Agnieszka Maciąg Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Maciąg Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Maciąg to polska pisarka, modelka, blogerka oraz dziennikarka. Urodziła się w 1969 roku w Białymstoku. Uczęszczała do Liceum Sztuk Plastycznych, a następnie studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz kulturoznawstwo i psychologię na SWPS w Warszawie. Jest autorką poradników dla kobiet, książek kulinarnych, a także tomików poezji. Prowadzi bloga, profil na Instagramie oraz Facebooku.

Agnieszka Maciąg jako modelka

Jej kariera modelki rozpoczęła się w 1989 roku, kiedy to Agnieszka Maciąg została laureatką konkursu dla modelek, zorganizowanego przez agencję Wilhelmina z Nowego Jorku. Od tego czasu brała udział w największych pokazach mody na całym świecie – od Nowego Jorku po Mediolan czy Paryż. Pracowała dla topowych projektantów mody takich jak Karl Lagerfeld, Pierre Cardin, Claude Montana, Escada czy Nino Cerruti. W Polsce brała udział w pokazach m.in. Macieja Zienia i Teresy Rosati.

Jej międzynarodowa kariera, mimo iż bardzo udana, była krótka. W 1992 roku, kiedy zaszła w ciążę, zrobiła sobie przerwę od modelingu. Na wybiegi, m.in. do Mediolanu, Barcelony czy Paryża, powróciła dwa lata później, ale pojawiała się na nich raczej okazjonalnie. W 1996 roku zrezygnowała z zagranicznej kariery, jednak wciąż, od czasu do czasu, uczestniczyła w pokazach mody w Polsce.

Branża muzyczna i telewizja

Oprócz mody Agnieszka Maciąg zajmowała się także muzyką. W 1996 roku nagrała swój solowy album studyjny „Marakesz 5:30”, wystąpiła razem z zespołem De Mono na festiwalu w Sopocie, a także zagrała w kilku teledyskach do piosenek grupy. Prowadziła programy, „Siedem pokus” czy „Metamorfozy Fashion Café”, prezentacje promocyjne i artystyczne (m.in. galę rozdania nagród literackich Angelus) oraz przeprowadzała wywiady ze znanymi osobami ze świata filmu, sztuki, sportu i muzyki. Na początku lat dwutysięcznych pracowała jako dyrektorka artystyczna w Vistuli. Agnieszka Maciąg aktywnie wspomaga wydarzenia i organizacje charytatywne jak m.in. Fundacja Dziecięca Fantazja Synapsis czy Hospicjum Dziecięce w Białymstoku. W 2008 roku została ambasadorem Światowego Programu Żywnościowego.

Książki Agnieszki Maciąg

Agnieszka Maciąg w swoich książkach pokazuje jak pokochać życie oraz w jaki sposób przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki. Podpowiada również jak można zacząć żyć w zgodzie ze sobą oraz zbliżyć się do natury. Jej literacki debiut miał miejsce w 2006 roku, kiedy to wydała tomik poezji „Zielone pantofle”. Jej kolejne książki to „Smak życia”, „Smak szczęścia”, „Smak miłości”, „Smak świąt”, „Pełnia życia”, „Smak zdrowia”, „Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie”, „To dobry rok”, „Miłość. Ścieżki do wolności” czy „Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia”. Najnowszymi pozycjami autorstwa Agnieszki Maciąg są „Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku” i „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości”. Oba tytuły dotyczą czasu ogromnej zmiany w życiu każdej kobiety, jaką niewątpliwie jest menopauza. Autorka opowiada w nich w jaki sposób dobrze wykorzystać ten wyjątkowy czas, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, samopoczuciem i witalnością do późnego wieku.

Książki papierowe i ebooki Agnieszki Maciąg znajdziecie w księgarni internetowej Woblink. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).