Agnieszka Siepielska Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Siepielska Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Siepielska jest autorką kilku książek obyczajowych oraz romansów. Jej kariera zaczęła się w 2017 roku, gdy trafiła na Wattpada. To strona internetowa oraz aplikacja mobilna, dzięki której użytkownicy mają szansę na publikację swojej twórczości. Królują tam opowiadania, wiersze i powieści, często utrzymane w gatunku fan-fiction. Siepielska postanowiła spróbować swoich sił. Zaczęła publikować pod pseudonimem A. M. Leigh. Po sukcesie na platformie, udało jej się zadebiutować powieścią w formie drukowanej.

Do tej pory ukazało się pięć książek pisarki. Trzy z nich wchodzą w skład cyklu „Synowie zemsty” („Rhys”, „Antonio”, „Luca”), natomiast dwie w skład serii „Sinners & Reapers” („Dama Paxtona” i „Piekło Hulka”).

Jej teksty weszły również w skład kilku antologii opowiadań. Pierwszą z nich jest „Gorące lato”, w której znajdziemy opowiadania takich autorek jak J.B. Grajda, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Alicja Sinicka, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf, Paulina Świst. Drugą zaś jest „W objęciach namiętności”. Swoje teksty opublikowały tam następujące autorki – Nana Bekher, Justyna Dziura, Camilla En, Patty Goodman, Grupa Literacka Force, Anett Lievre, Marzena Miłek, Paulina Nowaczyk, Jolanta Sad, Darcy Trigovise. Opowiadanie Siepielskiej znalazło się również w zbiorze „Grzeszne święta” (Anna Bellon, J.B. Grajda, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf, Paulina Świst).

Prywatnie Agnieszka Siepielska jest szczęśliwą żoną, matka trzech synów. Mieszka wraz z mężem, dziećmi i labradorem Molly w niewielkim miasteczku w województwie wielkopolskim. Jak sama o mówi o sobie, jest miłośniczką kawy, domatorką, jednocześnie kochającą rodzinne podróże.

Synowie zemsty - cykl książek Agnieszki Siepielskiej

Agnieszka Siepielska zadebiutowała w 2019 roku powieścią „Rhys”, która otwiera cykl „Synowie zemsty”. To opowieść o niebezpiecznych mężczyznach, mafii i przemocy, gdzie zło czyha za każdym rogiem. Viviana Thomson jest pracownicą ekskluzywnego sklepu z męską odzieżą. Pewnego dnia otrzymują informację, że jeden z jej klientów otrzymał inne garnitury, niż te, które pierwotnie zamawiał. Mężczyzna domaga się by dostarczono mu właściwe marynarki. Kobieta, mimo że nie jest odpowiedzialna za nieporozumienie, decyduje się pojechać do domu klienta. Na miejscu spotyka milionera, Rhysa Millera, który nie dość, że ma mnóstwo pieniędzy, to na dodatek jest wyjątkowo przystojny. Rhys stara się wykorzystać każdą możliwą okazję, by dostać to czego pragnie. Na widok Viviany utwierdza się w przekonaniu, że podjął dobrą decyzję. Kobieta nie ma pojęcia, że trafiła w pułapkę.

„Rhys” otwiera cykl o rodzinie Valenti. To przepełniona tajemnicą opowieść o mafii i ludziach, którzy muszą konfrontować się z piętnem przeszłości. W drugim tomie pt. „Antonio”, poznajemy Alyssę, która nie może poradzić sobie z poniżeniem, jakiego doświadczyła przed ołtarzem. Jej niedoszły mąż prowadzi hulaszcze życie, gdy ona przeżywa horror. W akcie desperacji i rozpaczy zaczyna śledzić swojego byłego. Podążając za nim, trafia do podejrzanej dzielnicy, ale postanawia kontynuować akcję. Kobieta dewastuje domniemany samochód Camerona. Okazuje się jednak, że wóz należy do Antoniego Valenti. Kobieta zaciąga dług u mafiozy.

