Agnieszka Lis Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Lis Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Lis to polska pisarka, autorka powieści obyczajowych i romansów. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie i z wykształcenia jest pianistką, a także dziennikarką (jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego). Swoją karierę literacką rozpoczęła w 2010 roku, kiedy została laureatką konkursu Wydawnictwa Replika na najlepsze kobiece opowiadanie erotyczne. Dzięki temu pierwsze opowiadanie Agnieszki Lis, „Płomień cedru”, ukazało się w antologii „Rozkoszne”. Debiutancka powieść Lis, „Jutro będzie normalnie”, została wydana rok później. W tym czasie autorka opublikowała także cykl bajek dla najmłodszych czytelników pt. „Przygody Pana Parasola”. Był to efekt wygranej w konkursie na dobrą powieść, ogłoszoną przez nieistniejące już Wydawnictwo Drzewo Laurowe.

Agnieszka Lis – kariera i twórczość

Agnieszka Lis rozpoczynała swoją przygodę z pisaniem od publikacji w branżowych czasopismach muzycznych, takich jak „Hi-Fi” czy „Muzyka”, gdzie pracowała na stanowisku redaktor odpowiadającej za dział muzyczny. Jej teksty ukazywały się także w magazynie „Studio” oraz „Klasyka”, jak również „Marketer+”. Agnieszka Lis jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska. W 2021 roku pisarka została także uhonorowana odznaczeniem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Zasłużony dla Kultury Polskiej. Prywatnie pochodzi z Koszalina, a od czasu studiów mieszka w Warszawie (a raczej pod nią). Lis uczy muzyki (głównie gry na fortepianie), czyta i, oczywiście, pisze.

Agnieszka Lis – „Alek i Pan Parasol”

Choć twórczość Agnieszki Lis kojarzy się przede wszystkim z powieściami obyczajowymi i romansami, autorka ma na swoim koncie także pozycje dla najmłodszych czytelników. W 2019 nakładem Wydawnictwa Ezop ukazał się „Alek i Pan Parasol”. To seria opowiadań o przygodach 6-letniego Alka, jego magicznego przyjaciela Pana Parasola, a także dziadków i rodziców chłopca. Alek ma wielką wyobraźnię, a najlepiej rozumie go dziadek, ale i drożdżówki babci są najlepsze na świecie, mama potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji, a z tatą jak z nikim jeździ się na rowerze. Z pomocą Alka możemy obserwować codzienność z nowej perspektywy. Tańczymy razem z nim w deszczu, uczymy się, co to maglofon, a także jakie super sprzęty ma w swoim warsztacie pan Zenek. „Alek i Pan Parasol” Agnieszki Lis czeka na Was na Woblink jako książka papierowa.

„Szczęściarze” Agnieszki Lis

Jedną z najnowszych książek autorstwa Agnieszki Lis jest powieść „Szczęściarze” wydana nakładem Wydawnictwa Skarpa Warszawska. Poznajcie nastoletnią Edytę, która ma głębokie przekonanie, że w tym świecie nie ma dla niej odpowiedniego miejsca. Ma depresję, którą pogłębiają tylko mroczne myśli, z którymi nie może sobie poradzić od czasu ciężkiego wypadku. Jest wyobcowana i wydaje się, że skazana na samotność. Jednak z czasem i w jej życiu coś zaczyna świtać, a Edyta powoli znajduje sens i swoje miejsce w życiu. Wokół niej zaczynają pojawiać się prawdziwi przyjaciele, a rodzina staje się siłą. Edyta powoli kształtuje w sobie niezłomną wolę, która pozwala jej pokonać kolejne przeszkody i znaleźć szczęście, bo to znajduje się tylko na wyciągnięcie ręki, bez względu na okoliczności. „Szczęściarzy” Agnieszki Lis znajdziecie na Woblink w formie ebooka.

Inne książki Agnieszki Lis w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele powieści autorstwa Agnieszki Lis. Wśród nich są takie popularne tytuły jak „Guziki”, „Pozory, „Lustra”, „Widoki”, „Kawiarenka pełna marzeń”, „Przebudzona” czy „Zapach goździków”. Podobnie jak inne polskie powieści obyczajowe, także książki Agnieszki Lis czekają na Was na Woblink w formatach audiobooków, ebooków bądź książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.