Zima świata (ebook) –	Ken Follett

ebook Zima świata

Autor:

Wydawnictwo: Albatros A. Kuryłowicz

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,0
(962 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Akcja książki rozpoczyna się w momencie dojścia Hitlera do władzy w 1933 roku, kilka lat po wydarzeniach opisanych w UPADKU GIGANTÓW. Pojawiają się tu postacie, których losy składały się na fabułę tamtej książki, a także ich dorastające i dorosłe dzieci. W Niemczech mnożą się akty przemocy wobec Żydów, represje wobec politycznych przeciwników partii nazistowskiej. Rodziny von Ulrichów i Francków czynnie przeciwstawiają się nazistom i płacą za to najwyższą cenę. Wołodia, syn Grigorija Peszkowa, attache przy ambasadzie radzieckiej w Berlinie, prowadzi działalność wywiadowczą, werbując niemieckich informatorów. Jednym z nich jest Werner Franck. Drugi z braci Peszkowów, Lew, realizuje swoje marzenie – emigruje do Ameryki i zdobywa fortunę. Jego córka Daisy przyjeżdża do Londynu, gdzie poznaje sympatyzującą z faszystami rodzinę hrabiego Fitzherberta. Uwodzi syna hrabiego, zostaje jego żoną. Na uroczystym balu w Cambridge poznaje Lloyda Williamsa, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Daisy nie odwzajemnia jego uczucia. Zrozpaczony Lloyd wyjeżdża do Hiszpanii i zgłasza się jako ochotnik do brygad międzynarodowych. Tuż przed wybuchem II wojny światowej los ponownie zetknie go z Daisy...

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.25 MB (MOBI), 1.56 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Agusiek

Agusiek W

21.04.2014, 18:48

Wspaniała powieść, wciąga, nie można się oderwać. Przeżywasz wszystko co się dzieje razem z bohaterami, a w tle dzieje się historia. Przepiękne.

Aneta Rzysko

Aneta Rzysko

06.03.2016, 22:56

„doskonała!”

Wszystkie trzy części stulecia Są boskie! Są cudne! Wciągające! Inteligentne! Całe stulecie walk, okrucieństwa, ale i miłości, dramatycznych wyborów i ich konsekwencji, które niosą ze sobą dzieci bohaterów z pierwszej części!

Anonimowy czytelnik

23.03.2014, 20:37

„Dobra ale nie rewelacyjna”

W kontekście historycznym Ken Follet umieszcza dalszy ciąg losów "Końca Gigantów".
Niewątpliwa wartością książki jest pokazanie, że polityka a co za tym idzie często decyzje państwowe i rządowe powodują inny przebieg życia poszczególnych ludzi.
Tytuł jak najbardziej adekwatny do czasu , który opisuje.
Czyta się dobrze i dobry to materiał dla pobieżnego poznania uwarunkowań i przebiegu lat 30, 40 i 50 XX stulecia.
Jednak nie jest to proza rzucająca na kolana - mimo poprawności i trafności opisu faktów dynamizm działania jest niewielki i czasami mimo, że porusza wielce ważne dzieje ludzkości, miejscami ciągnie się niepotrzebnie.
Oto dobrze napisany podrecznik historii z opisem jej wpływu na ludzi.
Zabrakło trochę morału.
Ot doszli do władzy ludzie , którzy wysłali kilkadziesiąt milionów ludzi do grobu! A poszczególni ludzie albo to umożliwiali albo w tym przeszkadzali.