W trzecim tomie serii „Synowie zemsty” pt. „Luca”, na pierwszy plan wychodzi Luca Valenti – kuzyn Rhysa i Antonia. Wiele lat temu jego ojciec przyczynił się do upadku rodziny. Luca bierze udział w poszukiwaniach córek Cesara Dellvale. Okazuje się, że ma obsesję na punkcie jednej z nich. W trakcie akcji ratunkowej zabija jednego z szefów mafii z Kolumbii. Mia była zmuszana do prostytucji, natomiast Maxine, w której zadurzony jest Luca, prowadziła normalne życie. Szybko wychodzi na jaw układ, jaki Maxine zawarła z porywaczem. Kilka tygodni po uwolnieniu o Maxine upomina się mężczyzna, któremu została obiecana. To moment, w którym Luca będzie potrzebny bardziej niż kiedykolwiek.

Sinners & Reapers - druga seria książek Siepielskiej

Drugą serią Agnieszki Siepielskiej jest „Sinners & Reapers”. Cykl zainaugurowała powieść „Dama Paxtona”, która swoją premierę miała w lutym 2020 roku. Bohaterka książki – Nikki Preston – postanawia skończyć z otaczającą ją obłudą. W tym celu decyduje się na wyjazd do Prescott, małego miasteczka, gdzie kiedyś spędzała wakacje. Planuje zamieszkać w domu należącym kiedyś do jej dziadków. Niestety tereny wokół posiadłości zostały wykupione, obecnie znajduje się tam klub motocyklowy Sinners&Reapers. Wiceprezesem klubu jest Paxton Hays, którego Nikki pamięta z dzieciństwa. Mężczyzna potrzebuje terenów należących do dziewczyny. Przy okazji rozdrapuje stare rany – w latach młodości Nikki zalazła mu za skórę.

Bohaterami drugiego tomu serii są Hulk i Chloe. Ponownie pojawia się tutaj temat relacji z dzieciństwa. Hulk Jay po latach spotyka Chloe – nie spodziewał się, że dziewczyna zmieni się w taką piękność. Chłopak szybko się zakochuje i wszystko układa się po jego myśli. Chloe zachodzi w ciążę, w związku z tym Jay postanawia się oświadczyć. Nie spodziewa się jednak tego, co stanie się później. Chloe zrani go na długie lata, ale Hulk postanawia zgotować jej jeszcze większe piekło.

Książki Agnieszki Siepielskiej – „Rhys”, „Antonio”, „Luca”, „Dama Paxtona” i „Piekło Hulka” znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formie ebooka. Ponadto „Damę Paxtona” oraz „Rhys” znajdziecie w formie papierowej. Warto również zwrócić uwagę na zbiory opowiadań „Gorące lato” oraz „Grzeszne święta”, które dostępne są w formie ebooka.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o średniowieczu

Książki o tematyce średniowiecznej

Średniowiecze to jedna z najdłuższych epok historycznych trwająca od V wieku (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w 476 roku) do XV wieku. Trudno wskazać jednoznaczny moment jego zakończenia - niektórzy mówią o upadku Konstantynopola w 1453 roku, inni o wynalezieniu druku (1450 r.), pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki (1492 r.), końcu rekonkwisty (1492 r.) lub początku reformacji (1517 r.). Nieścisłości te wynikają przede wszystkim z różnego tempa rozwoju zjawisk, które były kamieniami milowymi tej epoki. Jako że średniowiecze trwało około 1000 lat, historycy dzielą tą epokę na mniejsze części - na “wczesne” i “późne” lub na “wczesne”, “pełne” i “późne”. Można czasami usłyszeć określenie, że były to “wieki ciemne” - określenie to wywodzi się z XIX wieku i powstało z racji małej ilości źródeł pisanych z tych czasów, a także ówczesnym przekonaniu o upadku kultury. Przeczy mu jednak wiele faktów - chociażby pojawienie się renesansu karolińskiego. Stąd obecnie raczej nie mówi się w tym kontekście o “wiekach ciemnych” - jedynie czasem historycy używają tego wyrażenia jako potocznego opisu wczesnego średniowiecza. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak ta epoka wpłynęła na kształt współczesności, jest dzieło Dana Jonesa “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych”, w której podróżujemy od stepów Mongolii po oceaniczne brzegi Portugalii i lasy Skandynawii, by poznać codzienne życie ówczesnych ludzi, a także wydarzenia, które zadecydowały o kształcie późniejszego świata. O tej fascynującej epoce istnieją na szczęście świetne książki historyczne, które pozwalają zgłębić wydarzenia, postaci i codzienne życie ludzi żyjących w średniowieczu. W klasycznym już dziele “Czasy Konstantyna Wielkiego” Jacob Burckhardt i Paweł Hertz opisują dzieje Cesarstwa Rzymskiego jeszcze przed jego rozpadem, na przełomie wieków III i IV.  Tych i innych książek o średniowieczu szukajcie na Woblink, także jako ebooków w formatach epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o średniowieczu

