Zatoka westchnień (ebook) –	Nora Roberts

E-book

Zatoka westchnień

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Magia, miłość i walka z pradawnym złem. „Zatoka westchnień” to drugi po „Gwiazdach fortuny” tom trylogii „Strażnicy” autorstwa Nory Roberts.

Zła bogini Nerezza za wszelką cenę pragnie zagarnąć trzy bezcenne gwiazdy, które w pradawnych czasach spadły na Ziemię. Kiedy je zdobędzie, zyska bezgraniczną władzę i unicestwi cały wszechświat. Sześcioro Strażników zjednoczyło siły, by udaremnić te plany. Odnaleźli już w Grecji Gwiazdę Ognia, a obecnie kontynuują swoją misję na malowniczej wyspie Capri. 
Syrena Annika i podróżnik Sawyer King wraz z czwórką  towarzyszy szukają teraz tajemniczej Gwiazdy Wody. Muszą pokonać  Nerezzę, która wysyła przeciwko nim groźnego przeciwnika, mającego zniszczyć całą szóstkę. Wydaje się, że takie okoliczności nie sprzyjają miłości ani pożądaniu, Annika jednak zakochuje się w dzielnym i lojalnym Sawyerze, który wszakże też ma swoje tajemnice. Sawyer wie, że jeśli odwzajemni jej uczucia, narazi swoją ukochaną na niebezpieczeństwo. Próbuje więc ją odtrącić - ale czyż można walczyć z prawdziwą miłością?  
Tymczasem ich podstępna przeciwniczka szykuje nową, niebezpieczną broń. Groźną i nieprzewidywalną. 


Jeżeli chodzi o prawdziwy romans, to nikt nie pisze ich lepiej niż Nora Roberts.

„Booklist”

Nora Roberts jest autorką ponad 200 romantycznych powieści. Pod pseudonimem J.D. Robb pisze również bestsellerowe kryminały futurystyczne. Wydrukowano ponad 500 milionów egzemplarzy jej książek. „Gwiazdy fortuny” to pierwszy tom nowej trylogii romansów.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.03 MB (MOBI), 0.60 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Katarzyna Wojtanowska

01.12.2016, 10:02

„Syreni romans”

Bohaterowie znani nam już z książki "Gwiazdy fortuny" przenoszą się na Capri, gdzie za zadanie mają odnaleźć drugą z gwiazd. Tym razem główną rolę w poszukiwaniach odegra syrena Annika. Jednak zanim dotrą do tytułowej Zatoki westchnień, czekać ich będzie walka z siłami złej Nerezzy, dużo ćwiczeń i doskonalenia się w walce, a także odrobina relaksu przy koktajlach Bellini i namiętny romans Anniki i Sawyera.

Nora Roberts bardzo konsekwentnie trzyma się kanwy wypracowanej w pierwszym tomie. Ta powieść, tak jak poprzednia napisana jest w podobnym stylu i w podobnym tempie akcji. Mamy momenty wyciszenia, gdzie czytamy dokładne opisy przygotowywania posiłków, a w następnym rozdziale toczymy podwodną bitwę z najemcami Nerezzy.

Trochę nietypowy wydaje się być romans człowieka z syreną, pewne sceny wzbudziły moje zadziwienie i nie do końca zyskały aprobatę w mojej wyobraźni, ale opisy rodzącego się uczucia między nimi były na prawdę urocze, a momentami wręcz zabawne. Prostolinijna, do bólu szczera i bardzo emocjonalna Annika nie zawsze wie co należy przemilczeć w świecie śmiertelników. Wprawia tym Sawyera w zażenowanie, ale Podróżnik po męsku potrafi się z tym uporać.

Trzecia, ostatnia cześć przede mną. Ciepły, śródziemnomorski klimat zmienimy na chłodną Irlandię. Już nie mogę się doczekać.