Życie jest piosenką (ebook) –	Jacek Cygan

ebook Życie jest piosenką

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,1
(93 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Jego piosenki od lat śpiewają najlepsi polscy wokaliści, a wraz z nimi cały kraj. Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby tak wspaniale piosenką „Jaka róża taki cierń”, Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby przed nami, że „Czas nas uczy pogody”, a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy „Wypili za błędy”. Edyta Górniak ze swoim utworem „To nie ja” nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji, Andrzej Zaucha nie czarowałby nas swoim „C’est la vie”, a Maryla Rodowicz nie powiedziałaby nam, że są wśród nas „Łatwopalni”. Nie byłoby też najpopularniejszych przebojów zespołu Kombi, ani „Dyskoteki pana Jacka”, na której wychowało się całe pokolenie młodych ludzi. Książka Jacka Cygana to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce. Każda piosenka ma swoją historię, która często okazuje się zupełnie niezwykła. Każda rodzi się z przyjaźni tekściarza i wykonawcy. Książka Jacka Cygana jest więc przede wszystkim opowieścią o przyjaźniach, które zaowocowały legendarnymi utworami. "

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 13.72 MB (MOBI), 6.39 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

E

14.10.2014, 23:57

Chyba każdy, kto choćby w najmniejszym stopniu interesuje się polska piosenką skojarzy to nazwisko – Jacek Cygan. Ten wspaniały tekściarz właśnie wydał swoją książkę, którą polecam serdecznie do lektury. Można w niej znaleźć liczne anegdoty, z których Cygan skądinąd słynie (pamiętacie jego prowadzenie Opola?). Poza tym ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy o polskiej muzyce – można z niej zaczerpnąć wiele informacji dotyczących kulisów powstawania nieśmiertelnych hitów. Przecież nie kto inny, ale właśnie Jacek Cygan odpowiadał za warstwę liryczną utworów takich wykonawców, jak: Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak czy Edyta Geppert. Jeżeli więc chcecie spędzić kilka chwil w towarzystwie ciekawego i zajmującego opowiadacza, który przyczynił się w znaczny sposób do rozwoju polskiej muzyki – nie wahajcie się. Ta książka spełni wasze oczekiwania.