Agnieszka Maciąg Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ścieżki duszy. Astrologia dla zrozumienia siebie i swoich bliskich, Książka | Agnieszka Maciąg

    Od wielu lat interesuję się psychologią oraz rozwojem osobistym i duchowym. Podczas procesu mojej głębokiej przemiany, który rozpoczął się w 2006 roku, trafiłam również na astrologię. Jako osoba racjonalna na początku byłam bardzo sceptyczna. Z biegiem czasu przekonałam się jednak, że astrologia daje wiele cennych wskazówek i wzbogaca życie, czyniąc je bardziej zrozumiałym, przejrzystym i piękniejszym. Astrologia pomogła mi lepiej poznać samą siebie, moich bliskich oraz otacz...

Agnieszka Maciąg Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Maciąg to polska pisarka, modelka, blogerka oraz dziennikarka. Urodziła się w 1969 roku w Białymstoku. Uczęszczała do Liceum Sztuk Plastycznych, a następnie studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz kulturoznawstwo i psychologię na SWPS w Warszawie. Jest autorką poradników dla kobiet, książek kulinarnych, a także tomików poezji. Prowadzi bloga, profil na Instagramie oraz Facebooku.

Agnieszka Maciąg jako modelka

Jej kariera modelki rozpoczęła się w 1989 roku, kiedy to Agnieszka Maciąg została laureatką konkursu dla modelek, zorganizowanego przez agencję Wilhelmina z Nowego Jorku. Od tego czasu brała udział w największych pokazach mody na całym świecie – od Nowego Jorku po Mediolan czy Paryż. Pracowała dla topowych projektantów mody takich jak Karl Lagerfeld, Pierre Cardin, Claude Montana, Escada czy Nino Cerruti. W Polsce brała udział w pokazach m.in. Macieja Zienia i Teresy Rosati.

Jej międzynarodowa kariera, mimo iż bardzo udana, była krótka. W 1992 roku, kiedy zaszła w ciążę, zrobiła sobie przerwę od modelingu. Na wybiegi, m.in. do Mediolanu, Barcelony czy Paryża, powróciła dwa lata później, ale pojawiała się na nich raczej okazjonalnie. W 1996 roku zrezygnowała z zagranicznej kariery, jednak wciąż, od czasu do czasu, uczestniczyła w pokazach mody w Polsce.

Branża muzyczna i telewizja

Oprócz mody Agnieszka Maciąg zajmowała się także muzyką. W 1996 roku nagrała swój solowy album studyjny „Marakesz 5:30”, wystąpiła razem z zespołem De Mono na festiwalu w Sopocie, a także zagrała w kilku teledyskach do piosenek grupy. Prowadziła programy, „Siedem pokus” czy „Metamorfozy Fashion Café”, prezentacje promocyjne i artystyczne (m.in. galę rozdania nagród literackich Angelus) oraz przeprowadzała wywiady ze znanymi osobami ze świata filmu, sztuki, sportu i muzyki. Na początku lat dwutysięcznych pracowała jako dyrektorka artystyczna w Vistuli. Agnieszka Maciąg aktywnie wspomaga wydarzenia i organizacje charytatywne jak m.in. Fundacja Dziecięca Fantazja Synapsis czy Hospicjum Dziecięce w Białymstoku. W 2008 roku została ambasadorem Światowego Programu Żywnościowego.

Książki Agnieszki Maciąg

Agnieszka Maciąg w swoich książkach pokazuje jak pokochać życie oraz w jaki sposób przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki. Podpowiada również jak można zacząć żyć w zgodzie ze sobą oraz zbliżyć się do natury. Jej literacki debiut miał miejsce w 2006 roku, kiedy to wydała tomik poezji „Zielone pantofle”. Jej kolejne książki to „Smak życia”, „Smak szczęścia”, „Smak miłości”, „Smak świąt”, „Pełnia życia”, „Smak zdrowia”, „Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie”, „To dobry rok”, „Miłość. Ścieżki do wolności” czy „Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia”. Najnowszymi pozycjami autorstwa Agnieszki Maciąg są „Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku” i „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości”. Oba tytuły dotyczą czasu ogromnej zmiany w życiu każdej kobiety, jaką niewątpliwie jest menopauza. Autorka opowiada w nich w jaki sposób dobrze wykorzystać ten wyjątkowy czas, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, samopoczuciem i witalnością do późnego wieku.

Książki papierowe i ebooki Agnieszki Maciąg znajdziecie w księgarni internetowej Woblink. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).