Ajahn Brahm Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ajahn Brahm Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Ajahn Brahm, czy raczej Ajahn Brahmavamso Mahathera, a właściwie Peter Betts, to opat klasztoru Bodhinyana w Serpentine w Australii Zachodniej, a także Dyrektor ds. Duchowych Buddyjskiego Towarzystwa Stanu Australia Zachodnia, Doradca ds. Duchowych przy Buddyjskim Towarzystwie Stanu Wiktoria i Stanu Australii Zachodniej, jak również Patron Duchowy Bractwa Buddyjskiego w Singapurze i ośrodka Bodhikusuma Centre w Sydnej. Urodził się w Londynie, po ukończeniu studiów wyjechał jednak do Tajlandii, a potem został w Bangkoku wyświęcony na mnicha. Brahm jest autorem licznych książek dotyczących duchowości buddyjskiej, takich jak „Sekretne techniki medytacji buddyjskiego mnicha. Poradnik dla każdego” czy „Buddyjska sztuka znikania. Jak wznieść się ponad problemy”.

Ajahn Brahm – życiorys

Peter Betts, późniejszy mnich Ajahn Brahm, urodził się 7 sierpnia 1951 roku w Londynie w rodzinie robotniczej. Pod koniec lat 60. otrzymał stypendium i zaczął studia na Uniwersytecie Cambridge na wydziale fizyki teoretycznej. Po ich ukończeniu przez rok pracował jeszcze w szkole średniej, a potem wyjechał do Tajlandii, gdzie został uczniem Ajahna Chaha Bodhinyany Mahathery. W wieku 23 lat Ajahn Brahm został wyświęcony w Bangkoku na mnicha i przez kolejne dziewięć lat studiował oraz praktykował w tradycji pustelników leśnych.

Ajahn Brahm przeniósł się do Australii po tym, jak Buddyjskie Towarzystwo Stanu Australia Zachodnia poprosiło go o przyjazd do Perth, by pomóc w nauczaniu Ajahnowi Jagaro. Po pewnym czasie, pod koniec 1983 roku, obydwu mnichom udało się zakupić dużą połać ziemi rolnej (97 akrów), gdzie później powstał klasztor Bodhinyana, pierwszy ściśle buddyjski ośrodek tego typu na półkuli południowej. To tam do dziś mieszka największe zgromadzenie mnichów buddyjskich w Australii. Mnisi sami wznieśli zabudowania, a Ajahn Brahm przy okazji nauczył się instalatorstwa oraz murarstwa.

W 1995 roku Ajahn Jagaro zrzucił mnisie szaty, a wszystkie obowiązki związane z ośrodkiem w Perth spadły na Ajahna Brahma. Z czasem zdobył on uznanie na wielu forach publicznych, występując na konferencjach buddyjskich oraz przyjmując zaproszenia, zwłaszcza od ośrodków a Australii oraz Azji Południowo-Wschodniej. Brahm ceniony jest nie tylko za swoją mądrość i nauki, ale także za duże poczucie humoru. Jest autorem licznych książek dotyczących duchowości buddyjskiej i przybliżających jej mądrości czy przypowieści.

Książki Ajahna Brahma w księgarni internetowej Woblink

W Polsce książki Ajahna Brahma ukazują się nakładem Wydawnictwa Studio Astropsychologii. Wśród dostępnych na Woblink tytułów znajdziecie takie jak „Medytacja buddyjskiego mnicha. Życzliwość, która powraca”, „Opowieści buddyjskiego mnicha. Licencja na szczęście”, „Opowieści buddyjskie dla małych i dużych. Otwierając wrota Twojego serca” czy „Mądrość buddyjskiego mnicha”. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli”. Te i inne dzieła dotyczące duchowości czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.