Agnieszka Lingas-Łoniewska Biografie i wspomnienia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Lingas-Łoniewska Biografie i wspomnienia - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Lingas-Łoniewska to polska autorka powieści obyczajowych łączących w sobie elementy romansu i powieści sensacyjnej, czasem identyfikowanych jako proza kobieca. Urodziła się w 1972 roku w Wałbrzychu, jednak związana jest z Wrocławiem, gdzie na tamtejszym Uniwersytecie ukończyła filologię polską. Zadebiutowała w 2010 roku książką “Bez przebaczenia”, opowiadającą historię pozornie nieprawdopodobnego spotkania dwóch zupełnie różnych osób. Od tego czasu wydała już ponad 40 powieści w takich wydawnictwach jak Novae Res, Replika, Burda Książki czy Filia. Jej czytelnicy nazywają ją Dilerką Emocji.

“Bez przebaczenia” debiutancka książka Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

Zanim Lingas-Łoniewska wydała pierwszą powieść pod swoim prawdziwym nazwiskiem była twórczynią fanfików, znaną pod pseudonimem AgnesScorpio. Pisała między innymi opowiadania na podstawie sagi “Zmierzch” Stephenie Meyer (w tym na przykład “Brudny świat”). “Bez przebaczenia”, wydane w 2010 roku, było jej pierwszą autorską powieścią, którą określiła charakterystyczne dla niej połączenie romansu, dramatu i sensacji. Bohaterka, Paulina Litwiak pewnego nieszczęsnego dnia traci w wypadku matkę i musi zamieszkać z nieobecnym dotychczas w jej życiu ojcem, który nie jest tym faktem zachwycony. Bez zrozumienia i miłości, za to z ciążącym poczuciem winy za śmierć matki Paulina zamyka się w swoim świecie. Z kolei Piotr Sadowski to matematyk, który właśnie rozpoczyna swoją wojskową karierę w jednostce, gdzie dowodzi ojciec Pauliny. Nie brakuje mu niczego, także rodzicielskiej miłości. Może się wydawać, że różni ich wszystko - jednak to właśnie ich losy splotą się ze sobą. Ta opowiadająca o braku akceptacji, narastających niedomówieniach i niezbywalnej sile miłości książka szybko stała się bestsellerem, a Agnieszka Lingas-Łoniewska nie zamierzała zostać autorką jednego przeboju. Wśród kolejnych zajmujących wysokie miejsca na listach bestsellerów pozycji znalazły się serie “Zakręty losu” oraz “Bezlitosna siła”. Wśród jej najpopularniejszych powieści znajdują się także “Obiad z Bondem”, “Zakład o miłość”, “Kolacja z Tiffanym” oraz “Molly”, wszystkie dostępne na Woblinku zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej (ebook oraz audiobook).

“Kolacja z Tiffanym”

Wydana w 2020 roku “Kolacja z Tiffanym” opowiada historię Natalii Lisek, której życie niespodziewanie zaczyna przypominać jedną z filmowych komedii romantycznych, za którymi dziewczyna nie przepada. Natalia jest inteligentna, błyskotliwa, ma oryginalne pomysły i dużo uroku osobistego. Ma też niestety pewien problem - jest trochę roztrzepana, a do tego właśnie straciła pracę. Robi jednak wszystko, by jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy, a przy tym udowodnić rodzicom i wszystkim wokół, że jest samodzielna i bardzo dobrze radzi sobie w życiu ułożonym po swojemu. Los jej sprzyja - znajduje zatrudnienie w firmie Macieja Garnickiego, a tym samym wchodzi w zupełnie nowy dla siebie świat, pełen bogatych klientów, przytłaczająco pięknych klejnotów i sprytnych kradzieży. Do tego między szefem a nową pracownicą wyraźnie iskrzy, a pogoń za zuchwałym złodziejem tylko sprzyja głębszemu wzajemnemu poznaniu się… Powieść ta zapoczątkowała całą serię.

