Agnieszka Siepielska Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Siepielska Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Siepielska jest autorką kilku książek obyczajowych oraz romansów. Jej kariera zaczęła się w 2017 roku, gdy trafiła na Wattpada. To strona internetowa oraz aplikacja mobilna, dzięki której użytkownicy mają szansę na publikację swojej twórczości. Królują tam opowiadania, wiersze i powieści, często utrzymane w gatunku fan-fiction. Siepielska postanowiła spróbować swoich sił. Zaczęła publikować pod pseudonimem A. M. Leigh. Po sukcesie na platformie, udało jej się zadebiutować powieścią w formie drukowanej.

Do tej pory ukazało się pięć książek pisarki. Trzy z nich wchodzą w skład cyklu „Synowie zemsty” („Rhys”, „Antonio”, „Luca”), natomiast dwie w skład serii „Sinners & Reapers” („Dama Paxtona” i „Piekło Hulka”).

Jej teksty weszły również w skład kilku antologii opowiadań. Pierwszą z nich jest „Gorące lato”, w której znajdziemy opowiadania takich autorek jak J.B. Grajda, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Alicja Sinicka, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf, Paulina Świst. Drugą zaś jest „W objęciach namiętności”. Swoje teksty opublikowały tam następujące autorki – Nana Bekher, Justyna Dziura, Camilla En, Patty Goodman, Grupa Literacka Force, Anett Lievre, Marzena Miłek, Paulina Nowaczyk, Jolanta Sad, Darcy Trigovise. Opowiadanie Siepielskiej znalazło się również w zbiorze „Grzeszne święta” (Anna Bellon, J.B. Grajda, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf, Paulina Świst).

Prywatnie Agnieszka Siepielska jest szczęśliwą żoną, matka trzech synów. Mieszka wraz z mężem, dziećmi i labradorem Molly w niewielkim miasteczku w województwie wielkopolskim. Jak sama o mówi o sobie, jest miłośniczką kawy, domatorką, jednocześnie kochającą rodzinne podróże.

Synowie zemsty - cykl książek Agnieszki Siepielskiej

Agnieszka Siepielska zadebiutowała w 2019 roku powieścią „Rhys”, która otwiera cykl „Synowie zemsty”. To opowieść o niebezpiecznych mężczyznach, mafii i przemocy, gdzie zło czyha za każdym rogiem. Viviana Thomson jest pracownicą ekskluzywnego sklepu z męską odzieżą. Pewnego dnia otrzymują informację, że jeden z jej klientów otrzymał inne garnitury, niż te, które pierwotnie zamawiał. Mężczyzna domaga się by dostarczono mu właściwe marynarki. Kobieta, mimo że nie jest odpowiedzialna za nieporozumienie, decyduje się pojechać do domu klienta. Na miejscu spotyka milionera, Rhysa Millera, który nie dość, że ma mnóstwo pieniędzy, to na dodatek jest wyjątkowo przystojny. Rhys stara się wykorzystać każdą możliwą okazję, by dostać to czego pragnie. Na widok Viviany utwierdza się w przekonaniu, że podjął dobrą decyzję. Kobieta nie ma pojęcia, że trafiła w pułapkę.

„Rhys” otwiera cykl o rodzinie Valenti. To przepełniona tajemnicą opowieść o mafii i ludziach, którzy muszą konfrontować się z piętnem przeszłości. W drugim tomie pt. „Antonio”, poznajemy Alyssę, która nie może poradzić sobie z poniżeniem, jakiego doświadczyła przed ołtarzem. Jej niedoszły mąż prowadzi hulaszcze życie, gdy ona przeżywa horror. W akcie desperacji i rozpaczy zaczyna śledzić swojego byłego. Podążając za nim, trafia do podejrzanej dzielnicy, ale postanawia kontynuować akcję. Kobieta dewastuje domniemany samochód Camerona. Okazuje się jednak, że wóz należy do Antoniego Valenti. Kobieta zaciąga dług u mafiozy.

W trzecim tomie serii „Synowie zemsty” pt. „Luca”, na pierwszy plan wychodzi Luca Valenti – kuzyn Rhysa i Antonia. Wiele lat temu jego ojciec przyczynił się do upadku rodziny. Luca bierze udział w poszukiwaniach córek Cesara Dellvale. Okazuje się, że ma obsesję na punkcie jednej z nich. W trakcie akcji ratunkowej zabija jednego z szefów mafii z Kolumbii. Mia była zmuszana do prostytucji, natomiast Maxine, w której zadurzony jest Luca, prowadziła normalne życie. Szybko wychodzi na jaw układ, jaki Maxine zawarła z porywaczem. Kilka tygodni po uwolnieniu o Maxine upomina się mężczyzna, któremu została obiecana. To moment, w którym Luca będzie potrzebny bardziej niż kiedykolwiek.

Sinners & Reapers - druga seria książek Siepielskiej

Drugą serią Agnieszki Siepielskiej jest „Sinners & Reapers”. Cykl zainaugurowała powieść „Dama Paxtona”, która swoją premierę miała w lutym 2020 roku. Bohaterka książki – Nikki Preston – postanawia skończyć z otaczającą ją obłudą. W tym celu decyduje się na wyjazd do Prescott, małego miasteczka, gdzie kiedyś spędzała wakacje. Planuje zamieszkać w domu należącym kiedyś do jej dziadków. Niestety tereny wokół posiadłości zostały wykupione, obecnie znajduje się tam klub motocyklowy Sinners&Reapers. Wiceprezesem klubu jest Paxton Hays, którego Nikki pamięta z dzieciństwa. Mężczyzna potrzebuje terenów należących do dziewczyny. Przy okazji rozdrapuje stare rany – w latach młodości Nikki zalazła mu za skórę.

Bohaterami drugiego tomu serii są Hulk i Chloe. Ponownie pojawia się tutaj temat relacji z dzieciństwa. Hulk Jay po latach spotyka Chloe – nie spodziewał się, że dziewczyna zmieni się w taką piękność. Chłopak szybko się zakochuje i wszystko układa się po jego myśli. Chloe zachodzi w ciążę, w związku z tym Jay postanawia się oświadczyć. Nie spodziewa się jednak tego, co stanie się później. Chloe zrani go na długie lata, ale Hulk postanawia zgotować jej jeszcze większe piekło.

Książki Agnieszki Siepielskiej – „Rhys”, „Antonio”, „Luca”, „Dama Paxtona” i „Piekło Hulka” znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formie ebooka. Ponadto „Damę Paxtona” oraz „Rhys” znajdziecie w formie papierowej. Warto również zwrócić uwagę na zbiory opowiadań „Gorące lato” oraz „Grzeszne święta”, które dostępne są w formie ebooka.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.