Zapytaj ogrodnika (ebook) –	Witold CzuksanowPromocja

E-book

Zapytaj ogrodnika

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

W tej książce nie chcę udzielać prostych rad i odpowiedzi na pytanie, jak się pozbyć kłopotów z ogrodu. Uważam, że takich rad po prostu nie ma. Ale mimo to wciąż ich potrzebujemy i każdy z nas wiele by oddał za proste i skuteczne rozwiązania. Często pytacie o to, jak zwalczyć różne plagi. Powtarza się dwadzieścia, może trzydzieści kilka chorób, szkodników i różnych innych zjawisk oraz czynników uprzykrzających życie ogrodnikom. Postanowiłem więc, że napiszę taki poradnik, w którym zamieszczę informacje o tym, co doraźnie pomaga, ale i wyjaśnię, dlaczego nie wszystkie plagi nawiedzające ogródek to typowe czarne charaktery.

Zawsze mi miło, gdy otrzymuję listy z pytaniami i prośbami o radę od czytelników moich książek i widzów

Roku w ogrodzie. To przecież znaczy, że wszystko, co opowiadam w szklanym okienku i wypisuję w kolejnych publikacjach, ma sens. Tym bardziej zależało mi na tym, by ukazał się poradnik Zapytaj ogrodnika. To podsumowanie korespondencji, którą prowadzę z nieznanymi mi na ogół osobami, właścicielami ogrodów i roślin doświadczonych przez różne przypadki i wypadki. Większość listów i tak dotyczy tego, co najbardziej boli: szkodników, chorób oraz próśb o domowe na nie sposoby.

Poczytajcie o nich, a później zajmijcie się też lekturą pozostałych rozdziałów tej książki. Ogród to przecież nie tylko utrapienia!

Witold Czuksanow

Witold Czuksanow (ur. 1965) - dziennikarz telewizyjny, autor poradników i książek o tematyce ogrodniczej. Od kiedy pamięta interesuje się wszystkim, co zielone i kwitnące. Uwielbia podpatrywać rośliny i opowiadać innym o ich życiu. Najbardziej znana z jego audycji to Rok w ogrodzie , emitowana od lat w sobotnie poranki na antenie Programu 1 TVP.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

24.81 MB (MOBI), 16.06 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Magdalena Oszek

Magdalena Oszek

01.04.2012, 15:32

„”


Witold Czuksanow (ur. 1965) - dziennikarz telewizyjny, autor poradników i książek o tematyce ogrodniczej. Uwielbia podpatrywać rośliny i opowiadać innym o ich życiu. Najbardziej znana z jego audycji to "Rok w ogrodzie", emitowana od lat w sobotnie poranki na antenie Programu 1 TVP.
Książka „Zapytaj ogrodnika” to spisane przez dziennikarza odpowiedzi na pytania zawarte w wielu listach, które otrzymuje on od widzów jego programów. Nie jest to książka w której znajdziecie proste rozwiązania na problemy w naszych ogrodach tych dużych i tych małych na parapecie okiennym, bo takich nie ma. Pomoże ona nam jednak w wielu przypadkach. Dowiemy się też, że nie wszystkie plagi w ogrodach to od razu czarne charaktery.
Książka została podzielona na rozdziały o różnej tematyce:
gleba i narzędzia
sadzenie i przycinanie
pielęgnacja ogrodu
na parapecie
w sadzie i warzywniku
rośliny ozdobne
na różne plagi w ogrodzie

Bardzo dużo ciekawych informacji na przykład jak zbadać glebę, co zrobić ze starą ziemią z doniczek po przesadzeniu kwiatów, co powinno nas zaniepokoić gdy patrzymy na powierzchnię gleby. Jak uprawiać trawnik by był zawsze pięknie zielony i bez chwastów.
Przydatne są wskazówki jakie prace w ogrodzie należy wykonać w konkretnej porze roku. Wskazówki są poparte zdjęciami, co bardzo urozmaica lekturę. Zresztą fotografii jest bardzo dużo w tej pozycji. Szczegółowo opisano gatunki roślin ozdobnych najczęściej spotykanych w naszych ogrodach.
Dla mnie najbardziej przydatny jest rozdział „Na parapecie”. To tutaj znalazłam ciekawe informacje jak uprawiać wiosenne nowalijki na okiennym parapecie oraz jak wyhodować własnego ananasa, papaję czy awokado.
Wszystkie zawarte w książce informacje są przedstawione przejrzyście i prostym językiem. Duża ilość zdjęć, sprawia, że lektura jest bardzo przyjemna. Dzięki niej poznałam nowe gatunki roślin. Pogłębiłam swoją wiedzę na temat ogrodnictwa. Mam nadzieję, że wykorzystane informacje sprawią, iż mój parapetowy i balkonowy ogródek będzie w tym roku bardziej atrakcyjny niż zwykle. Pierwsze roślinki już kiełkują. Czekamy tylko na odpowiedni czas by można je było przenieść na przygotowane półki na balkonie.
Książkę polecam wszystkim miłośnikom roślin ogrodowych i nie tylko.

Dodaj recenzję