Agnieszka Krawczyk Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Rumunia. Albastru, ciorba i wino (wyd.2), Książka | Agnieszka Krawczyk

    Jakie jest wasze pierwsze skojarzenie z Rumunią? Założylibyśmy się o butelkę czerwonego wina, że Drakula. Czy wiecie jednak, jakie bogactwo smaków, zapachów, dźwięków i obrazów skrywa ten malowniczy kraj pogranicza kultur? W Rumunii jest bezkresne błękitne niebo, ale w kolorze albastru może być również nitka w tradycyjnym hafcie czy… nagrobek na Wesołym Cmentarzu. W swojskiej i smacznej kuchni królują różne rodzaje pożywnej zupy, a sama Rumunia jest jak ciorba, w której ci...

    Promocja
    okładka Rumunia. Albastru, ciorba i wino, Ebook | Agnieszka Krawczyk

    Jakie jest wasze pierwsze skojarzenie z Rumunią? Założylibyśmy się o butelkę czerwonego wina, że Drakula. Czy wiecie jednak, jakie bogactwo smaków, zapachów, dźwięków i obrazów skrywa ten malowniczy kraj pogranicza kultur?W Rumunii jest bezkresne błękitne niebo, ale w kolorze albastru może być również nitka w tradycyjnym hafcie czy… nagrobek na Wesołym Cmentarzu. W swojskiej i smacznej kuchni królują różne rodzaje pożywnej zupy, a sama Rumunia jest jak ciorba, w której c...

    Promocja
    okładka Rumunia. Albastru, ciorba i wino, Książka | Agnieszka Krawczyk

    Jakie jest wasze pierwsze skojarzenie z Rumunią? Założylibyśmy się o butelkę czerwonego wina, że Drakula. Czy wiecie jednak, jakie bogactwo smaków, zapachów, dźwięków i obrazów skrywa ten malowniczy kraj pogranicza kultur? W Rumunii jest bezkresne błękitne niebo, ale w kolorze albastru może być również nitka w tradycyjnym hafcie czy… nagrobek na Wesołym Cmentarzu. W swojskiej i smacznej kuchni królują różne rodzaje pożywnej zupy, a sama Rumunia jest jak ciorba, w której ciąg...

Agnieszka Krawczyk Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Krawczyk jest polską pisarką powieści obyczajowych i kryminalnych. W literackim świecie znana jest również pod pseudonimem Iga Horn. Prywatnie miłośniczka kotów, dobrej kawy i książek. Urodziła się i mieszka w Krakowie – w mieście, do którego, jak sama przyznaje, ma szczególną słabość i nieprzypadkowo poświęciła mu kilka swoich książek. Wśród cieszących się popularnością powieści jej autorstwa znajdują się między innymi takie tytuły jak “Słoneczna przystań”, “Zawsze w porę” czy “Siostry”.

„Napisz na priv” Agnieszki Krawczyk – debiut, który okazał się sukcesem

Pisarka studiowała polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po ukończeniu studiów podejmowała się różnych zawodów – najpierw pracowała jako dziennikarka w gazetach codziennych, następnie jako redaktorka krakowskich wydawnictw. Wiele prób odnalezienia własnej ścieżki zawodowej pomogło jej urzeczywistnić marzenia o karierze pisarskiej. Po latach przyznała, że pisała do szuflady na długo przed oficjalnym debiutem, jednak żadnej z książek nie zdecydowała się wtedy wydać. Przełom nastąpił w 2009 roku, kiedy zadebiutowała powieścią pod tytułem „Napisz na priv”. Szybko okazało się, że książka została ciepło przyjęta przez czytelników, a także krytyków literackich. Wydana nakładem Wydawnictwa Sol powieść opowiada o historyczce sztuki, która ma nieco ponad trzydzieści lat oraz małe dziecko. Ciągle szuka stałej pracy, na razie łapie zlecenia, a także spędza wiele czasu na forach internetowych. Laura niesamowicie łatwo wpada też w różne kłopoty, przez co przeżywa wiele niespodziewanych przygód… Lekka i pełna humoru powieść Krawczyk szybko zdobyła serca czytelniczek.

Malownicze, słoneczne krajobrazy kontra retro kryminały

Przez następnych osiem lat Krawczyk napisała wiele powieści. Wśród książek pisarki znajduje się między innymi seria Czary codzienności, w skład której wchodzą książki „Siostry”, „Przyjaciele i rywale” i „Słoneczna przystań”. Na kolejną serię Magiczne miejsce składają się powieści „Magiczne miejsce”, „Dolina mgieł i róż”, „Ogród księżycowy” oraz „Jezioro szczęścia”. Literatura obyczajowa w wydaniu Krawczyk jest lubiana przede wszystkim za przyjemny i klarowny styl pisarki, którym przedstawia piękną, malowniczą scenerię świata przedstawionego. Kreuje bohaterów uparcie dążących do realizacji długo skrywanych marzeń i poszukujących szczęścia. Dzięki temu odnajdują oni prawdę o sobie, a życie często zaskakuje ich najbardziej nieprawdopodobnymi rozwiązaniami.

Autorka pisze również kryminały osadzone w realiach Krakowa późnych lat 60. Po raz pierwszy spróbowała swoich sił w tym gatunku w 2009 roku, kiedy przesłała opowiadanie na konkurs organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.

Agnieszka Krawczyk - cykl „Leśne ustronie”

Na jesieni 2021 roku ukazała się powieść Agnieszki Krawczyk zatytułowana “Warkocz spleciony z kwiatów”, która stała się równocześnie pierwszym tomem cyklu „Leśne ustronie”. Kolejne tytuły to „Uzdrowicielka” oraz „Wybory serca” wydane przez Wydawnictwo Filia. „Warkocz spleciony z kwiatów” opowiada o Zośce Wichockiej, która próbuje na nowo odnaleźć się w życiu po wypadku samochodowym, coś jednak wciąż nie pozwala jej dojść do równowagi. Zagubionej kobiecie koleżanka proponuje, by wypoczęła w jej domku w maleńkiej górskiej miejscowości Nieznajomka i tam nabrała sił. Zośka spotyka tam wielu niesamowitych ludzi - prowadzącego schronisko dla leśnych zwierząt Mariusza, znachorkę i wróżbiarkę Zazulinę oraz tajemniczego włóczęgę Aleksego. Dzięki nim na nowo odkrywa otaczający ją świat i zaczyna rozumieć, co to znaczy mieć swoje miejsce na ziemi i jak je odnaleźć. „Uzdrowicielka” oraz „Wybory serca” kontynuują historię Zośki Wichockiej i jej przyjaciół w Nieznajomce. Pełne emocji losy każdego z nich toczą się w rytmie płynących niespiesznie pór roku. Zośka, Mariusz, Regina i Teo podejmują kluczowe dla siebie decyzje i robią wszystko, by zabliźnić dawne rany oraz odnaleźć tak ważną życiową równowagę.

Książki Agnieszki Krawczyk w księgarni internetowej Woblink

Jeżeli chcesz zapoznać się z twórczością Agnieszki Krawczyk, zapraszamy do skorzystania z oferty dostępnej na Woblink.com – czeka tam na ciebie szeroki wybór ebooków, audiobooków i książek papierowych. Znajdziesz tutaj takie dzieła jak „Tylko dobre wiadomości”, „Najmilszy prezent”, „Przyjaciele i rywale”, „Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” czy „Magiczny wieczór”.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.