Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora (ebook) –	Ryszard Horowitz

Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora

Ocena czytelników:

7,8 (41 ocen) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Opis publikacji

"Jako dziecko przeszedł przez piekło getta i obozów koncentracyjnych. Jako młody człowiek zakładał legendarną krakowską „Piwnicę pod Baranami”. Jako dorosły odniósł ogromny sukces i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów. W swojej autobiografii Ryszard Horowitz opowiada o przeżyciach z czasu II wojny światowej, dzieli się wspomnieniami z młodości w powojennym Krakowie i relacjonuje powolne wspinanie się na szczyt fotograficznej kariery, w czasach, które przywołują na myśl sceny z serialu „Mad Men”. Autor ze swadą opowiada o swojej rodzinie, ale też o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andym Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego. To żywa, wciągająca i szczera opowieść o wojennej traumie, dorastaniu w powojennej Polsce i spełnionym amerykańskim śnie. „Życie niebywałe” zawiera fotografie z archiwum rodzinnego i prace Autora."

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

21.36 MB (MOBI), 24.38 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

E

14.12.2014, 19:21

Książka jest skierowana do każdego. Młodzi znajdą w niej bardzo pouczającą lekturę, krakowianie pospacerują po swoim mieście, pasjonaci jazzu usłyszą niemal dźwięki płynące z opowieści autora i zdjęć, które udało mu się wykonać. Miłośnicy fotografii dowiedzą się, jak rozwijała się kariera fotografa i obejrzą jego zdjęcia. Ludzi kulturalni znajdą wiele inspiracji. Miłośnicy historii będą mieli okazję cofnąć się w czasie. Badacze pamięci będą mogli przyjrzeć się jej funkcjonowaniu. Ci, którzy marzą o podróży do Nowego Jorku, będą mogli go zasmakować. Wreszcie ci, którzy lubią słuchać, skończą czytać spełnieni. Świetna, szczerze polecam!

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję