Agnieszka Frączek Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Frączek Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Frączek to polska językoznawczyni, germanistka, leksykografka, a także autorka książek dla dzieci, w których przede wszystkim popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest autorką wielu opowiadań oraz wierszy dla najmłodszych czytelników. W swoich utworach często wykorzystuje gry słowne oraz wprowadza terminy z zakresu językoznawstwa, takie jak idiomy czy homonimy, często pisze także o przysłowiach. Frączek jest również autorką serii książek logopedycznych dla dzieci oraz wierszy o kulturze słowa i błędach językowych. W 2017 roku książka jej autorstwa, zatytułowana „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” została umieszczona na liście lektur dla klas I-III.

Osiągnięcia naukowe Agnieszki Frączek

Agnieszka Frączek urodziła się w 1969 roku w Warszawie, gdzie w roku 1998 na tamtejszym Uniwersytecie uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych na Wydziale Neofilologii. W 2012 roku została doktor habilitowaną nauk humanistycznych na podstawie rozprawy zatytułowanej „Słowniki polsko-niemieckie i niemiecko-polskie z przełomu XVII i XVIII wieku. Analiza leksykograficzna”. Pracuje obecnie na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Seria „Legendy polskie”

Agnieszka Frączek jest autorką między innymi książeczek z serii „Legendy polskie”. Wierszami opowiadają one znane historie z polskich legend, w przyjazny i zabawny sposób przybliżając je najmłodszym. W cyklu tym znajdziemy takie opowieści jak: „Poznańskie koziołki”, „Syrenka warszawska”, „Bałtycka flądra”, „Toruńskie pierniki, „Kwiat paproci” czy „Smok wawelski”, wszystkie wydane nakładem Wydawnictwa Mamania. Znajdziecie je na Woblink jako książki papierowe.

Agnieszki Frączek opowieści o Brzechwie oraz Tuwimie

Agnieszka Frączek jest także autorką dwóch książek dotyczących polskich autorów wierszy dla dzieci: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” to napisana żywo i przystępnie historia o dzieciństwie tego wielkiego pisarza. Wiele wydarzeń z jego życia przeplatanych jest wierszami oraz żartami. W „Rany Julek!” można przeczytać o hodowli zaskrońców w pudełku, budowaniu niesłużących do niczego konkretnego maszyn i urządzeń, a także o pewnym nieudanym wysadzeniu w powietrze łódzkiej kamienicy. Z kolei „A to feler! O tym, jak Brzechwa został bajkopisarzem” to opowieść o dzieciństwie Jana Brzechwy. Tym razem dowiadujemy się dużo o fascynacji parowozami, tropieniu żab w błocie, teatrze z walizki oraz o fantastycznym odegraniu przez Janka roli robaczka świętojańskiego. Zarówno „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”, jak i „A to feler! O tym, jak Brzechwa został bajkopisarzem” Agnieszki Frączek znajdziecie na Woblink w formie książek papierowych oraz ebooków.

Inne książki Agnieszki Frączek w księgarni internetowej Woblink

Oprócz historii o polskich bajkopisarzach oraz legendach Agnieszka Frączek jest także autorką opowiadań i wierszy dla dzieci zajmujących się kulturą słowa czy grami słownymi. Wśród nich znajdziecie „Berek literek, czyli psoty od A do Z”, „Psotnego Franka” czy „Po co komu mamut?”. „Rymowane dranie, czyli wiersze trudne niesłychanie” to audiobook złożony z czterech opublikowanych wcześniej tomików wierszy logopedycznych Agnieszki Frączyk. Mają one na celu zachęcić rodziców i dzieci do wspólnej zabawy słowem, a przy tym pomóc prawidłowo rozwijać mowę dziecka. Wiersze te czytają studenci Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Te i wiele innych książek dla najmłodszych czytelniczek i czytelników znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.