Kolejnym tomem, który ukazał się w ramach cyklu jest „Obiad z Bondem”. Eliza, przyjaciółka znanej czytelnikom z poprzedniej części Natalii, zostaje sama w wielkim mieszkaniu. Nie byłoby to dla niej żadnym problemem, gdyby nie to, że najwyraźniej ktoś się do niej włamał. Na pomoc kobiecie przybywa zabójczo przystojny komisarz o niewyparzonym języku, Jacek Granicki. Para ma za sobą nie najszczęśliwszą historię. Teraz oboje udają, że nie ciągnie ich ku sobie. Jednak kiedy Eliza znajdzie się w niebezpieczeństwie Jacek zrobi wszystko, aby ją uratować.

Pod koniec stycznia 2022 roku ukaże się trzecia część cyklu pt. „Śniadanie z Arsenem”. Tym razem Agnieszka Lingas-Łoniewska przegotowała dla czytelników historię sprytnego złodzieja, którego urokowi trudno się oprzeć i kobiety, która wie, że jego powrót to same kłopoty. Linda, roztrzepana i pełna ciepła dziewczyna stara się poskromić wkradający się w jej życie chaos. W sercu nadal nosi pamiątkę po płomiennej miłości, po której zostało jej coś więcej niż tylko wspomnienia. Christ to zadziorny chłopak, dla którego ważne są wyłącznie honor i rodzina. Nie spodziewa się, że w opuszczonej przed laty Gołdapi czeka na niego bardzo poważne wyzwanie. Czy dawno utracona miłość ma szansę narodzić się na nowo?

“Molly”

Warto wspomnieć także o innej powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, “Molly”, na podstawie której powstał serial audio. Tytułowa Molly to Melania Tarczyńska, której życie dotychczas nie oszczędzało. Jako dziecko wędrowała pomiędzy domami dziecka i rodzinami zastępczymi po tym, jak została osierocona przez matkę, a ojciec wylądował w więzieniu za defraudacje. Trudno się więc dziwić, że dla pełnoletniej już Molly liczy się tylko zabawa i adrenalina. Najbliższą jej osobą pozostaje przyjaciel z domu dziecka, Robson, w którym kiedyś nawet była zakochana, ale chłopak ją zdradził - siła przyjaźni pozwoliła jednak na zaleczenie ran. Melania niczego już nie szuka - jednak los ma wobec niej inne plany i stawia na jej drodze Wiktora Tulę, który jest synem dawnego wspólnika ojca i spadkobiercą rodzinnej fortuny. Znów wydaje się, że te dwie osoby nie mogą się bardziej od siebie różnić - a jednak Molly wprowadza w stateczne i spokojne życie Wiktora dozę szaleństwa i nieznanych mu dotąd emocji. Z kolei on otacza ją kokonem bezpieczeństwa, którego dotąd nie znała, trudno jej jednak wciąż całkowicie mu zaufać. Wiktor jest jednak gotowy stanąć sam przeciwko całemu światu, byle tylko Melania mu zaufała. Lingas-Łoniewska niezmiennie płynnie łączy tu romans, obyczaj i elementy sensacyjne.

Agnieszka Lingas-Łoniewska: nowe powieści

Agnieszka Lingas-Łoniewska to pisarka bardzo płodna – jej czytelnicy nie mogę narzekać na brak nowych powieści pióra autorki. Jednymi z nowszych książek w jej dorobku są pełen napięcia kryminał „Przyjdę, gdy zaśniesz”, zabawny romans z zimą w tle „Zasypani zakochani” oraz opowieść o ludziach niemających do stracenia nic poza miłością pt. „Gdyby jutra miało nie być”.

Działalność Agnieszki Lingas-Łoniewskiej poza pisaniem

Agnieszka Lingas-Łoniewska nie poprzestaje jedynie na pisaniu powieści. Jest założycielką portalu “Czytajmy polskich autorów”, który prowadzi promując polską literaturę. Dostała żelazny glejt Ambasadora Krakowskich Targów Książki w roku 2012, a od 2017 roku należy do kapituły nagrody Literackiego Debiutu Roku. Jest także autorką wielu opowiadań w różnych antologiach, między innymi “Zatrute pióra”, “Książki moja miłość” czy “31.10 Halloween po polsku”. Została również laureatką w konkursie na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. W plebiscycie “Gazety Wrocławskiej” Kobieta Wpływowa 2016 zajęła II miejsce. Jej działania wykraczają także poza świat literatury - od wielu lat prowadzi akcję “Karma zamiast kwiatka”, w ramach której na swoich spotkaniach autorskich zbiera karmę dla zwierząt, przekazywaną potem wrocławskim fundacjom.

