Agnieszka Jeż Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Jeż Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Jeż to polska pisarka tworząca przede wszystkim romanse oraz literaturę obyczajową. Jej pełne emocji i uczuć książki zdobyły spore grono wiernych czytelniczek i czytelników. Wśród najpopularniejszych tytułów jej autorstwa wymienić należy takie pozycje jak „Wszyscy pragnęliśmy miłości”, „Szaniec” czy seria powieści „Dom pod trzema lipami”. Agnieszka Jeż ukończyła filologię polską oraz bałtycką na Uniwersytecie Warszawskim, od dość dawna związana jest z branżą wydawniczą – przede wszystkim jako redaktorka. Oprócz bycia pisarką jest także żoną Andrzeja oraz mamą Kaliny, Jeremiego i Jagody.

Debiuty Agnieszki Jeż – „Kuchnia dwudziestolecia” i „Nie oddam szczęścia walkowerem”

Za debiut Agnieszki Jeż uważa się pozycję dotyczącą kuchni polskiego międzywojnia, „Kuchnia dwudziestolecia. Co i jak jadano”. Łącząc w sobie elementy kuchni kresowej, francuskiej, żydowskiej oraz tej wyrosłej w świecie polskiego szlachectwa, prezentowała ona wyjątkowo wielowymiarowe smaki i ciekawe połączenia. Ta pierwsza książka Agnieszki Jeż prowadzi czytelniczki i czytelników przez dwadzieścia lat fantastycznego jedzenia. Na podstawie zachowanych z tamtego czasu książek kucharskich, pamiętników, książek czy wpisów w gazetach Jeż opowiada o tym, co i jak jadano w II Rzeczypospolitej. Nie jest to jednak tytuł stricte historyczny – wypełniony jest stoma przepisami na różnorodne dania. Książkę znajdziecie na Woblink w wersji papierowej.

Debiutem powieściowym Agnieszki Jeż było „Nie oddam szczęścia walkowerem, napisane wspólnie z Pauliną Płatkowską. To opowieść o dwóch trzydziestoparolatkach, Magdzie i Jagodzie, które przypadkiem spotykają się po latach w sklepie z odzieżą używaną i jest to być może najlepsze niespodziewane spotkanie w ich życiu. Małżeństwo Magdy właśnie się zakończyło – kobieta spotkała Wiktora, w którym niekontrolowanie mocno się zakochuje i wdaje w płomienny romans. Jagoda prowadzi rubrykę w czasopiśmie, gdzie odpowiada na listy w sprawach sercowych – a przy tym skutecznie ukrywa przed wszystkimi, że jej małżeństwo to jakaś kpina. Nagle jednak nieoczekiwanie czuły gest nieznajomego sprawi, że Jagoda odkryje w sobie nowe uczucia i pragnienia – i właśnie wtedy mąż proponuje pójście na terapię małżeńską. Jednak bieg zdarzeń został już uruchomiony, a Magda i Jagoda przez niemal rok mailowo dzielą się wszystkimi swoimi problemami i rozterkami.

„Dom pod trzema lipami”

Jednym z najpopularniejszych dzieł Agnieszki Jeż jest seria powieści „Dom pod trzema lipami”, składająca się z trzech części: „Serce z szuflady”, „Za siódmą górą”, a także „Taka miłość się zdarza” (Wydawnictwo Filia). Pierwsza część przedstawia nam Klarę, którą narzeczony właśnie porzucił tuż przed ślubem. Kobieta jest przekonana, że jest skazana na pecha – to genetyczne, bowiem od stu lat żadna kobieta z rodziny Majewskich nie wyszła za mąż. Klara dosłownie na chwilę wyjeżdża do Krakowa, gdzie chce zamknąć sprawy po zmarłej prababci Emilii, przede wszystkim zrobić coś z odziedziczonym po niej mieszkaniem. Znajduje tam pamiętnik Emilii, pełen nieznanych Klarze sekretów, pokazujący prawdziwą historię rodziny. Kamienica Pod Trzema Lipami, zbudowana przez ostatniego mężczyznę w rodzie, prapradziadka Jana Majewskiego w roku 1907, była bowiem świadkiem wielu zdarzeń, a wieści o niektórych z nich nigdy nie miały wyjść na jaw. Klara powoli przekonuje się, że nad jej życiem nic nie zawisło, a jej przyszłość jest całkowicie w jej rękach. Tylko jak bez pomocy przeznaczenia wytłumaczyć przypadkowe spotkanie z góralem Staszkiem, który nie tylko wywraca jej życie do góry nogami, ale w dodatku jest odbiciem epizodu z życia prababci Emilii…? I czy to na pewno już prosta droga do szczęśliwego zakończenia? Kolejne tomy kontynuują historię Klary, która przebyła w ciągu zaledwie chwili drogę znacznie dłuższą niż tylko z Warszawy do Krakowa. Nie tylko zresztą ona – także jej mama, babcia, odnaleziona po latach rodzina… Jedynym pewnikiem pozostaje to, że życie jest pełne zmian i nieoczekiwanych zwrotów akcji. A także, na szczęście, miłości.

