak piorunujące wrażenie jak "Zanim zasnę". Skończyłam czytać i nie jestem w stanie nic zrobić, jestem w takim szoku i poruszeniu, tyle myśli wokół krąży... Fenomenalna książka.
Jak to jest budzić się każdego dnia i nic nie pamiętać,codziennie poznawać swoje życie,codziennie niejako umierać? I im bardziej próbując dowiedzieć się,czemu tak jest, tym gubić się w nadmiarze prawd?
Jasne, książek i filmów o amnezji już kilka powstało,ale wierzcie mi - nie takich! Fabuła jest tak zgrabnie poprowadzona, że w zasadzie można się poczuć jakby się było bohaterem i samemu codziennie przeżywać to, co Christine. Razem z nią strona po stronie poznawać swoje życie, urywki z przeszłości, męża, sumiennie układać puzzle, codziennie od nowa... I codziennie robić to z taką samą, jak nie większą determinacją. Chcieć wiedzieć więcej, szybciej, natychmiast, móc zakończyć ten koszmar i ŻYĆ! A także z pomocą lekarza, w tajemnicy przed najbliższą osobą, próbować odkryć prawdę, wreszcie móc dowiedzieć, kim się jest. Lub w desperacji zasypiając chcieć się już nie obudzić...
Wydawać się może, że historia męczy, bo ileż razy można powtarzać to samo i jak tym zaciekawić i utrzymać napięcie... A jednak można! Tu emocje dawkowane są stopniowo na zasadzie utrwalenia z rozszerzeniem, dzięki temu zabiegowi cały czas pozostaje się w stanie gotowości, ciągle chce się poznać więcej, nie można się oderwać. Trzeba rozwiązać tajemnicę, odkryć wszystkie sekrety...
Bardzo wzruszająca, trzymająca w napięciu. Daje do myślenia, szczególnie na temat własnego życia, własnego tu i teraz. Czy doceniam bardziej to, co mam? Czy mam świadomość, że jestem szczęściarą? Teraz tak i postaram się o tym nie zapomnieć.
Polecam, tę książkę trzeba przeczytać!

Tomasz Rędzia

Tomasz Rędzia

05.09.2012, 11:34

„”

Bardzo dobra książka, przy której nie zaznałem nudy. Ciągnęło mnie wręcz do niej i chciałem czytać i ciągle czytać, aby jak najszybciej dowiedzieć się co stało się bohaterce Christine. Dlaczego co dzień, po przebudzeniu musi uczyć się siebie całkiem od nowa, bo każdego ranka jej dotychczasowe życie jest czarną dziurą. Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa jej mąż Ben, którego codziennie musi poznawać od nowa? Nie zawiodłem się na tej książce i nie zawiodłem się jej zakończeniem. Mogę śmiało stwierdzić, że S. J. Watson, jako debiutant poradził sobie w doskonały sposób. Stworzył historię, która na kilka godzin potrafi przykuć do książki i pozwala oglądać obrazy, które pojawiają się w głowie Christiny.
Niesamowite jest to, jak wiele w naszym życiu zależy od wspomnień. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem i lektura tej powieści w pewien sposób mnie przeraziła. Uzmysłowiłem sobie, że bez wspomnień, bez pamięci, nasz świat przestałby istnieć. A może odwrotnie, to my przestalibyśmy istnieć dla tego świata.

Dodaj recenzję