Szukacie powieści romantycznej z dreszczykiem? Wszystkie pozycje autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, ebooki, audiobooki oraz książki papierowe znajdziecie na Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Biografie i wspomnienia

Co to jest książka biograficzna?

Książki biograficzne to dzieła opisujące życie, karierę, osiągnięcia jakiejś znanej postaci lub popularnej osoby, na przykład muzyka, polityka czy sportowca. Niektóre z tych tytułów są fabularyzowane, inne nie. W przeciwieństwie do autobiografii, ebooki biograficzne napisane są z perspektywy osoby trzeciej, opisującej daną postać. Z kolei autobiografie to historie tworzone przez same osoby w nich opisywane - znajdziecie w nich zatem wiele osobistych opowieści oraz pierwszoosobową formę narracji. Czasami biografie skupiają się na osobach lub wydarzeniach kontrowersyjnych - innym razem na tych najbardziej cenionych i lubianych. Sensację wywołał na przykład debiut literacki Jennette McCurdy, “Cieszę się, że moja mama umarła”. Ten pełen emocji zapis zmagań z toksyczną matką, zaburzeniami odżywiania i uzależnieniami jednej z najbardziej znanych współczesnych amerykańskich dziecięcych aktorek. Nie zawsze jednak biografie lub autobiografie opierają się na tak trudnych zwierzeniach i wspomnieniach.

Z czego składa się biografia?

Jakie elementy składają się na ciekawe biografie? Przede wszystkim wciągająca, często wielowątkowa historia odmalowująca obraz człowieka z krwi i kości - z jego radościami i smutkami, problemami i sukcesami. Często dzieła te opierają się na wspomnieniach - czy to samej opisywanej osoby, czy jej przyjaciół, znajomych, rodziny, bliskich. Dzięki temu otrzymujemy w miarę możliwości jak najbardziej pełny obraz życia, do którego poznania zostajemy zaproszeni. Nierzadko dzięki temu poznajemy inne, czasem zaskakujące oblicze danej osoby, odmienne od tego, co znamy z mediów czy opinii społecznej. Najlepsze książki biograficzne często opierają się na sytuacjach, które są czytelnikom zupełnie nieznane lub niewyobrażalne. Tak dzieje się na przykład w wypadku tytułu “ Czesałam ciepłe króliki. Rozmowa z Alicją Gawlikowską-Świerczyńską” Dariusza Zaborka. Ta lekarka i więźniarka obozu w Ravensbrück opowiada historię o niesamowitym optymizmie, który udało się jej utrzymać nawet pomimo tragicznych warunków obozu koncentracyjnego. W wieku 92 lat zdecydowała się opowiedzieć Zaborkowi o swoim życiu, dzięki czemu otrzymujemy poruszający obraz o życiu silnej, odważnej i niezależnej kobiety. Ebook z tym wywiadem znajdziecie na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.

Jakie są rodzaje ebooków biograficznych?