Jednym z najważniejszych wydarzeń całej epoki były krucjaty - wyprawy zbrojne podjęta na wezwanie papieży przede wszystkim przez rycerzy europejskich. Organizowane były one w latach 10-95-1291 i ich głównym celem było odzyskanie Ziemi Świętej. Jednak religia mieszała się tutaj znacznie z polityką i ekonomią, tworząc niekiedy niezwykle splątane supły. Na szczęście w ich odplątaniu pomogą liczni specjaliści w tej tematyce i ich dzieła. Thomas Asbridge w książce “Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” stara się opowiedzieć o tych zmaganiach zarówno z perspektywy chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, a także wiernie odtworzyć przeżycia i wrażenia ludzi walczących po obydwu stronach tego konfliktu. O jego początku opowiada Peter Frankopan, oksfordzki historyk, przedstawiając nowe spojrzenie na jego przyczyny w ebooku “Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu”. Z kolei Jonathan Phillips pochyla się nad późniejszą próbą wyzwolenia Ziemi Świętej w książce “Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola”. Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego, którego stolicą był właśnie Konstantynopol, do dziś fascynują wielu. Przetrwało ono upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego i wykształciło osobną od niego kulturę, a jego upadek dał początek Imperium Osmanów. Jego historię w dwóch tomach opisuje Jonathan Shepard. “Bizancjum ok. 500-1024” oraz “Bizancjum 1024-1492” to monumentalny podręcznik rzetelnie ukazujący aktualny stan badań nad rozmaitymi aspektami życia imperium, co pozwala także na dotarcie do sedna jego problemów. Czekają one na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście i nie tylko?

Jednym z najciekawszych zagadnień jest kwestia codziennego życia w średniowieczu. Jak radzili sobie ludzie w warunkach tak dalece odbiegających od tych, które znamy współcześnie? W co wierzyli, jak się ubierali, co jedli i jakie wykonywali zawody? Odpowiedzi na te pytania szukajcie wśród wielu fantastycznych ebooków opowiadających o życiu w średniowieczu! Wśród nich wyróżniają się dzieła skupiające się na średniowiecznej Polsce. “Jak przetrwać zarazy w średniowieczu” Barbary Faron, “Jak przetrwać… kobiety w dawnej Polsce” Karola Ossowskiego czy “Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” Barbary Faron i Agnieszki Bukowczan-Rzeszut to szczegółowe, a przy tym przystępnie napisane opracowania poszczególnych aspektów średniowiecznego życia. Niektóre z nich skupiają się na Krakowie, np. “Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” Agnieszki Bukowczan-Rzeszut czy “W alchemii, w łaźni i pod szubienicą. Historyczny spacer po dawnym Krakowie” Barbary Faron, Agnieszki Bukowczan-Rzeszut i Karola Ossowskiego. Popularnymi autorami zajmującymi się różnymi aspektami ówczesnej codzienności są Frances Gies i Joseph Gies. Ich cykl “Życie w średniowieczu” stał się międzynarodowym bestsellerem. Obydwoje są specjalistami i pasjonatami tej epoki historycznej. Na wspomnianą serię składają się: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Oprócz tego małżeństwo Giesów napisało także książkę “Przeżyj miłość w średniowieczu”. Te i wiele innych dobrych książek o tematyce średniowiecznej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!