Agnieszka Olejnik Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Olejnik Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Olejnik to polska pisarka, autorka blisko trzydziestu powieści. Oprócz pisania książek Olejnik prowadzi bloga „Barwy i smaki mojego życia”, na którym pisze nie tylko o literaturze i swojej twórczości, ale również o fotografii, wspaniałych nalewkach i zdrowym odżywianiu. Jest autorką pojedynczych powieści i serii zarówno dedykowanych dorosłym, jak i młodzieży. Najbardziej znane serie literackie Olejnik dla dorosłych to: „Wszystkie smaki życia” („Szczęście na wagę”, „Miłość z nutą imbiru”, „Apetyt na więcej”), „Mansarda pod Aniołami” („Cuda i cudeńka”, „Listy i szepty”), „Zakręcona” („Ławeczka pod bzem”, „Cala w fiołkach”, „Randka pod jemiołą”), „Miłosna” („Dworek w Miłosnej”, „Szczypta nadziei”, „Jeszcze będzie przepięknie”), „Romantyczna” („Wybór Charlotty”). Spośród książek dla dzieci i młodzieży warto wyróżnić „Ava i Tim. Droga na północ” oraz „Zabłądziłam”.

W przeszłości Olejnik zajmowała się odkrywaniem i zwiedzaniem jaskiń. W tym celu podróżowała w różne miejsca świata. Zwiedziła m.in. Czarnogórę, Rumunię, Estonię, zjechała cały Półwysep Skandynawski aż po Nordkapp. Prywatnie Agnieszka Olejnik jest polonistką i anglistką. Jest właścicielką czterech psów i matką trzech synów. Mieszka na skraju lasu – jak sama powtarza, tam odnalazła zwyczajne szczęście, bowiem wierzy, że wpływa na nie bliskość drzew.

Agnieszka Olejnik debiutowała w 2013 roku. Nakładem wydawnictwa Nova Res ukazała się jej książka dla młodzieży pt. „Ava i Tim. Droga na północ”. Rok później ukazała się książka .„Zabłądziłam”. To historia szesnastoletniej Majki, o jej dojrzewaniu, pierwszej miłości i niepewności związanej z radzeniem sobie z demonami przeszłości. W 2015 roku swoją premierę miała druga książka pisarki pt. „Dante na tropie”. To opowieść kryminalna, w której główna bohaterka wraz z jej towarzyszem, wyżłem weimarskim o imieniu Dante, napotykają ślad kryminalnej zagadki. Anna i Dante trafiają na lokalny komisariat. W małej, spokojnej mieścinie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W maju 2015 roku ukazała się kolejna książka Olejnik pt. „Dziewczyna z porcelany”. Tego samego roku ukazała się powieść „A potem przyszła wiosna”, której główną bohaterką jest Pola Gajda, znana aktorka, która prowadzi bardzo intensywne życie. Pewnego dnia rozsypuje się ono niczym zamek z piasku – kobieta odkrywa zdjęcie swojego ukochanego z inną kobietą.

W 2016 roku nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się powieść „Nieobecna”. Tym razem bohaterkami Olejnik są dwie bliźniaczki – Julia i Julita. Dziewczyny prowadzą swoistą grę – zamieniają się ubraniami, makijażem i fryzurami, by przejąć tożsamość drugiej.

Wszystkie smaki życia - cykl książek Agnieszki Olejnik

W kwietniu 2016 roku swoją premierę miała książka „Szczęście na wagę”, która otwiera cykl „Wszystkie smaki życia”. Ewa jest żoną i matką, która całkowicie poświęciła się rodzinie. Pewnego dnia uświadomiła sobie jednak, że jest już dojrzałą kobietą, ale nie realizuje własnych marzeń i nie czerpie dostatecznej radości z życia. Dodatkowych trosk przysparza jej sytuacja rodzinna – Ewa dowiaduje się o chorobie córki. Dzięki zrównoważonej diecie i treningom chce przywrócić równowagę w życiu Klaudii. W tym samym czasie Ewa poznaje mężczyznę, który może być szansą na jej szczęście. W powieści Agnieszka Olejnik udowadnia, że trzeba znaleźć równowagę w walce o dobro swoje i innych. W kolejnych częściach, „Miłość z nutą imbiru” i „Apetyt na więcej”, czytelnicy i czytelniczki mają szansę poznać dalsze losy Ewy.

