Agnieszka Olejnik II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Olejnik II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Olejnik to polska pisarka, autorka blisko trzydziestu powieści. Oprócz pisania książek Olejnik prowadzi bloga „Barwy i smaki mojego życia”, na którym pisze nie tylko o literaturze i swojej twórczości, ale również o fotografii, wspaniałych nalewkach i zdrowym odżywianiu. Jest autorką pojedynczych powieści i serii zarówno dedykowanych dorosłym, jak i młodzieży. Najbardziej znane serie literackie Olejnik dla dorosłych to: „Wszystkie smaki życia” („Szczęście na wagę”, „Miłość z nutą imbiru”, „Apetyt na więcej”), „Mansarda pod Aniołami” („Cuda i cudeńka”, „Listy i szepty”), „Zakręcona” („Ławeczka pod bzem”, „Cala w fiołkach”, „Randka pod jemiołą”), „Miłosna” („Dworek w Miłosnej”, „Szczypta nadziei”, „Jeszcze będzie przepięknie”), „Romantyczna” („Wybór Charlotty”). Spośród książek dla dzieci i młodzieży warto wyróżnić „Ava i Tim. Droga na północ” oraz „Zabłądziłam”.

W przeszłości Olejnik zajmowała się odkrywaniem i zwiedzaniem jaskiń. W tym celu podróżowała w różne miejsca świata. Zwiedziła m.in. Czarnogórę, Rumunię, Estonię, zjechała cały Półwysep Skandynawski aż po Nordkapp. Prywatnie Agnieszka Olejnik jest polonistką i anglistką. Jest właścicielką czterech psów i matką trzech synów. Mieszka na skraju lasu – jak sama powtarza, tam odnalazła zwyczajne szczęście, bowiem wierzy, że wpływa na nie bliskość drzew.

Agnieszka Olejnik debiutowała w 2013 roku. Nakładem wydawnictwa Nova Res ukazała się jej książka dla młodzieży pt. „Ava i Tim. Droga na północ”. Rok później ukazała się książka .„Zabłądziłam”. To historia szesnastoletniej Majki, o jej dojrzewaniu, pierwszej miłości i niepewności związanej z radzeniem sobie z demonami przeszłości. W 2015 roku swoją premierę miała druga książka pisarki pt. „Dante na tropie”. To opowieść kryminalna, w której główna bohaterka wraz z jej towarzyszem, wyżłem weimarskim o imieniu Dante, napotykają ślad kryminalnej zagadki. Anna i Dante trafiają na lokalny komisariat. W małej, spokojnej mieścinie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W maju 2015 roku ukazała się kolejna książka Olejnik pt. „Dziewczyna z porcelany”. Tego samego roku ukazała się powieść „A potem przyszła wiosna”, której główną bohaterką jest Pola Gajda, znana aktorka, która prowadzi bardzo intensywne życie. Pewnego dnia rozsypuje się ono niczym zamek z piasku – kobieta odkrywa zdjęcie swojego ukochanego z inną kobietą.

W 2016 roku nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się powieść „Nieobecna”. Tym razem bohaterkami Olejnik są dwie bliźniaczki – Julia i Julita. Dziewczyny prowadzą swoistą grę – zamieniają się ubraniami, makijażem i fryzurami, by przejąć tożsamość drugiej.

Wszystkie smaki życia - cykl książek Agnieszki Olejnik

W kwietniu 2016 roku swoją premierę miała książka „Szczęście na wagę”, która otwiera cykl „Wszystkie smaki życia”. Ewa jest żoną i matką, która całkowicie poświęciła się rodzinie. Pewnego dnia uświadomiła sobie jednak, że jest już dojrzałą kobietą, ale nie realizuje własnych marzeń i nie czerpie dostatecznej radości z życia. Dodatkowych trosk przysparza jej sytuacja rodzinna – Ewa dowiaduje się o chorobie córki. Dzięki zrównoważonej diecie i treningom chce przywrócić równowagę w życiu Klaudii. W tym samym czasie Ewa poznaje mężczyznę, który może być szansą na jej szczęście. W powieści Agnieszka Olejnik udowadnia, że trzeba znaleźć równowagę w walce o dobro swoje i innych. W kolejnych częściach, „Miłość z nutą imbiru” i „Apetyt na więcej”, czytelnicy i czytelniczki mają szansę poznać dalsze losy Ewy.

Zakręcona

Choć książki wchodzące w skład serii „Zakręcona” tworzą całość, to można je czytać osobno. W pierwszej części, „Ławeczka pod bzem”, Olejnik pisze o Idze i Agacie, które obiecują sobie, że w razie wygranej w Lotto podzielą się wygraną. Dziewczyny kupują los i udaje się – liczby przynoszą Idze 20 milionów. Co zrobić z tak dużą wygraną? I jak utrzymać ją w tajemnicy? Wokół Igi zaczynają pojawiać się przystojni mężczyźni. Czy można cieszyć się wygraną samemu?

