Agnieszka Stelmaszyk Poezja i Dramat - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Stelmaszyk Poezja i Dramat - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Stelmaszyk to polska autorka książek dla dzieci i młodzieży, a także podróżniczka. Jej najpopularniejszą serią pozostają „Kroniki Archeo”, które sprzedały się w nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Powieści Stelmaszyk zostały przetłumaczone na język azerski, czeski, estoński, fiński, litewski, niemiecki, rosyjski oraz ukraiński.

Życie prywatne Agnieszki Stelmaszyk

Agnieszka Stelmaszy urodziła się 6 stycznia 1976 roku w Wielkopolsce. Z wykształcenia jest nauczycielką języka polskiego, nigdy jednak nie pracowała w zawodzie. Interesowała się wieloma dziedzinami. Po mamie, nauczycielce biologii, przejęła fascynację tą nauką, przez co przez jakiś czas rozważała karierę lekarki. Pasjonowały ją także archeologia oraz kryminały. Prywatnie Agnieszka Stelmaszyk mieszka obecnie wraz z rodziną w Bydgoszczy.

Kariera literacka Agnieszki Stelmaszyk – „Kroniki Archeo”

Debiutancką książką Agnieszki Stelmaszyk był zbiór „Opowiadania z morałem” wydany nakładem Wydawnictwa Papilon w 2007 roku. W tym samym roku na rynku pojawiła się także pierwsza powieść dla dzieci, „Mali agenci”. Później wydane zostały także dwanaście opowiadań „Już czytam”, „Niezwykłe święta Kornelii” czy „Hinkul na bezkociej wyspie”. Trzy lata później ukazał się pierwszy tom najpopularniejszej serii autorki, „Kroniki Archeo”. Do 2020 roku w ramach tego cyklu wydanych zostało dwanaście pozycji. Są to: „Tajemnica Klejnotu Nefertiti” (2010), „Skarb Atlantów” (2011), „Sekret Wielkiego Mistrza” (2011), „Klątwa Złotego Smoka” (2012), „Zagadka Diamentowej Doliny” (2012), „Zaginiony Klucz do Asgardu” (2013), „Przepowiednia Synów Słońca” (2013), „Szyfr Jazona” (2014), „Komnata Szeptów” (2015), „Oko Węża” (2018), „Złoty szlak” (2019) oraz „Dom Fauna” (2020). Głównymi bohaterami tych powieści są rodzeństwo Ania i Bartek, którzy są dziećmi Adama i Beaty Ostrowskich, archeologów światowego formatu. Wraz ze znajomymi rodziców oraz ich dziećmi mają wiele przygód związanych z zawodem i pasją Ostrowskich. Same Kroniki Archeo to rysunki oraz notatki prowadzone przez Anię i jej przyjaciół, które zawierają informacje o ich przygodach. Ania i Bartek dostali Kroniki na Święta od dziadka – było to siedem pustych książek. Dziadek, który był introligatorem, wiedział o pasji wnuków do archeologii i w ten sposób chciał ich zachęcić do zapełnienia czystych kart własnymi przygodami. Każdy tom Kronik miał kunsztowne zdobienia i był zamknięty na małą kłódkę przypiętą do ozdobnej klamry. Seriia „Kroniki Archeo” Agnieszki Stelmaszyk szybko okazała się być wielkim hitem wśród najmłodszych czytelników oraz ich rodziców. Wszystkie części znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Inne książki Agnieszki Stelmaszyk w księgarni internetowej Woblink

Oprócz „Kronik Archeo” Agnieszka Stelmaszyk ma na swoim koncie także wiele innych popularnych powieści oraz serii książek dla dzieci i młodzieży. Wśród tych ostatnich z pewnością należy wspomnieć o trylogii „Koalicja szpiegów”, na którą składają się: „Luminariusz”, „Baza G-8” oraz „Misja Hexi Pen”. Ważnym cyklem jest także „Klub Poszukiwaczy Przygód”, w ramach którego ukazały się: „Zmora doktora Melchiora”, „Moneta zagłady”, „Ucieczka Szalonego Rumaka”, „Atak zmutowanych Robotów”, „As piątych klas” oraz „Tajemnica starej kamienicy”. Oprócz serii powieści Agnieszka Stelmaszyk napisała także wiele samodzielnych książek, w tym „O smoku, których chciał zostać rycerzem”, „Tata i ja”, „Hotel pod Twarożkiem”, „Opowieści spod czereśni” czy „Buntalki”. Twórczość Agnieszki Stelmaszyk znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Poezja i Dramat

Kategoria „Poezja / Dramat” zawiera utwory reprezentujące dwa rodzaje literackie. Poezja to dosyć wieloznaczny termin wywodzący się ze starożytnej Grecji. Kiedyś oznaczał ogół wszystkich dzieł literatury pięknej, obecnie za poezję uważa się wszystkie utwory pisane mową wiązaną, czyli wierszem. Dramat z kolei uznawany jest za rodzaj sztuki z pogranicza teatru i literatury, dziełem literackim jest tylko i wyłącznie w warstwie słownej – sama realizacja teatralnego widowiska jest zaliczana do szeroko pojętych sztuk teatru. W kategorii „Poezja / Dramat” znajdują się więc utwory cenionych twórców, które tworzą kanon literatury zarówno polskiej, jak i światowej. Możemy tu znaleźć poezje najwybitniejszych poetów polskich, takich jak Zbigniew Herbert, Wisława Szymborska, Czesław Miłosz czy Krzysztof Kamil Baczyński, ale także zagranicznych, jak na przykład Francesco Petrarca, Giovanni Boccaccio czy Edgar Allan Poe. Odnaleźć tu również możemy tomy poezji „Lucyfer zwycięża” Ilony Witkowskiej oraz „Zimna książka” Marty Podgórnik nominowane do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, a także zachwycającą poezję Rupi Kaur zebraną w zbiorach „Mleko i miód. Milk and Honey” oraz „Słońce i jej kwiaty. The Sun and Her Flowers”. Pierwsza z publikacji kanadyjsko-hinduskiej poetki to przetłumaczony na ponad 30 języków bestseller opowiadający o kobiecości, miłości, przemocy oraz stracie. Drugi zbiór Rupi Kaur skupiony jest przede wszystkim na samoświadomości i dojrzewaniu. Czytelnicy zainteresowani dramatami odnajdą tutaj klasyki literatury polskiej, jak „Balladyna” Juliusza Słowackiego, „Zemsta” Aleksandra Fredry, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, oraz zagranicznej, czyli takie pozycje jak „Makbet” Williama Szekspira, „Świętoszek” Moliera czy „Król Edyp” Sofoklesa. W księgarni internetowej Woblink.com znajdują się również takie utwory jak „Małe zbrodnie małżeńskie” Érica-Emmanuela Schmitta, czyli opowieść o związku dwojga kochających się niegdyś ludzi, „Czarownice z Salem” Arthura Millera czy „Narty Ojca Świętego” Jerzego Pilcha.