Zakręcona

Choć książki wchodzące w skład serii „Zakręcona” tworzą całość, to można je czytać osobno. W pierwszej części, „Ławeczka pod bzem”, Olejnik pisze o Idze i Agacie, które obiecują sobie, że w razie wygranej w Lotto podzielą się wygraną. Dziewczyny kupują los i udaje się – liczby przynoszą Idze 20 milionów. Co zrobić z tak dużą wygraną? I jak utrzymać ją w tajemnicy? Wokół Igi zaczynają pojawiać się przystojni mężczyźni. Czy można cieszyć się wygraną samemu?

W kolejnej części serii pt. „Cała w fiołkach”, Agnieszka Olejnik pisze o tym, co trzeba zrobić, by zakochać się… na dłużej. Główna bohaterka, Agata, cierpi na zbytnią kochliwość. Jej dotychczasowe związki były bardzo intensywne, ale niezwykle krótkie i kruche. Kobieta uświadamia sobie, że młodsza już nie będzie. Dlatego decyduje się skorzystać z „fachowej” pomocy. Za namową przyjaciółki udaje się do lokalnej wróżki. Niestety prognozy są niejasne. Kolejnym krokiem jest wizyta u psychologa. Pod wpływem terapii kobiet postanawia odbudować relacje z matką.

Trzecia część serii pt. „Randka pod jemiołą” skupia się wokół postaci Joanny, szczęśliwej mężatki. Kobieta nie przejmuje się staroświeckimi poglądami męża, który twierdzi, że kobieta powinna mieć długie włosy, być posłuszna i ubierać się skromnie. Wszystko jednak się zmienia, gdy kobieta odkrywa, że mąż ją zdradza. To prowadzi do radykalnego zwrotu w życiu bohaterki – Joanna ścina włosy i podejmuje szereg decyzji, które spowodują, że jej świat wywróci się do góry nogami.

Mansarda pod Aniołami

Kolejnym cyklem w dorobku Agnieszki Olejnik jest seria „Mansarda pod Aniołami”, którą zainaugurowała książka „Cuda i cudeńka” wydana w październiku 2017 roku przez Wydawnictwo Filia. Tym razem Olejnik zaprasza czytelników i czytelniczki do niewielkiego miasteczka, w którym pozornie nic się nie dzieje. Malownicza kamienica z tytułową mansardą, na której szczycie znajdują się zamyślone aniołki, skrywa niejedną tajemnicę. W zawiłych i niespodziewanych okolicznościach jedną z lokatorek kamienicy zostaje Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary. Dziewczyna poznaje wyjątkowych sąsiadów, przez co jej życie nabiera jeszcze więcej barw. To pełna ciepła opowieść o nadziei, bliskości i sile kobiecej przyjaźni. W lutym 2018 roku swoją premierę miał drugi tom cyklu pt. „Listy i szepty”, w którym Olejnik opisała dalsze losy Leny, Borysa i innych bohaterów znanych z „Cud i cudeniek”.

Miłosna

W pierwszym tomie cyklu „Miłosna” pt. „Dworek w Miłosnej” Olejnik zabiera czytelników do cichego miasteczka, w którym znajduje się dworek w angielskim stylu. W Miłosnej życie płynie wolno i spokojnie. Bogna Rytter, dziedziczka posiadłości, zapisuje majątek jedynym żyjącym krewnym – swoim kuzynkom Adzie i Monice. Kobiety nie mają pojęcia i pomysłu na to, co zrobić z nieoczekiwanym spadkiem. Jak ułożą się relacje między dwiema nieznającymi się dobrze kobietami? Dalsze losy bohaterek Agnieszka Olejnik opisała w książkach „Szczypta nadziei” i „Jeszcze będzie przepięknie”.

Romantyczna

Na początku 2021 roku ukazała powieść pt. „Wybór Charlotty” rozpoczynająca serię „Romantyczną”. To powieść, która spodoba się wielbicielkom takich powieści, jak „Dziwne losy Jane Eyre” i „Duma i uprzedzenie”. Główna bohaterka książki, Charlotta Rilley, to urodziwa i bystra, lecz pozbawiona posagu dziewczyna, która skazana jest na życie u krewnych albo wyjście za mąż. Niestety niewielkie są szanse na to, by mogła wziąć ślub z miłości. Kobieta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i sama znaleźć sobie męża.

