Agnieszka Lis Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Siostra wirtuoza, Książka | Agnieszka Lis

    Najnowsza powieść autorki takich książek jak „Córka rabina” czy „Szczęściarze”. Antonina Wilkońska, siostra Paderewskiego, snuje opowieść o bracie, rodzinnych tajemnicach, romansach, sprawach szlachetnych i wstydliwych, a także wydarzeniach historycznych istotnych dla losów Polski i świata. Jakie szanse na realizację planów i marzeń miała kobieta, której brat stał się światowym gigantem? Jak rodzinne relacje wpłynęły na jej życie i wybory, do których została zmuszona? Agn...

Agnieszka Lis Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Lis to polska pisarka, autorka powieści obyczajowych i romansów. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie i z wykształcenia jest pianistką, a także dziennikarką (jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego). Swoją karierę literacką rozpoczęła w 2010 roku, kiedy została laureatką konkursu Wydawnictwa Replika na najlepsze kobiece opowiadanie erotyczne. Dzięki temu pierwsze opowiadanie Agnieszki Lis, „Płomień cedru”, ukazało się w antologii „Rozkoszne”. Debiutancka powieść Lis, „Jutro będzie normalnie”, została wydana rok później. W tym czasie autorka opublikowała także cykl bajek dla najmłodszych czytelników pt. „Przygody Pana Parasola”. Był to efekt wygranej w konkursie na dobrą powieść, ogłoszoną przez nieistniejące już Wydawnictwo Drzewo Laurowe.

Agnieszka Lis – kariera i twórczość

Agnieszka Lis rozpoczynała swoją przygodę z pisaniem od publikacji w branżowych czasopismach muzycznych, takich jak „Hi-Fi” czy „Muzyka”, gdzie pracowała na stanowisku redaktor odpowiadającej za dział muzyczny. Jej teksty ukazywały się także w magazynie „Studio” oraz „Klasyka”, jak również „Marketer+”. Agnieszka Lis jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska. W 2021 roku pisarka została także uhonorowana odznaczeniem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Zasłużony dla Kultury Polskiej. Prywatnie pochodzi z Koszalina, a od czasu studiów mieszka w Warszawie (a raczej pod nią). Lis uczy muzyki (głównie gry na fortepianie), czyta i, oczywiście, pisze.

Agnieszka Lis – „Alek i Pan Parasol”

Choć twórczość Agnieszki Lis kojarzy się przede wszystkim z powieściami obyczajowymi i romansami, autorka ma na swoim koncie także pozycje dla najmłodszych czytelników. W 2019 nakładem Wydawnictwa Ezop ukazał się „Alek i Pan Parasol”. To seria opowiadań o przygodach 6-letniego Alka, jego magicznego przyjaciela Pana Parasola, a także dziadków i rodziców chłopca. Alek ma wielką wyobraźnię, a najlepiej rozumie go dziadek, ale i drożdżówki babci są najlepsze na świecie, mama potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji, a z tatą jak z nikim jeździ się na rowerze. Z pomocą Alka możemy obserwować codzienność z nowej perspektywy. Tańczymy razem z nim w deszczu, uczymy się, co to maglofon, a także jakie super sprzęty ma w swoim warsztacie pan Zenek. „Alek i Pan Parasol” Agnieszki Lis czeka na Was na Woblink jako książka papierowa.

„Szczęściarze” Agnieszki Lis

Jedną z najnowszych książek autorstwa Agnieszki Lis jest powieść „Szczęściarze” wydana nakładem Wydawnictwa Skarpa Warszawska. Poznajcie nastoletnią Edytę, która ma głębokie przekonanie, że w tym świecie nie ma dla niej odpowiedniego miejsca. Ma depresję, którą pogłębiają tylko mroczne myśli, z którymi nie może sobie poradzić od czasu ciężkiego wypadku. Jest wyobcowana i wydaje się, że skazana na samotność. Jednak z czasem i w jej życiu coś zaczyna świtać, a Edyta powoli znajduje sens i swoje miejsce w życiu. Wokół niej zaczynają pojawiać się prawdziwi przyjaciele, a rodzina staje się siłą. Edyta powoli kształtuje w sobie niezłomną wolę, która pozwala jej pokonać kolejne przeszkody i znaleźć szczęście, bo to znajduje się tylko na wyciągnięcie ręki, bez względu na okoliczności. „Szczęściarzy” Agnieszki Lis znajdziecie na Woblink w formie ebooka.

Inne książki Agnieszki Lis w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele powieści autorstwa Agnieszki Lis. Wśród nich są takie popularne tytuły jak „Guziki”, „Pozory, „Lustra”, „Widoki”, „Kawiarenka pełna marzeń”, „Przebudzona” czy „Zapach goździków”. Podobnie jak inne polskie powieści obyczajowe, także książki Agnieszki Lis czekają na Was na Woblink w formatach audiobooków, ebooków bądź książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).