W kolejnej części serii pt. „Cała w fiołkach”, Agnieszka Olejnik pisze o tym, co trzeba zrobić, by zakochać się… na dłużej. Główna bohaterka, Agata, cierpi na zbytnią kochliwość. Jej dotychczasowe związki były bardzo intensywne, ale niezwykle krótkie i kruche. Kobieta uświadamia sobie, że młodsza już nie będzie. Dlatego decyduje się skorzystać z „fachowej” pomocy. Za namową przyjaciółki udaje się do lokalnej wróżki. Niestety prognozy są niejasne. Kolejnym krokiem jest wizyta u psychologa. Pod wpływem terapii kobiet postanawia odbudować relacje z matką.

Trzecia część serii pt. „Randka pod jemiołą” skupia się wokół postaci Joanny, szczęśliwej mężatki. Kobieta nie przejmuje się staroświeckimi poglądami męża, który twierdzi, że kobieta powinna mieć długie włosy, być posłuszna i ubierać się skromnie. Wszystko jednak się zmienia, gdy kobieta odkrywa, że mąż ją zdradza. To prowadzi do radykalnego zwrotu w życiu bohaterki – Joanna ścina włosy i podejmuje szereg decyzji, które spowodują, że jej świat wywróci się do góry nogami.

Mansarda pod Aniołami

Kolejnym cyklem w dorobku Agnieszki Olejnik jest seria „Mansarda pod Aniołami”, którą zainaugurowała książka „Cuda i cudeńka” wydana w październiku 2017 roku przez Wydawnictwo Filia. Tym razem Olejnik zaprasza czytelników i czytelniczki do niewielkiego miasteczka, w którym pozornie nic się nie dzieje. Malownicza kamienica z tytułową mansardą, na której szczycie znajdują się zamyślone aniołki, skrywa niejedną tajemnicę. W zawiłych i niespodziewanych okolicznościach jedną z lokatorek kamienicy zostaje Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary. Dziewczyna poznaje wyjątkowych sąsiadów, przez co jej życie nabiera jeszcze więcej barw. To pełna ciepła opowieść o nadziei, bliskości i sile kobiecej przyjaźni. W lutym 2018 roku swoją premierę miał drugi tom cyklu pt. „Listy i szepty”, w którym Olejnik opisała dalsze losy Leny, Borysa i innych bohaterów znanych z „Cud i cudeniek”.

Miłosna

W pierwszym tomie cyklu „Miłosna” pt. „Dworek w Miłosnej” Olejnik zabiera czytelników do cichego miasteczka, w którym znajduje się dworek w angielskim stylu. W Miłosnej życie płynie wolno i spokojnie. Bogna Rytter, dziedziczka posiadłości, zapisuje majątek jedynym żyjącym krewnym – swoim kuzynkom Adzie i Monice. Kobiety nie mają pojęcia i pomysłu na to, co zrobić z nieoczekiwanym spadkiem. Jak ułożą się relacje między dwiema nieznającymi się dobrze kobietami? Dalsze losy bohaterek Agnieszka Olejnik opisała w książkach „Szczypta nadziei” i „Jeszcze będzie przepięknie”.

Romantyczna

Na początku 2021 roku ukazała powieść pt. „Wybór Charlotty” rozpoczynająca serię „Romantyczną”. To powieść, która spodoba się wielbicielkom takich powieści, jak „Dziwne losy Jane Eyre” i „Duma i uprzedzenie”. Główna bohaterka książki, Charlotta Rilley, to urodziwa i bystra, lecz pozbawiona posagu dziewczyna, która skazana jest na życie u krewnych albo wyjście za mąż. Niestety niewielkie są szanse na to, by mogła wziąć ślub z miłości. Kobieta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i sama znaleźć sobie męża.

Nie jest za późno

Najnowszą książką Agnieszki Olejnik jest wydana w styczniu 2022 roku powieść „Nie jest za późno”. Autorka zaprezentowała czytelnikom wzruszającą opowieść o miłości, która nie zdarza się dwa razy. Ona jest cieszącą się życiem i otoczoną wianuszkiem koleżanek dziewczyną z bogatego domu. On nieustannie musi walczyć o siebie i najbliższych. Pierwszy raz spotkali się w liceum – nigdy wcześniej, ani później nie byli tak szczęśliwi. Po latach ich historia ma szansę na dalszy ciąg. Czy tę parę czeka happy end?

Ponadto Agnieszka Olejnik jest autorką takich książek, jak utrzymane w konwencji świątecznej „Rozmerdane święta” i „Odrobina magii”,„Tyle nowych dróg”, powieść o kobiecej emocjonalności „Szukam właśnie ciebie” czy dedykowana najmłodszym czytelnikom „Awantura w bajkach”.

Książki Agnieszki Olejnik na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie większość powieści Agnieszki Olejnik. Książki „Szczęście na wagę”, „Miłość z nutą imbiru”, „Apetyt na więcej”, „Cuda i cudeńka”, „Listy i szepty”, „Ławeczka pod bzem”, „Cala w fiołkach”, „Randka pod jemiołą”, „Dworek w Miłosnej”, „Szczypta nadziei”, „Jeszcze będzie przepięknie”, „Wybór Charlotty”, „Mów szeptem”, „Szukam właśnie ciebie”, „Ava i Tim. Droga na północ” oraz „Zabłądziłam” dostępne są w formie ebooka i papierowej. Ponadto wybrane tytuły dostępne są w formie audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).