Agnieszka Hałas Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Hałas Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Hałas urodziła się w 1980 roku. To polska pisarka, tłumaczka, dziennikarka, autorka książek i opowiadań fantasy oraz wierszy. Jest autorką polskiej serii dark fantasy „Teatr węży”, na którą składa się pięć książek – „Dwie karty”, „Pośród cieni”, „W mocy wichru”, „Świat potępionych”, „Czerń nie zapomina”. Ponadto napisała dwa zbiory opowiadań i książkę „Olga i ostry”. Na łamach „Fenixa”, „Science Fiction”, „Nowej Fantastyki”, „Esencji”, „Science Fiction, Fantasy i Horror”, portalu „Gavran” opublikowała kilkadziesiąt opowiadań.

Z wykształcenia Hałas jest biologiem molekularnym, ukończyła biotechnologię na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracę magisterską obroniła w 2004 roku, a dwa lata później rozpoczęła studia doktoranckie w Deutsches Krebsforschungszentrum w Heidelberg. Doktorat uzyskała w 2010 roku. Oprócz działalności naukowej i literackiej Agnieszka Hałas pracowała jako redaktorka portalu Esencja oraz współredaktorka działu zagranicznego w miesięczniku „Nowa Fantastyka”. Ponadto jest członkiem grupy literackiej Harda Horda, do której należą uznane polskie pisarki fantasy.

Cykl Teatr węży autorstwa Agnieszki Hałas

W 2011 roku ukazał się pierwszy tom cyklu „Teatr węży” pt. „Dwie karty”. Hałas przedstawia w nim srebrnych magów, którzy bezlitośnie ścigają praktykujących czarną magię, która uznawana jest za skażoną i nieczystą. Z Otchłani wychodzą Demony i przybierają ludzką postać. W ten sposób wkraczają do świata zwykłych śmiertelników. W jednym z miasteczek znajdujących się nad Zatoką Snów pojawia się obłąkana postać z twarzą naznaczoną bliznami. Na dodatek człowiek praktycznie nie pamięta swojej przeszłości. Trafia do podziemnego świata, gdzie żyją żywiołaki, chowańce, ifryty, homunkulusy, żebracy i przestępcy. Tam odkrywa swoje magiczne moce. „Dwie karty” to powieść mroczna, przepełniona intrygującymi szczegółami i zwrotami akcji. Tak zaczyna się bestsellerowy cykl Agnieszki Hałas dark fantasy pt. „Teatr węży.

Do tej pory w serii ukazało się sześć książek – po „Dwóch kartach” ukazały się „Pośród cieni”, „W mocy wichru”, „W krainie sylfów”, „Śpiew potępionych” i „Czerń nie zapomina”.

Po stronie mroku

W 2012 roku ukazał się zbiór opowiadań Agnieszki Hałas pt. „Po stronie mroku”. To dwanaście tekstów, których wspólnym motywem jest Szeol. Hałas przedstawia różne wizje świata – od współczesnej codzienności po rubieże zaświatów. Pisarka przedstawia historie osadzone w realiach średniowiecznych Karpat i zbombardowanego Nagasaki.

Harda Horda

W 2019 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się antologia opowiadań „Harda Horda”, na którą składa się dwanaście opowiadań polskich pisarek fantasy. Wśród nich znajdują się teksty Agnieszki Hałas, Ewy Białołęckiej, Anny Hrycyszyn, Anety Jadowskiej, Aleksandry Janusz, Anny Kańtoch, Marty Kisiel, Magdaleny Kubasiewicz, Anny Nieznaj, Martyny Raduchowskiej, Mileny Wójtowicz i Aleksandry Zielińskiej.

Harda Horda to grupa dwunastu uznanych i nagradzanych polskich pisarek fantasy. „Harda Horda” to pierwsza antologia ich twórczości zebrana w jednej, blisko 400-stronicowej książce.

Książki Agnieszki Hałas na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Agnieszki Hałas we wszystkich formatach (ebook, audiobook, wersja papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.