„Wszyscy pragnęliśmy miłości” - najnowsza książka Agnieszki Jeż

Najnowszą książką Agnieszki Jeż pozostaje wydana w 2021 roku przez Wydawnictwo Filia pozycja zatytułowana „Wszyscy pragnęliśmy miłości”. Ta osadzona w 1939 roku historia opowiada losy przypadkowego spotkania Emila Silversteina i Ireny Sadowińskiej. On jest Żydem szukającym ostatniej deski ratunku w aryjskim świecie. Ona „Irką od biednych”, czułą na każdą niesprawiedliwość i ludzkie nieszczęście. Wbrew wszystkiemu, w tym także rodzinie, postanawia uratować Emila – motywuje ją nie tylko chrześcijańskie pragnienie niesienia pomocy, ale także rodzące się między nimi uczucie. Ich związek, choć skrzętnie ukrywany, nie pozostaje bez wpływu nie tylko na ich życie, ale także na losy im najbliższych. Niektóre jego konsekwencje ujawniają się natychmiast – inne dopiero po wielu latach. Krzysztof, syn Ireny, dostaje pewnego dnia list z Niemiec, który staje się początkiem jego długiej drogi, podczas której próbuje rozwiązać liczne, ciasne supły w historii swojej rodziny. Czy się mu to uda? Czy dzięki temu zrozumie więcej i pozna swoich przodków? Czy jego obecne życie będzie to w stanie przetrwać nienaruszone?

„Wszyscy pragnęliśmy miłości”, a także inne tytuły Agnieszki Jeż jak „Spotkajmy się po wojnie”, „Miłość warta wszystkiego”, „Odpłata” czy „Zwyczajne cuda” dostępne są na Woblink jako ebooki (epub, mobi), książki papierowe oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Nauki ścisłe i Medycyna

W kategorii „Nauki ścisłe / Medycyna” znajdują się pozycje z dziedziny nauk matematycznych i przyrodniczych oraz medycznych. Do nauk przyrodniczych zalicza się m.in. fizykę, chemię, biologię, astronomię oraz nauki o Ziemi, takie jak geografia czy geofizyka. W skład nauk matematycznych wchodzą informatyka, matematyka oraz sztuczna inteligencja i robotyka. Coś dla siebie znajdą tu zarówno eksperci w danej dziedzinie, jak i zupełni laicy chcący bliżej poznać otaczający ich świat. To dla nich przeznaczone są takie książki jak „Latający cyrk fizyki”, w której autor Jearl Walker podaje przykłady, doświadczenia, ciekawostki, historyjki i fakty, a następnie wyjaśnia je na podstawie pojęć i praw fizyki, „Nie mamy pojęcia” Jorge’a Chama i Daniela Whitesona, którzy za pomocą zabawnych rysunków, infografik i humorystycznych wyjaśnień przedstawiają szereg pytań wciąż wprawiających naukowców w zakłopotanie, „Astrofizyka dla zabieganych” Neila deGrasse’a Tysona, gdzie możemy znaleźć odpowiedzi na intrygujące i poszerzające horyzonty pytania na temat natury przestrzeni i czasu oraz naszego miejsca we wszechświecie. Miłośnicy przyrody odnajdą tu trzy książki belgijskiego dramaturga i poety Maurice'a Maeterlincka – „Życie pszczół”, czyli prozę łączącą świat pszczelarski z nauką, filozofią i poezją, „Życie mrówek” oddające hołd niezwykle głębokiemu i gorącemu poczuciu macierzyństwa u mrówek, a także „Inteligencję kwiatów”, w której autor zwraca uwagę na najmniejsze elementy świata przyrody. Dla zainteresowanych medycyną serwis Woblink.com oferuje m.in. książkę „Leczenie bólu” Łukasza Wordliczka i Jana Dobrogowskiego, w której można poczytać o mechanizmach powstawania bólu, jego charakterze i rodzajach w różnych zespołach chorobowych, farmakologii oraz najnowszych metodach uśmierzania bólu, czy też publikacje z cyklu „Zioła w medycynie”, które są doskonałymi przewodnikami po terapiach uzupełniających.