Alek Rogoziński Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Alek Rogoziński Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Alek Rogoziński to polski dziennikarz oraz pisarz. Swoją karierę rozpoczął w latach 90. w kultowej Rozgłośni Harcerskiej. Pracował również w Radiu Plus, Radiu Kolor czy magazynie „Party”. Rogoziński jest autorem poczytnych komedii kryminalnych. Za powieść „Lustereczko, powiedz przecie” został wyróżniony pierwszą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Rok później otrzymał tę nagrodę ponownie, tym razem za „Zbrodnię w wielkim mieście”. Książki Alka Rogozińskiego sprzedały się w nakładzie przekraczającym 150 tysięcy egzemplarzy. Prywatnie jest wielkim fanem muzyki i podróżowania.

Cykl z Joanną Szmidt i seria „Róża Krull na tropie”

Alek Rogoziński zadebiutował w 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”. Joanna Szmidt jest popularna autorką romansów. W czasie wakacji w Zakopanem poznaje przystojnego fotografa. Pisarka jest pewna, że właśnie spotkała mężczyznę swojego życia. Nie wie jednak, że fotograf nie ma czystych intencji… Powieść ta otwiera cykl z Joanną Szmidt w roli głównej. Drugim tomem z serii jest „Morderstwo na Korfu”. Joanna wyrusza na grecką wyspę, aby w spokoju popracować nad nową powieścią. Już pierwszego dnia staje się świadkiem morderstwa, które mógł popełnić tylko ktoś, kto razem z Joanną zamieszkał w urokliwym pensjonacie na wyspie. Który z urlopowiczów okaże się mordercą?

Kolejną serią komedii kryminalnych Rogozińskiego jest „Róża Krull na tropie”. Róża Krull, autorka powieści kryminalnych, staje w obliczu zbrodni. Musi wziąć sprawy we własne ręce i rozpocząć prywatne śledztwo. W pierwszej części „Do trzech razy śmierć” otruta zostaje koleżanka Róży, w drugiej „Lustereczko powiedz przecie” pisarka jest świadkiem samobójstwa jednego z uczestników konkursu Mister Polonia, a w części trzeciej „Kto zabił Kopciuszka” do zbrodni dochodzi podczas balu charytatywnego.

Powieści kryminalne Alka Rogozińskiego

Oprócz cykli Alek Rogoziński napisał kilka osobnych powieści łączących zagadkę kryminalną z pełną nietypowego humoru komedią: „Jak cię zabić kochanie?”, „Zbrodnia w wielkim mieście”, „Śmierć w blasku fleszy”, „Raz, dwa trzy… giniesz ty!” „Dom tajemnic”, „Miłość ci nic nie wybaczy”. Najnowsza powieść Rogozińskiego ma ukazać się w sierpniu tego roku i będzie nosiła tytuł „T.B.A.”.

Alek Rogoziński i Magdalena Witkiewicz

Alek Rogoziński pisze przede wszystkim komedie kryminalne, jednak ma w swoim dorobku również dwie powieści obyczajowe. Obie książki napisał wspólnie z Magdaleną Witkiewicz. Pierwsza z nich, „Pudełko z marzeniami”, to niesamowicie zabawna świąteczna komedia romantyczna. Druga książka tego duetu to „Biuro M”. On to życiowy pechowiec. Ona nie wierzy w związki i miłość. Oboje rozpoczynają pracę w biurze matrymonialnym, które prowadzi iście diabelska szefowa. Szybko przekonają się, że kojarzenie par to zadanie dużo trudniejsze niż im się z początku wydawało.

Jeśli uwielbiacie komedie kryminalne, koniecznie sięgnijcie po powieści Alka Rogozińskiego. Na pewno się nie zawiedziecie! Szeroki wybór książek autora, także w postaci ebooków i audiobooków, znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.