Agnieszka Frączek Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Frączek Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Frączek to polska językoznawczyni, germanistka, leksykografka, a także autorka książek dla dzieci, w których przede wszystkim popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest autorką wielu opowiadań oraz wierszy dla najmłodszych czytelników. W swoich utworach często wykorzystuje gry słowne oraz wprowadza terminy z zakresu językoznawstwa, takie jak idiomy czy homonimy, często pisze także o przysłowiach. Frączek jest również autorką serii książek logopedycznych dla dzieci oraz wierszy o kulturze słowa i błędach językowych. W 2017 roku książka jej autorstwa, zatytułowana „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” została umieszczona na liście lektur dla klas I-III.

Osiągnięcia naukowe Agnieszki Frączek

Agnieszka Frączek urodziła się w 1969 roku w Warszawie, gdzie w roku 1998 na tamtejszym Uniwersytecie uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych na Wydziale Neofilologii. W 2012 roku została doktor habilitowaną nauk humanistycznych na podstawie rozprawy zatytułowanej „Słowniki polsko-niemieckie i niemiecko-polskie z przełomu XVII i XVIII wieku. Analiza leksykograficzna”. Pracuje obecnie na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Seria „Legendy polskie”

Agnieszka Frączek jest autorką między innymi książeczek z serii „Legendy polskie”. Wierszami opowiadają one znane historie z polskich legend, w przyjazny i zabawny sposób przybliżając je najmłodszym. W cyklu tym znajdziemy takie opowieści jak: „Poznańskie koziołki”, „Syrenka warszawska”, „Bałtycka flądra”, „Toruńskie pierniki, „Kwiat paproci” czy „Smok wawelski”, wszystkie wydane nakładem Wydawnictwa Mamania. Znajdziecie je na Woblink jako książki papierowe.

Agnieszki Frączek opowieści o Brzechwie oraz Tuwimie

Agnieszka Frączek jest także autorką dwóch książek dotyczących polskich autorów wierszy dla dzieci: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” to napisana żywo i przystępnie historia o dzieciństwie tego wielkiego pisarza. Wiele wydarzeń z jego życia przeplatanych jest wierszami oraz żartami. W „Rany Julek!” można przeczytać o hodowli zaskrońców w pudełku, budowaniu niesłużących do niczego konkretnego maszyn i urządzeń, a także o pewnym nieudanym wysadzeniu w powietrze łódzkiej kamienicy. Z kolei „A to feler! O tym, jak Brzechwa został bajkopisarzem” to opowieść o dzieciństwie Jana Brzechwy. Tym razem dowiadujemy się dużo o fascynacji parowozami, tropieniu żab w błocie, teatrze z walizki oraz o fantastycznym odegraniu przez Janka roli robaczka świętojańskiego. Zarówno „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”, jak i „A to feler! O tym, jak Brzechwa został bajkopisarzem” Agnieszki Frączek znajdziecie na Woblink w formie książek papierowych oraz ebooków.

Inne książki Agnieszki Frączek w księgarni internetowej Woblink

Oprócz historii o polskich bajkopisarzach oraz legendach Agnieszka Frączek jest także autorką opowiadań i wierszy dla dzieci zajmujących się kulturą słowa czy grami słownymi. Wśród nich znajdziecie „Berek literek, czyli psoty od A do Z”, „Psotnego Franka” czy „Po co komu mamut?”. „Rymowane dranie, czyli wiersze trudne niesłychanie” to audiobook złożony z czterech opublikowanych wcześniej tomików wierszy logopedycznych Agnieszki Frączyk. Mają one na celu zachęcić rodziców i dzieci do wspólnej zabawy słowem, a przy tym pomóc prawidłowo rozwijać mowę dziecka. Wiersze te czytają studenci Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Te i wiele innych książek dla najmłodszych czytelniczek i czytelników znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Kuchnia , Diety i Fitness

„Kuchnia / Diety / Fitness” to kategoria obfitująca w najróżniejsze książki będące często zbiorami przepisów kulinarnych. Książki te zazwyczaj są ułożone wokół wybranego tematu przewodniego, najpopularniejsze z nich to kuchnie narodowe i regionalne, sposoby żywienia wykluczające produkty pochodzenia zwierzęcego, uwzględniające nietolerancje i alergie pokarmowe czy opisy i przykłady konkretnych diet. Książki mogą również być skoncentrowane na jednym, ściśle określonym typie dania, jak sałatka czy zupa. Pozycje kulinarne najczęściej są wzbogacone o liczne zdjęcia opisywanych potraw. Mogą być nie tylko źródłem przepisów, ale również wiedzy o danym kraju, jego kulturze i zwyczajach w nim panujących. W kategorii tej znajdują się również pozycje poruszające zagadnienia fitnessu, czyli niezwykle popularnego rodzaju gimnastyki rekreacyjnej, która wpływa na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W kategorii „Kuchnia / Diety / Fitness” znajdują się książki z przepisami skupionymi na coraz popularniejszej diecie wegańskiej i wegetariańskiej, jak na przykład „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek. Ponadto można tu znaleźć pozycje wypełnione recepturami z kulinarnych podróży („Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina” Layne Mosler) czy skupione na kuchni polskiej w jej tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu. Swoje miejsce znalazły tutaj również książki łączące tematy kulinarne ze zdrowotnymi i pokazujące, w jaki sposób odpowiednią dietą można zmniejszać konkretne dolegliwości („Zatrzymaj Hashimoto”, „Zdrowa tarczyca”). Ta kategoria obejmuje także książki poświęcone diecie stosowanej w okresie wzmożonych treningów („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącej nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.