Adam Wajrak Książki - oprawa dla dzieci

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Detektyw Wróbel i struty dziób, Książka | Adam Wajrak

    DZIEJE SIĘ COŚ NIEDOBREGO, OBYWATELE PTAKI! W ponurym mieście zbrodni nikomu nie można ufać. Ktoś rozprowadza chodliwy towar — smakowite, ale śmiertelnie niebezpieczne jedzonko. Ptasia gangsterka przejmuje rządy w okolicy. W kryminalny proceder zamieszane są nawet gołębie służby porządkowe. Jednak czy w podtruwaniu łakomych wróbli, gołębi, kaczek i łabędzi chodzi jedynie o chciwość? Wygląda na to, że skrzydlaci mieszkańcy mają przedziobane! Detektyw Wróbel musi działać szybko...

    Promocja
    okładka Zew padliny, Książka | Adam Wajrak

    TOMASZ SAMOJLIK & ADAM WAJRAK prezentują: UMARŁY LAS: seria najbardziej odjechanych komiksów o przyrodzie Witajcie na Dzikim Wschodzie! Wielka przygoda? Zagadka do rozwiązania? Niezwykli skrzydlaci bohaterowie? Rysunki i żarty Samojlika? Przyrodnicze opowieści i zdjęcia Wajraka? Tu znajdziecie wszystko (a nawet więcej)! Trzecia część serii - Zew Padliny MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PADLINY! W Umarłym Lesie poruszenie – w sąsiedztwie pojawiła się padlina! Kto żyw, pędzi na darmowy obi...

    Promocja
    okładka Umarły las, Książka | Adam Wajrak

    TOMASZ SAMOJLIK & ADAM WAJRAK prezentują: UMARŁY LAS: seria najbardziej odjechanych komiksów o przyrodzie Witajcie na Dzikim Wschodzie! Wielka przygoda? Zagadka do rozwiązania? Niezwykli skrzydlaci bohaterowie? Rysunki i żarty Samojlika? Przyrodnicze opowieści i zdjęcia Wajraka? Tu znajdziecie wszystko (a nawet więcej)! Pierwsza część serii – Umarły Las BROŃCIE SWOJEJ PUSZCZY, OBYWATELE PTAKI! Gdy do miasteczka na Dzikim Wschodzie o nazwie Umarły Las przybywa nowy szeryf, dzi...

    Promocja
    okładka Detektyw Wróbel i złamane pióro, Książka | Samojlik Tomasz, Adam Wajrak

    Tomasz Samojlik i Adam Wajrak przedstawiają: Kryminalne zagadki wielkiego miasta (w wersji ornitologicznej, rzecz jasna) Nowy komiks najfajniejszego duetu przyrodników z Puszczy Białowieskiej Dzieje się coś podejrzanego, obywatele ptaki! Wróble na mieście ćwierkają, że zrobiło się niebezpiecznie. Ni stąd, ni zowąd z nieba zaczęły spadać ptaki. Kto je atakuje: sokół, wrony, krogulec? Jak w miejskiej dżungli namierzyć winnego? Toż to grubsza sprawa. Sprawa dla prawdziwego detek...

    Promocja
    okładka Kuna za kaloryferem, Książka | Adam Wajrak, Nuria Selva Fernandez

    Ukochany pan od przyrody i nieustraszona specjalistka od padliny oraz ich niesforne zwierzęta Dowcipna i pełna ciepła opowieść o ratowaniu zwierząt, na które inaczej czekałaby śmierć. Wszystko zaczęło się od wrony o imieniu Kra – pisklaka znalezionego przez Adama Wajraka na warszawskim Żoliborzu. Potem Adam i Nuria Selva Fernandez przygarnęli jeszcze wiele innych zwierząt gdy zamieszkali w Teremiskach w Puszczy Białowieskiej. W ich domu schronienie i opiekę znalazły wyrzucone...

    Promocja
    okładka Wielka Księga prawdziwych Tropicieli, Książka | Adam Wajrak

    Kultowe przewodniki prawdziwych tropicieli Adama Wajraka teraz w jednym tomie – uaktualnione i odświeżone, ilustrowane zdjęciami autora! Po diabła nam egzotyczne dżungle i sawanny, skoro mamy takie skarby – dziwi się Adam Wajrak i zabiera nas w Polskę – do lasów, na łąki i bagna, nad rzeki, stawy i rykowiska, w góry i do Puszczy Białowieskiej. Chcesz zostać prawdziwym tropicielem? Dołącz do Adama Wajraka i przeżyj niezapomniane przygody! Latem naucz się tropić w Tatrach świst...

Adam Wajrak Książki - oprawa dla dzieci

Adam Jerzy Wajrak to polski ekolog, przyrodnik, dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”. Jest autorem ponad 700 artykułów i kilku książek o tematyce przyrodniczej – „(Za)piski Wajraka", „Zwierzaki Wajraka", „Kuna za kaloryferem".

