Agnieszka Jeż Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Miłość w Zakopanem, Audiobook | Agnieszka Jeż

    „Teraz po prostu chciałam ci powiedzieć, że tym jest dla mnie miłość – spojrzała w górę – wędrówką na szczyt. Razem. Że to czasem potrwa, zmęczy, ale się chce, a satysfakcja jest ogromna”. Córka szanowanego lekarza, Jadwiga Walkiewicz, zostaje porzucona przez męża, bankruta. Kobieta musi stawić czoło przeciwnościom otaczającego ją, konserwatywnego świata. Postanawia wykorzystać swoją wiedzę medyczną, by pomagać pacjentom, oferując im profesjonalne masaże. Jadwiga decyduje się...

Agnieszka Jeż Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Jeż to polska pisarka tworząca przede wszystkim romanse oraz literaturę obyczajową. Jej pełne emocji i uczuć książki zdobyły spore grono wiernych czytelniczek i czytelników. Wśród najpopularniejszych tytułów jej autorstwa wymienić należy takie pozycje jak „Wszyscy pragnęliśmy miłości”, „Szaniec” czy seria powieści „Dom pod trzema lipami”. Agnieszka Jeż ukończyła filologię polską oraz bałtycką na Uniwersytecie Warszawskim, od dość dawna związana jest z branżą wydawniczą – przede wszystkim jako redaktorka. Oprócz bycia pisarką jest także żoną Andrzeja oraz mamą Kaliny, Jeremiego i Jagody.

Debiuty Agnieszki Jeż – „Kuchnia dwudziestolecia” i „Nie oddam szczęścia walkowerem”

Za debiut Agnieszki Jeż uważa się pozycję dotyczącą kuchni polskiego międzywojnia, „Kuchnia dwudziestolecia. Co i jak jadano”. Łącząc w sobie elementy kuchni kresowej, francuskiej, żydowskiej oraz tej wyrosłej w świecie polskiego szlachectwa, prezentowała ona wyjątkowo wielowymiarowe smaki i ciekawe połączenia. Ta pierwsza książka Agnieszki Jeż prowadzi czytelniczki i czytelników przez dwadzieścia lat fantastycznego jedzenia. Na podstawie zachowanych z tamtego czasu książek kucharskich, pamiętników, książek czy wpisów w gazetach Jeż opowiada o tym, co i jak jadano w II Rzeczypospolitej. Nie jest to jednak tytuł stricte historyczny – wypełniony jest stoma przepisami na różnorodne dania. Książkę znajdziecie na Woblink w wersji papierowej.

Debiutem powieściowym Agnieszki Jeż było „Nie oddam szczęścia walkowerem, napisane wspólnie z Pauliną Płatkowską. To opowieść o dwóch trzydziestoparolatkach, Magdzie i Jagodzie, które przypadkiem spotykają się po latach w sklepie z odzieżą używaną i jest to być może najlepsze niespodziewane spotkanie w ich życiu. Małżeństwo Magdy właśnie się zakończyło – kobieta spotkała Wiktora, w którym niekontrolowanie mocno się zakochuje i wdaje w płomienny romans. Jagoda prowadzi rubrykę w czasopiśmie, gdzie odpowiada na listy w sprawach sercowych – a przy tym skutecznie ukrywa przed wszystkimi, że jej małżeństwo to jakaś kpina. Nagle jednak nieoczekiwanie czuły gest nieznajomego sprawi, że Jagoda odkryje w sobie nowe uczucia i pragnienia – i właśnie wtedy mąż proponuje pójście na terapię małżeńską. Jednak bieg zdarzeń został już uruchomiony, a Magda i Jagoda przez niemal rok mailowo dzielą się wszystkimi swoimi problemami i rozterkami.

„Dom pod trzema lipami”

Jednym z najpopularniejszych dzieł Agnieszki Jeż jest seria powieści „Dom pod trzema lipami”, składająca się z trzech części: „Serce z szuflady”, „Za siódmą górą”, a także „Taka miłość się zdarza” (Wydawnictwo Filia). Pierwsza część przedstawia nam Klarę, którą narzeczony właśnie porzucił tuż przed ślubem. Kobieta jest przekonana, że jest skazana na pecha – to genetyczne, bowiem od stu lat żadna kobieta z rodziny Majewskich nie wyszła za mąż. Klara dosłownie na chwilę wyjeżdża do Krakowa, gdzie chce zamknąć sprawy po zmarłej prababci Emilii, przede wszystkim zrobić coś z odziedziczonym po niej mieszkaniem. Znajduje tam pamiętnik Emilii, pełen nieznanych Klarze sekretów, pokazujący prawdziwą historię rodziny. Kamienica Pod Trzema Lipami, zbudowana przez ostatniego mężczyznę w rodzie, prapradziadka Jana Majewskiego w roku 1907, była bowiem świadkiem wielu zdarzeń, a wieści o niektórych z nich nigdy nie miały wyjść na jaw. Klara powoli przekonuje się, że nad jej życiem nic nie zawisło, a jej przyszłość jest całkowicie w jej rękach. Tylko jak bez pomocy przeznaczenia wytłumaczyć przypadkowe spotkanie z góralem Staszkiem, który nie tylko wywraca jej życie do góry nogami, ale w dodatku jest odbiciem epizodu z życia prababci Emilii…? I czy to na pewno już prosta droga do szczęśliwego zakończenia? Kolejne tomy kontynuują historię Klary, która przebyła w ciągu zaledwie chwili drogę znacznie dłuższą niż tylko z Warszawy do Krakowa. Nie tylko zresztą ona – także jej mama, babcia, odnaleziona po latach rodzina… Jedynym pewnikiem pozostaje to, że życie jest pełne zmian i nieoczekiwanych zwrotów akcji. A także, na szczęście, miłości.

„Wszyscy pragnęliśmy miłości” - najnowsza książka Agnieszki Jeż

Najnowszą książką Agnieszki Jeż pozostaje wydana w 2021 roku przez Wydawnictwo Filia pozycja zatytułowana „Wszyscy pragnęliśmy miłości”. Ta osadzona w 1939 roku historia opowiada losy przypadkowego spotkania Emila Silversteina i Ireny Sadowińskiej. On jest Żydem szukającym ostatniej deski ratunku w aryjskim świecie. Ona „Irką od biednych”, czułą na każdą niesprawiedliwość i ludzkie nieszczęście. Wbrew wszystkiemu, w tym także rodzinie, postanawia uratować Emila – motywuje ją nie tylko chrześcijańskie pragnienie niesienia pomocy, ale także rodzące się między nimi uczucie. Ich związek, choć skrzętnie ukrywany, nie pozostaje bez wpływu nie tylko na ich życie, ale także na losy im najbliższych. Niektóre jego konsekwencje ujawniają się natychmiast – inne dopiero po wielu latach. Krzysztof, syn Ireny, dostaje pewnego dnia list z Niemiec, który staje się początkiem jego długiej drogi, podczas której próbuje rozwiązać liczne, ciasne supły w historii swojej rodziny. Czy się mu to uda? Czy dzięki temu zrozumie więcej i pozna swoich przodków? Czy jego obecne życie będzie to w stanie przetrwać nienaruszone?

„Wszyscy pragnęliśmy miłości”, a także inne tytuły Agnieszki Jeż jak „Spotkajmy się po wojnie”, „Miłość warta wszystkiego”, „Odpłata” czy „Zwyczajne cuda” dostępne są na Woblink jako ebooki (epub, mobi), książki papierowe oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).