Alek Rogoziński Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Alek Rogoziński Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Alek Rogoziński to polski dziennikarz oraz pisarz. Swoją karierę rozpoczął w latach 90. w kultowej Rozgłośni Harcerskiej. Pracował również w Radiu Plus, Radiu Kolor czy magazynie „Party”. Rogoziński jest autorem poczytnych komedii kryminalnych. Za powieść „Lustereczko, powiedz przecie” został wyróżniony pierwszą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Rok później otrzymał tę nagrodę ponownie, tym razem za „Zbrodnię w wielkim mieście”. Książki Alka Rogozińskiego sprzedały się w nakładzie przekraczającym 150 tysięcy egzemplarzy. Prywatnie jest wielkim fanem muzyki i podróżowania.

Cykl z Joanną Szmidt i seria „Róża Krull na tropie”

Alek Rogoziński zadebiutował w 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”. Joanna Szmidt jest popularna autorką romansów. W czasie wakacji w Zakopanem poznaje przystojnego fotografa. Pisarka jest pewna, że właśnie spotkała mężczyznę swojego życia. Nie wie jednak, że fotograf nie ma czystych intencji… Powieść ta otwiera cykl z Joanną Szmidt w roli głównej. Drugim tomem z serii jest „Morderstwo na Korfu”. Joanna wyrusza na grecką wyspę, aby w spokoju popracować nad nową powieścią. Już pierwszego dnia staje się świadkiem morderstwa, które mógł popełnić tylko ktoś, kto razem z Joanną zamieszkał w urokliwym pensjonacie na wyspie. Który z urlopowiczów okaże się mordercą?

Kolejną serią komedii kryminalnych Rogozińskiego jest „Róża Krull na tropie”. Róża Krull, autorka powieści kryminalnych, staje w obliczu zbrodni. Musi wziąć sprawy we własne ręce i rozpocząć prywatne śledztwo. W pierwszej części „Do trzech razy śmierć” otruta zostaje koleżanka Róży, w drugiej „Lustereczko powiedz przecie” pisarka jest świadkiem samobójstwa jednego z uczestników konkursu Mister Polonia, a w części trzeciej „Kto zabił Kopciuszka” do zbrodni dochodzi podczas balu charytatywnego.

Powieści kryminalne Alka Rogozińskiego

Oprócz cykli Alek Rogoziński napisał kilka osobnych powieści łączących zagadkę kryminalną z pełną nietypowego humoru komedią: „Jak cię zabić kochanie?”, „Zbrodnia w wielkim mieście”, „Śmierć w blasku fleszy”, „Raz, dwa trzy… giniesz ty!” „Dom tajemnic”, „Miłość ci nic nie wybaczy”. Najnowsza powieść Rogozińskiego ma ukazać się w sierpniu tego roku i będzie nosiła tytuł „T.B.A.”.

Alek Rogoziński i Magdalena Witkiewicz

Alek Rogoziński pisze przede wszystkim komedie kryminalne, jednak ma w swoim dorobku również dwie powieści obyczajowe. Obie książki napisał wspólnie z Magdaleną Witkiewicz. Pierwsza z nich, „Pudełko z marzeniami”, to niesamowicie zabawna świąteczna komedia romantyczna. Druga książka tego duetu to „Biuro M”. On to życiowy pechowiec. Ona nie wierzy w związki i miłość. Oboje rozpoczynają pracę w biurze matrymonialnym, które prowadzi iście diabelska szefowa. Szybko przekonają się, że kojarzenie par to zadanie dużo trudniejsze niż im się z początku wydawało.

Jeśli uwielbiacie komedie kryminalne, koniecznie sięgnijcie po powieści Alka Rogozińskiego. Na pewno się nie zawiedziecie! Szeroki wybór książek autora, także w postaci ebooków i audiobooków, znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.