Nie jest za późno

Najnowszą książką Agnieszki Olejnik jest wydana w styczniu 2022 roku powieść „Nie jest za późno”. Autorka zaprezentowała czytelnikom wzruszającą opowieść o miłości, która nie zdarza się dwa razy. Ona jest cieszącą się życiem i otoczoną wianuszkiem koleżanek dziewczyną z bogatego domu. On nieustannie musi walczyć o siebie i najbliższych. Pierwszy raz spotkali się w liceum – nigdy wcześniej, ani później nie byli tak szczęśliwi. Po latach ich historia ma szansę na dalszy ciąg. Czy tę parę czeka happy end?

Ponadto Agnieszka Olejnik jest autorką takich książek, jak utrzymane w konwencji świątecznej „Rozmerdane święta” i „Odrobina magii”,„Tyle nowych dróg”, powieść o kobiecej emocjonalności „Szukam właśnie ciebie” czy dedykowana najmłodszym czytelnikom „Awantura w bajkach”.

Książki Agnieszki Olejnik na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie większość powieści Agnieszki Olejnik. Książki „Szczęście na wagę”, „Miłość z nutą imbiru”, „Apetyt na więcej”, „Cuda i cudeńka”, „Listy i szepty”, „Ławeczka pod bzem”, „Cala w fiołkach”, „Randka pod jemiołą”, „Dworek w Miłosnej”, „Szczypta nadziei”, „Jeszcze będzie przepięknie”, „Wybór Charlotty”, „Mów szeptem”, „Szukam właśnie ciebie”, „Ava i Tim. Droga na północ” oraz „Zabłądziłam” dostępne są w formie ebooka i papierowej. Ponadto wybrane tytuły dostępne są w formie audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: Filozofia

Jacy są klasycy filozofii?

Filozofia wielu z nas kojarzyć się może przede wszystkim z najbardziej znanymi nazwiskami klasyków tej dziedziny wiedzy oraz gatunku literackiego. Wśród takich podstaw z pewnością znajduje się “Państwo” czy “Uczta” Platona, “Rozmyślania” Marka Aureliusza, “Suma logiczna” Williama Ockhama lub “Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzschego. Te i wiele innych klasycznych pozycji filozoficznych czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Dzięki tym myślicielom i ich osiągnięciom możemy zagłębiać się w rozważania o istocie świata, życia i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Osobom pragnącym znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania polecamy sięgnąć chociażby po “Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów” lub “O wolności ludzkiej woli” Artura Schopenhauera. Osobom poszukującym nieco innego spojrzenia, a przy tym nieprzeciętnej dawki humoru spodoba się z pewnością “Kubuś fatalista i jego pan”, dzieło Denisa Diderota. Uznawane jest ono za pierwszą powieść filozoficzną, w której filozof przedstawia swoje idee, światopogląd oraz spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości w przystępnej formie. Do klasyki filozofii weszło już także inne nieoczywiste dzieło, “Świat Zofii” Josteina Gaardera. Choć napisana zostało przede wszystkim dla córki autora, stało się międzynarodowym bestsellerem. Łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej czy romansu z wprowadzeniem w świat filozofii. Wraz z bohaterami kroczymy przez historię, poznając Sokratesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Barucha Spinozę, Blaise’a Pascala czy Sigmunda Freuda. “Świat Zofii” to świetna odpowiedź na pytanie: jak poznać historię filozofii? Zarówno tą powieść, jak również książki autorstwa myślicieli, których poglądy przybliża, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Od jakich książek filozoficznych zacząć?

Jakie jeszcze książki, oprócz “Świata Zofii”, można polecić początkującym filozofom? Na szczęście takich pozycji jest niemało! W Polsce jednym z najbardziej klasycznych opracowań są dzieła Władysława Tatarkiewicza - jego “Historia filozofii. Tom 1”,  “Historia filozofii. Tom 2” oraz  “Historia filozofii. Tom 3”, jak również “Historia estetyki. Tom 1”, “Historia estetyki. Tom 2” i “Historia estetyki. Tom 3”. W filozofię nauki pomaga nam wejść chociażby Tadeusz Pabjan w swojej książce “Odczytywanie sensu. Wstęp do filozofii nauki”. Ciekawą pozycją jest “Rok z filozofami” - krótkie teksty najważniejszych myślicieli zebrane tak, by na każdy dzień roku zaoferować skondensowane rozważania dotyczące najważniejszych elementów ludzkiego życia. Książka ta, zgodnie z tytułem, podzielona jest na cztery główne części, zgodnie z porami roku, i stara się odpowiedzieć na pytania, czym dla filozofów była miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieja? Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zgłębianie długich prac pełnych niełatwych myśli, mamy rozwiązanie! “Filozofia dla zabieganych” Johnny’ego Thomsona będzie dla Was idealna. To książka pełna krótkich, ilustrowanych piktogramami rozdziałów, w których autor w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez świat najważniejszych idei oraz ich autorów od starożytności aż po współczesność. Z kolei Paul Kleinman w swoim dziele “Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” w bardzo angażujący sposób opowiada o filozofii od Arystotelesa do Heideggera, od wolnej woli po metafizykę. Pełen ciekawostek, ilustracji oraz zagadek przewodnik sprawia, że z dużą łatwością możemy zagłębić się w tą trudną, a jakże ważną dziedzinę, jaką jest filozofia. Wszystkie te filozoficzne ebooki czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.


