Agnieszka Janiszewska Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Agnieszka Janiszewska Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Janiszewska to polska autorka powieści obyczajowych. Całe życie związana jest z Warszawą, gdzie ukończyła historię na tamtejszym uniwersytecie. Pracuje jako nauczycielka historii w liceum ogólnokształcącym i mieszka w jednej z podwarszawskich miejscowości. Fascynacja przeszłością nie jest jedynie zgodna z jej wykształceniem i zawodem, ale także jest jej pasją. Janiszewska jest autorką wielu różnych cykli powieści obyczajowych, a także sag rodzinnych. Wszystkie historie charakteryzuje świetnie zarysowane tło historyczne. Wśród cykli powieści Agnieszki Janiszewskiej wyróżnić można między innymi posiadające po dwa tomy “Kuzynkę Marie”, “Podróż do Carcassone”, “Urok późnego lata”, “Aleję starych topoli”, czy “Szepty i tajemnice”.

“Czwarta powieść” cykl książek Agnieszki Janiszewskiej

Jedną z najnowszych, bo wydanych w 2020 roku, cykli autorstwa Agnieszki Janiszewskiej jest “Czwarta powieść”. Dwa tomy opowiadają historię Reginy, absolwentki polonistyki oraz bibliotekoznawstwa, marzącej nocami o karierze i sławie pisarki. Wydaje się, że jej sny mają szansę się spełnić - właśnie skończyła studia i wydała swoją trzecią powieść. Teraz tylko trzeba znaleźć pomysł na kolejną intrygującą historię. Jedna z czytelniczek Reginy przynosi jej pewnego dnia przedwojenny maszynopis powieści, do którego kobieta miałaby dopisać zakończenie. Choć z początku bez większego przekonania, w końcu jednak Regina podejmuje wyzwanie. Z czasem okazuje się, że ta spisana historia wcale nie trafiła do niej przypadkowo … Odkrywana stopniowo przeszłość staje w coraz większej sprzeczności ze wspomnieniami Reginy i wciąga kobietę coraz mocniej, utrudniając optymistyczne spojrzenie w przyszłość oraz spokój ducha w teraźniejszości.

“Pamiętam”

Agnieszka Janiszewska znana jest z kreślenia szczegółowego, wiernego faktom tła historycznego w swoich książkach. Jednym ze świetnych przykładów jest pozycja “Pamiętam”. Opowiada ona historię młodej kobiety, Izabelli Seigner, która w dwadzieścia lat po zakończeniu II wojny światowej przyjeżdża do Warszawy z Paryża, by znaleźć i poznać rodzinę swojej zmarłej matki. “Pamiętam” odmalowuje portret rodziny, w której pomimo wojennej zawieruchy ludzie próbują kochać, realizować swoje pragnienia, dokonywać właściwych wyborów, a nade wszystko się nie poddawać. Janiszewska przedstawia losy czterech związanych ze sobą kobiet, których życie toczy się w dramatycznych okolicznościach XX-wiecznych wydarzeń. Piękna i mądra historia o miłości, nienawiści oraz o braniu losu w swoje własne ręce toczy się w Prowansji, Paryżu, Londynie, Bolesławicach oraz Warszawie.

Książki Agnieszki Janiszewskiej, a także inne polskie powieści obyczajowo-historyczne znajdziesz na Woblinku - wybierz najlepszy dla siebie format, książki papierowej, ebooka lub audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).