Adam Higginbotham Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Adam Higginbotham Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Adam Higginbotham to urodzony w 1968 roku brytyjski pisarz, autor międzynarodowego bestsellera „O północy w Czarnobylu”. Książka ta została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i uznana za jedną z dziesięciu najlepszych książek roku New York Timesa, a także uhonorowano ją nagrodą Andrew Carnegie Medal for Excellence w 2020. Higginbotham jest autorem wielu tekstów, które publikował między innymi w The New Yorker, The New York Times Magazine, Smithsonian i Bloomberg Businessweek. Był amerykańskim korespondentem dla „The Sunday Telegraph” i redaktorem naczelnym „The Face”. Pisze przede wszystkim literaturę faktu z pogranicza reportażu. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Pracuje nad nową książką o historii i katastrofie promu kosmicznego Challenger.

O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej katastrofie nuklearnej w dziejach

Adam Higginbotham przeprowadził liczne wywiady ze świadkami, dotarł także do odtajnionych akt i niepublikowanych wcześniej wspomnień, co pozwoliło mu na przedstawienie nieznanej historii Czarnobyla. Efektem ponad dziesięcioletniej reporterskiej pracy jest jego pierwsza książka „O północy w Czarnobylu”. Publikacja ukazała się w 2019 roku – w Polsce została wydana nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non. Higginbotham w swojej książce pisze o powstaniu elektrowni, życiu mieszkańców Prypeci, a także o licznych absurdach ZSRR. Skupia się na przebiegu tragedii, skutkach wybuchu, nie pomijając kulis działań propagandowych.

„O północy w Czarnobylu” to historia początkowo ukrywanej katastrofy. To także opowieść o desperacji, rozpaczy, ale również o niezwykłym heroizmie. Autor przeplata wątki społeczne i naukowe, codzienność zwykłych ludzi z wyścigiem technologii. Nikołaj Fomin nie wiedział nic o energii jądrowej i fizyce nuklearnej. Anatolij Diatłow trzymał się kurczowo swoich tez nawet wtedy, kiedy zostały już obalone. Z kolei pierwszemu dyrektorowi, Wiktorowi Briuchanowi, nie pozwolono zrezygnować z pełnionej funkcji. Nie wiedziano, że elektrownię budowano z materiałów, które nie były produkowane w ZSRR. Dodatkowo wszystkie wcześniejsze wypadki i incydenty nuklearne były ściśle tajne. Wszystkie te wiadomości i wydarzenia ożywają na nowo – opowiadane przez naocznych świadków, ofiary i bohaterów tragedii. „O północy w Czarnobylu” to poruszający reportaż, który momentami czyta się jak pełen napięcia thriller.

Książki Adama Higginbothama w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „O północy w Czarnobylu” Adama Higginbothama w formie papierowej, ebooka i audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.