Agnieszka Hałas Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Hałas Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Hałas urodziła się w 1980 roku. To polska pisarka, tłumaczka, dziennikarka, autorka książek i opowiadań fantasy oraz wierszy. Jest autorką polskiej serii dark fantasy „Teatr węży”, na którą składa się pięć książek – „Dwie karty”, „Pośród cieni”, „W mocy wichru”, „Świat potępionych”, „Czerń nie zapomina”. Ponadto napisała dwa zbiory opowiadań i książkę „Olga i ostry”. Na łamach „Fenixa”, „Science Fiction”, „Nowej Fantastyki”, „Esencji”, „Science Fiction, Fantasy i Horror”, portalu „Gavran” opublikowała kilkadziesiąt opowiadań.

Z wykształcenia Hałas jest biologiem molekularnym, ukończyła biotechnologię na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracę magisterską obroniła w 2004 roku, a dwa lata później rozpoczęła studia doktoranckie w Deutsches Krebsforschungszentrum w Heidelberg. Doktorat uzyskała w 2010 roku. Oprócz działalności naukowej i literackiej Agnieszka Hałas pracowała jako redaktorka portalu Esencja oraz współredaktorka działu zagranicznego w miesięczniku „Nowa Fantastyka”. Ponadto jest członkiem grupy literackiej Harda Horda, do której należą uznane polskie pisarki fantasy.

Cykl Teatr węży autorstwa Agnieszki Hałas

W 2011 roku ukazał się pierwszy tom cyklu „Teatr węży” pt. „Dwie karty”. Hałas przedstawia w nim srebrnych magów, którzy bezlitośnie ścigają praktykujących czarną magię, która uznawana jest za skażoną i nieczystą. Z Otchłani wychodzą Demony i przybierają ludzką postać. W ten sposób wkraczają do świata zwykłych śmiertelników. W jednym z miasteczek znajdujących się nad Zatoką Snów pojawia się obłąkana postać z twarzą naznaczoną bliznami. Na dodatek człowiek praktycznie nie pamięta swojej przeszłości. Trafia do podziemnego świata, gdzie żyją żywiołaki, chowańce, ifryty, homunkulusy, żebracy i przestępcy. Tam odkrywa swoje magiczne moce. „Dwie karty” to powieść mroczna, przepełniona intrygującymi szczegółami i zwrotami akcji. Tak zaczyna się bestsellerowy cykl Agnieszki Hałas dark fantasy pt. „Teatr węży.

Do tej pory w serii ukazało się sześć książek – po „Dwóch kartach” ukazały się „Pośród cieni”, „W mocy wichru”, „W krainie sylfów”, „Śpiew potępionych” i „Czerń nie zapomina”.

Po stronie mroku

W 2012 roku ukazał się zbiór opowiadań Agnieszki Hałas pt. „Po stronie mroku”. To dwanaście tekstów, których wspólnym motywem jest Szeol. Hałas przedstawia różne wizje świata – od współczesnej codzienności po rubieże zaświatów. Pisarka przedstawia historie osadzone w realiach średniowiecznych Karpat i zbombardowanego Nagasaki.

Harda Horda

W 2019 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się antologia opowiadań „Harda Horda”, na którą składa się dwanaście opowiadań polskich pisarek fantasy. Wśród nich znajdują się teksty Agnieszki Hałas, Ewy Białołęckiej, Anny Hrycyszyn, Anety Jadowskiej, Aleksandry Janusz, Anny Kańtoch, Marty Kisiel, Magdaleny Kubasiewicz, Anny Nieznaj, Martyny Raduchowskiej, Mileny Wójtowicz i Aleksandry Zielińskiej.

Harda Horda to grupa dwunastu uznanych i nagradzanych polskich pisarek fantasy. „Harda Horda” to pierwsza antologia ich twórczości zebrana w jednej, blisko 400-stronicowej książce.

Książki Agnieszki Hałas na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Agnieszki Hałas we wszystkich formatach (ebook, audiobook, wersja papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.