Na Woblink znajdziecie wiele różnych rodzajów biografii literackich skupiających się na osobach o różnych zawodach, pochodzeniu czy żyjących w zupełnie odmiennych od dzisiejszych warunkach. Wiele tego typu dzieł odmalowuje portrety artystów i twórców. W tej grupie znajdziecie chociażby historię życia Kory zatytułowaną “Się żyje. Kora. Biografia” napisaną przez Katarzynę Kubisiowską. Z kolei autobiograficzna “My Love Story. Autobiografia” została spisana przez samą Tinę Turner. Nie tylko ta wielka piosenkarka wzięła sprawy w swoje ręce, gdy przyszło do opowiedzenia historii swojego życia. Taką drogą poszli także Dave Grohl, muzyk, lider zespołu Foo Fighters, w swojej książce “The Storyteller. Moje historie. Opowieści o życiu i muzyce” czy Woody Allen w “A propos niczego. Autobiografia”. Specyficzny rodzaj autobiografii przedstawił w swoim dziele “Tysiąc lat radości i trosk. Wspomnienia” chiński artysta Ai Weiwei, przeplatając własne doświadczenia i wspomnienia z historią swojego ojca oraz kontekstem przemian, jakie miały miejsce w Chinach w ciągu kilku ostatnich dekad. Ciekawą perspektywę biografii artysty proponuje także Natalia Budzyńska w swoim dziele “Witkiewicz, ojciec Witkacego”. Opisuje ona bowiem życie znanego malarza, krytyka sztuki oraz pisarza, ojca Witkacego, twórcy architektonicznego stylu zakopiańskiego, o którym czasem zapomina się, mówiąc głównie o jego synu. Wśród ważnych biografii polskich artystów znajdziecie także książkę Moniki Śliwińskiej “Wyspiański. Dopóki starczy życia”. Dzięki danym zebranym w archiwach, rodzinnych dokumentach, listach i pamiętnikach Śliwińskiej udaje się zrekonstruować mało znanego, prywatnego Wyspiańskiego, który ściga się z własną śmiercią, najbardziej intymne wiersze pisze o żonie i gorączkowo szuka sposobu, by dostąpić artystycznego spełnienia i nieśmiertelności. Cennym źródłem wiedzy są także biografie świętych (hagiografie). Dotyczą one zarówno postaci historycznych (na przykład “Ignacy Loyola. Sam i na piechotę”), jak i współczesnych (jak “Siostra Faustyna. Biografia świętej”). Wiele z nich dotyczy także świętych papieży, w tym Jana Pawła II - tutaj znajdziecie chociażby “Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata” o. Macieja Zięby lub “Niezapomniany. Jan Paweł II we wspomnieniach przyjaciół i współpracowników” Włodzimierza Rędziocha. Te i wiele innych biografii oraz autobiografii znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).

Najlepsze książki biograficzne i autobiograficzne

Wiele popularnych biografii i autobiografii opowiada historie osób rozpoznawalnych na całym świecie, odkrywając nieznane lub przemilczane wcześniej elementy ich życia. Biografie sławnych ludzi zawierają w sobie także między innymi najciekawsze biografie sportowców, polityków, pisarzy czy muzyków. Znajdziecie tu na przykład ebooka “Ten drugi”, opowieść o księciu Harrym. Wcześniej ukrywane wydarzenia i okoliczności zawiera w sobie także na przykład biografia aktora Matthew Perry'ego , znanego głównie z roli Chandlera w serialu “Przyjaciele”. Jego “ Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz”, choć pełne charakterystycznego dla niego humoru, opowiada o trudnej walce z chorobą i nałogami, najciemniejszych momentach życia i najważniejszych, prawdziwych przyjaciołach. Swoją autobiografię, w której wyjaśnia wiele wcześniejszych kontrowersji i ujawnia nieznane dotąd fakty, stworzyła także Pamela Anderson w “Love, Pamela. Autobiografia”. Poznać możecie także życie innych aktorów - Matthew McConaughey’a w książce “Zielone światła” czy Toma Feltona w “Po drugiej stronie różdżki”. Michał Rusinek, przez wiele lat sekretarz Wisławy Szymborskiej, opowiada o tej wybitnej poetce w swoim “Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”. David Gardner napisał biografię jednego z najbardziej znanych współcześnie amerykańskich aktorów zatytułowaną “ Tom Hanks. Enigma”. Nie tylko artyści są jednak podmiotami książek biograficznych. Jedna z najbardziej głośnych swego czasu pozycji dotyczy współtwórcy sukcesu firmy Apple - to “Steve Jobs” Waltera Andersona. Znaną autobiografię napisała także Michelle Obama - jej “ Becoming. Moja historia” to pełne szczerości i humoru wspomnienia byłej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych. O swoich przodkach pisała z kolei znana dziennikarka Oriana Fallaci. “Kapelusz cały w czereśniach” to epicka historia jej własnych przodków, pełna miłości, zdrady, namiętności i niespokojnego ducha, artystów, chłopów, buntowników, bohaterów i tchórzy, a przy tym literacki hołd dziennikarki dla jej rodzinnych Włoch i Florencji. Te i wiele innych tytułów biograficznych odsłaniających życie znanych i mniej znanych osób z Polski i świata, czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).