Zjawa (ebook) –	Michael Punke

ebook Zjawa

Autor:

Wydawnictwo: Sonia Draga

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,8
(583 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Na podstawie powieści powstał znakomity film z Leonardo Di Caprio w roli głownej!W roku 1823 trzydziestosześcioletni Hugh Glass zaciąga się do oddziału  formowanego przez Kompanię Futrzarską Gór Skalistych, który wyrusza na  niebezpieczną wyprawę przez dziewicze, niezbadane terytoria. Pewnego dnia zostaje straszliwie poturbowany przez niedźwiedzia grizzly i oddany pod opiekę dwóch ludzi z oddziału– Johna Fitzgeralda, bezwzględnego najemnika oraz młodego Jima Bridgera, przyszłego „Króla ludzi gór”. Gdy do ich obozowiska zbliżają się Indianie, Fitzgerald i Bridger pozostawiają Glassa na pastwę losu. Co gorsza, zabierają rannemu broń i całe wyposażenie – wszystko to, co dawałoby mu jakąś szansę na samodzielne przeżycie. Opuszczony, bezbronny i wściekły, Glass składa samemu sobie obietnicę, że przetrwa. I że dokona zemsty.„Fascynująca opowieść o heroizmie i obsesyjnym pragnieniu wymierzenia kary”.– Publishers Weekly„Zjawa to jedna z najbardziej poruszających, surowych i fascynujących opowieści o samotnej wędrówce, jakie kiedykolwiek czytałem”. – Akiva Goldman, scenarzysta filmu Piękny umysł, zdobywca Oscara

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.67 MB (MOBI), 0.97 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anonimowy czytelnik

28.04.2016, 14:12

„Zemsta motorem przetrwania”

„Zjawa” to surowa, męska proza, wypełniona krwią, potem, bólem pracujących mięśni. Jest jak urywany oddech po męczącej wędrówce, jak rzężenie w płucach, jak walące ciężko serce w niemej wściekłości. Smród przepoconych łachów, zwierzęcej skóry, piżma i mięsa aż wyziera spomiędzy kart tej historii. Nie potrzeba pięknych słów, by udało się uchwycić przelotne uczucia, emocje, które napędzają człowieka, zmierzającego ku ostatecznej zemście. Michaelowi Punke udało się napisać piękną historię, inspirowaną faktami, jednak w taki sposób, że pozostaje wciąż rzeczywista oraz wiarygodna w oczach czytelnika. „Zjawa” robi olbrzymie wrażenie i pozwala przez jakiś czas odczuwać ulotne wrażenia mozolnej wędrówki przez prerie amerykańskiego pogranicza. Zanurzamy się w ten świat natury jednocześnie walczącej i współistniejącej z człowiekiem, w czas rozbudzonych indiańskich konfliktów i zrywanych skalpów, w majestat przyrody, której nie sposób okiełznać, nawet gdy wydaje się już, że jest to możliwe.

„Zjawa” to tak naprawdę bardzo prosta historia przetrwania i zemsty. To opowieść o przelanej krwi i zbrodni człowieka przeciw drugiemu człowiekowi. Jednak przede wszystkim to opowieść o tym, czego może dokonać jeden człowiek, co jest gotowy przeżyć, by uratować własne życie, wbrew wszelkim przeciwnościom losu.

Olga z WielkiBuk.com

https://wielkibuk.com/2016/04/22/przygodowy-piatek-zjawa-michael-punke-recenzja/