Zapiski Oficera Armii Czerwonej (ebook) –	Sergiusz PiaseckiPromocja

E-book

Zapiski Oficera Armii Czerwonej

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Satyra ta jest opisem polskiej rzeczywistości na Kresach, widzianej oczami "wyzwolicieli". Sergiusz Piasecki w humorystycznej formie pokazał zderzenie się dwóch różnych światopoglądów. Pierwsze wydanie cieszyło się wielką popularnością na emigracji. Opinie czytelników zebrane w bibliotekach i czytelniach na obczyźnie bardzo korzystnie oceniały styl i język tej książki jako najlepszej po Kochanku Wielkiej Niedźwiedzicy. Sposób myślenia i zachowania krasnoarmiejców według opinii czytelników ściśle odpowiadał "wzorom" zapamiętanym przez mieszkańców kresów wschodnich RP z ich spotkań z nimi w okresie wojny. Akcja książki odzwierciedla także polską tragedię - tak ludzką jak i kultury - pod zmieniającymi się okupacjami, na tle których ten czerwony "bohater", zmieniał kolor zależnie od sytuacji, co znacznie mu ułatwił jego zmechanizowany system myślenia i brak wysubtelnionych uczuć.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.84 MB (MOBI), 0.79 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Dariusz K.

07.05.2014, 22:13

„Skondesowany opis czerwonej zarazy - przeczytaj koniecznie ”

"Noc była czarna jak sumienie faszysty, jak zamiary polskiego pana, jak polityka angielskiego ministra. Lecz nie ma siły na świecie, która by powstrzymała żołnierzy niezwyciężonej Armii Czerwonej......... "


Nareszcie Piasecki w e-booku !. Bardzo dobra pozycja , czytałem ją wielokrotnie.
Pierwszy raz wydała mi się śmieszna ale za każdym razem ta książka staje się coraz bardziej przerażająca i smutna.
W pewnym momencie dociera do czytelnika jak tragiczne i bolesne było spotkanie z sowiecką okupacją i to co wydaje się śmieszne na początku z czasem przeraża.
Polecam wszystkim , to co opisuje Piasecki jest fikcyjną historią ale opartą na własnych doświadczeniach i relacjach ludzi którzy zetknęli się z prawdziwą czerwoną zarazą.

Polecam również inne książki Sergiusza zwłaszcza przedwojenną trylogie złodziejską ( mam nadzieje że pojawi się ona również w e-booku ).

Dodaj recenzję