Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata (ebook) –	Michał Bardel

E-book

Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Odkryj mroczne tajemnice znanych win i winnic świata. Poznaj opowieści z podróży do miejsc, w których wino i zbrodnia tworzą fascynujący duet. Jeśli ludzie dla butelki wina skłonni są zabijać, kraść, szantażować, truć, to w tym winie musi coś być! Michał Bardel, niczym winiarski Sherlock Holmes, tropi sensacyjne zniknięcia beczek wina w Toskanii, demaskuje langwedockich winiarzy-terrorystów, a w zuryskiej katedrze bada kielich z zatrutym winem. Wszystko to uzupełnia rzeczowa wiedza znawcy i zabawne anegdoty. Jeśli ciekawi Cię świat wina, chcesz odnaleźć się w gąszczu odmian i etykiet, ale nie chcesz utonąć w specjalistycznym żargonie – trzymasz w ręce przewodnik stworzony dla Ciebie! Praktyczny przewodnik dla miłośników wina: • jakie wina dają najwięcej przyjemności i nie zabijają ceną • jakie wino na aperitif, jakie do posiłku, a jakie do medytacji • jakich win możesz szukać w supermarkecie • po jakie wina lepiej udać się do sklepu winiarskiego • czym kierować się przy wyborze wina na prezent "

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.13 MB (MOBI), 0.81 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Danka

19.09.2014, 13:03

Nareszcie książka napisana przez prawdziwego pasjonata, z którego słów czerpie się inspirację do rozwijania własnych. Michał Bardel stworzył swój przewodnik w tak nietuzinkowy sposób, że powinien on być przykładem na to – jak pisać o winach i nie zanudzić na śmierć czytelników. Chapeau bas autorowi, a czytelnikom gorące polecenia.

E

07.09.2014, 12:10

Bardzo się cieszę, że trafiłam na tę książkę, bo wreszcie mogę świadomie konsumować wino. Poznałam specjalistyczne słownictwo, przeczytałam opowieść o dwunastu niezwykłych krainach i spisałam rady prawdziwego smakosza. „Zbrodnia i wina” zostaną przy mnie na wszelki wypadek – zawsze służą dobrą radą i świetną lekturą. Polecam!

Jack

05.09.2014, 12:34

Książka choć krótka, to bardzo treściwa i napisana ciekawie i z humorem. Co prawda nie zrobi z nas krytyków i znawców wina, ale na pewno pomoże cieszyć się tym trunkiem w nowy sposób i wybrać bardzo dobre wino w rozsądnej cenie. Moim zdaniem konieczność, jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć więcej na temat wina.