Życiorys Adama Wajraka

Działacz urodził się w Warszawie 3 lipca 1972 roku. Wychował się na Żoliborzu, gdzie na jednym podwórku spotykał Jacka Kuronia, któremu później udzielał swojego wsparcia w kampaniach wyborczych. Wajrakowi od najmłodszych lat leżało na sercu dobro zwierząt. W swoim domu leczył i udzielał schronienia rannym ptakom.

Edukację zakończył na szkole średniej. Jest absolwentem LX Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Górskiego. Maturę zdał za drugim podejściem. W 1997 roku przyszły dziennikarz przeniósł się do Puszczy Białowieskiej. Obecnie mieszka w miejscowości Teremiski ze swoją partnerką Nurią Selvą Fernandez.

Wajrak z niegasnącym zapałem angażuje się w działania mające na celu ochronę przyrody. Jest członkiem Instytutu Oceanograficznego, Polskiej Akademii Nauk i innych instytucji naukowych. Aktywnie angażuje się w projekt naukowy dotyczący ptaków padlinożerczych i ssaków w Parku Białowieskim. W 2006 roku zainicjował zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie ochrony Doliny Rospudy (planowana budowa obwodnicy Augustowa). Za cykl artykułów dotyczących tej sprawy autor otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski, który istotnie wpłynął na życie Polaków. To jednak nie jedyne wyróżnienie autora ze względu na jego działalność. W 1993 roku otrzymał on tytuł Przyjaciela Przyrody za serię artykułów o dużych drapieżnikach. Został także uhonorowany medalem Ligi Ochrony Przyrody. Jest posiadaczem honorowego tytułu Przyjaciela Puszczy Białowieskiej. W 2005 roku amerykański tygodnik „Time” przyznał mu, jako jedynemu Polakowi, wyróżnienie Bohatera Europy.

Autor jest również laureatem „Polskiego Pulitzera” w kategorii tekst specjalistyczny, przyznanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (1999). Został nagrodzony przez Towarzystwo Niepełnosprawnych Artystów „Nike” za pomoc potrzebującym, niepełnosprawnym zwierzętom, a w 2000 roku Polska Fundacja Nauki przyznałą mu nagrodę za wkład w popularyzację nauki i wiedzy na temat przyrody. W 2011 roku otrzymał honorowe obywatelstwo Rzeczpospolitej Ptasiej. Jest też posiadaczem Krzyżu Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski (2014).

Wajrak ma na swoim koncie również wystąpienia telewizyjne. Współpracował przy programach „1991 99 Animals”, „Arka Noego”, a także z Animal Planet. Prowadził na TVP2 program „Wajrak na tropie” oraz kanał na YouTube „Tropem Wajraka”.

Bierze udział w ekspedycjach polarnych. W 2000 roku wraz z przyjaciółmi na nartach przekroczył granicę między Kanadą i Grenlandią.

Publikacje Adama Wajraka

Z „Gazetą Wyborczą” Adam Wajrak współpracuje od 1990 roku, pisząc na temat dzikich zwierząt oraz wpływu człowieka na ich środowisko naturalne. Nowe teksty ukazują się na bieżąco w serwisie wyborcza.pl/czystewajractwo.

Dziennikarz nie ustrzegł się jednak kontrowersji. W 2010 roku Wajrak napisał dwa artykuły sponsorowane do cyklu „Puszcza na dziki z Wajrakiem” na zlecenie Ministerstwa Środowiska. Teksty, które kosztowały Ministerstwo 60 tysięcy złotych ukazały się w „Gazecie Wyborczej” i w „Dużym Formacie”. Autor pisał tam nie tylko o Puszczy Białowieskiej, ale i zachwalał ówczesnego ministra środowiska, Macieja Nowickiego. Gazeta zwróciła pełną kwotę Ministerstwu.

Wajrak może się również poszczycić kilkoma dobrze przyjętymi przez krytyków i czytelników publikacjami książkowymi, w których opowiada o Puszczy Białowieskiej, dzikich zwierzętach, pomocy przyrodzie. Są to m.in. „(Za)piski Wajraka” (1995), czterotomowa bestsellerowa seria „Przewodnik prawdziwych tropicieli”, „Wilki” (2015), „To zwierzę mnie bierze” czy „Lolek” (2017) oraz napisane z żoną, Nurią Selvą Fernandez, „Zwierzaki Wajraka” (2014) oraz „Kuna za kaloryferem, czyli nasze przygody ze zwierzętami” (2003). Wajrak jest również autorem komiksów „Umarły Las” (2016) i „Nieumarły Las” (z Tomaszem Samojlikiem).

"Wilki" otrzymały nominację w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu.

Książki Adama Wajraka w księgarnii internetowej Woblink

Wybrane publikacje Adama Wajraka znajdziecie u nas w formie ebooka, audiobooka lub książki papierowej.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.