Jakie ebooki o filozofii warto przeczytać?

Po jakie jeszcze inne dzieła filozoficzne warto sięgnąć? Możliwości są ogromne! Obok klasyków filozofii czy etyki znajdziemy tu także takie być może nieco niespodziewane nazwisko jak Umberto Eco. Znany jest on zapewne głównie jako włoski powieściopisarz, autor chociażby “Imienia róży” czy “Baudolino”, uważanego zresztą za powieść filozoficzną. Jego rozważania często jednak obejmowały także kluczowe dla filozofii zagadnienia sensu życia, a przede wszystkim natury człowieka. Z licznych książek autorstwa Umberto Eco polecamy zwłaszcza “Na ramionach olbrzymów”, a także napisane wspólnie z Carlo Marią Martinim “W co wierzy ten, kto nie wierzy?”. Wśród polskich myślicieli polecamy zwłaszcza dzieła Leszka Kołakowskiego - jego “Mini wykłady o maxi sprawach” to świetna, skondensowana pigułka cennych myśli o kwestiach, które trapią każdego człowieka bez wyjątku. Ksiądz Michał Heller, choć jest przede wszystkim znanym fizykiem, stworzył także liczne teksty filozoficzne. Sięgnijcie po “Wykład, który wstrząsnął światem”, “Szkice z filozofii głupoty” lub “Elementy filozofii przyrody”. Historyk idei i filozof polityki Marcin Król w swoim eseju “Do nielicznego grona szczęśliwych” pisze o współczesności, blaskach i cieniach demokracji, a także zaletach rewolucji. A może chcecie naprawić swoje życie? “Cztery tysiące tygodni” Oliviera Burkemana jest właśnie dla Was! Z jej pomocą podejmijcie próbę odzyskania wewnętrznego spokoju i pełnego wykorzystania danego ludziom czasu. By pogłębić swoją wiedzę o medytacji, sięgnijcie po “Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli” Ajahna Brahma. Rozważania dotyczące ważnej współcześnie kwestii płci podejmuje chociażby Marzena Adamiak w swoim dziele “Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii”. Choć filozofia może się czasem wydawać abstrakcyjną i odległą dziedziną, porusza wiele codziennych i życiowych kwestii bliskich każdemu człowiekowi. Warto sięgać więc po te rozmyślania - wiele z nich znajdziecie na Woblink jako audiobooki, książki papierowe lub ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).

Najlepsze ebooki o filozofii i etyce na Woblink

Jedną z popularnych pozycji niezaliczanych stricte do filozofii, zawierających jednak istotne rozważania o życiu i świecie, jest “Walden, czyli życie w lesie” Henry’ego Davida Thoreau. Przez wielu książka ta uznawana jest za arcydzieło literatury amerykańskiej. To zapis eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata samotnie mieszkał nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje zachwalające zalety prostego, surowego, zgodnego z naturą życia stały się ważnym głosem dla wielu ekologów i entuzjastów funkcjonowania w bliskim kontakcie z przyrodą. Rozważania związane z etyką postępowania względem wszystkich istot żywych wypełniają także karty “Statusu moralnego” Mary Anne Warren. Jacek Dobrowolski zastanawia się nad współczesnym projektem emancypacyjnym człowieka w swoim dziele “Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata”. Z kolei Kazimierz Szewczyk skupia się na zagadnieniach bioetycznych rozumianych jako etyka systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych w swoich dwóch książkach: “Bioetyka, t. 1. Medycyna na granicach życia” oraz “Bioetyka, t. 2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej”. Te i wiele innych pozycji z zakresu filozofii oraz etyki znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Nie czekajcie, czas zgłębić tajemnicę istnienia!