Zarys matematyki. Logika, algebra, analiza matematyczna (ebook) –	Aleksander  Błaszczyk, Sławomir  Turek

Zarys matematyki. Logika, algebra, analiza matematyczna

Ocena czytelników:

0,0 Nie ma jeszcze ocen.
Dodaj pierwszą!

Pobierz bezpłatny fragment:

PDF

Opis publikacji

Pierwsza część zawiera najważniejsze fragmenty logiki matematycznej ze szczególnym uwzględnieniem rachunku zdań, rachunku kwantyfikatorów i elementów rachunku zbiorów. Omówione tu pojęcia są niezbędne dla zrozumienia każdego działu matematyki, a także podstaw informatyki, która w dużej części wyrosła z logiki. Ta część książki zawiera także fragmenty działu matematyki nazywanego kombinatoryką, która także jest silnie obecna w informatyce i logistyce.


Druga część książki poświęcona jest najważniejszym działom algebry wyższej. Jest tu omówiony rachunek macierzowy, wyznaczniki, układy równań liniowych, rachunek wektorowy i liczby zespolone. Ta część matematyki ściśle wiąże się z wieloma zastosowaniami w ekonometrii, fizyce i naukach technicznych. Są tu także obecne bardziej zaawansowane tematy algebraiczne takie jak formy hermitowskie i przestrzenie unitarne.


Część trzecia zawiera fundamentalne pojęcia analizy matematycznej: rachunek różniczkowy i całkowy. Ta tematyka należy do kanonu wiedzy matematycznej i ma ogromne zastosowania we wspomnianych wyżej działach nauki. Jest tu więc szeroko omówione pojęcie pochodnej łącznie z zastosowaniami do badania funkcji, całki Riemanna, szeregi liczbowe i funkcyjne. Są także szeregi Fouriera i transformata Laplace’a. Szeroko omówione są też pochodne cząstkowe i całki podwójne. Ostatni rozdział zawiera również omówienie najważniejszych typów równań różniczkowych.


Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formacie PDF

Rozmiary plików

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące format PDF