Alek Rogoziński Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Alek Rogoziński Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Alek Rogoziński to polski dziennikarz oraz pisarz. Swoją karierę rozpoczął w latach 90. w kultowej Rozgłośni Harcerskiej. Pracował również w Radiu Plus, Radiu Kolor czy magazynie „Party”. Rogoziński jest autorem poczytnych komedii kryminalnych. Za powieść „Lustereczko, powiedz przecie” został wyróżniony pierwszą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Rok później otrzymał tę nagrodę ponownie, tym razem za „Zbrodnię w wielkim mieście”. Książki Alka Rogozińskiego sprzedały się w nakładzie przekraczającym 150 tysięcy egzemplarzy. Prywatnie jest wielkim fanem muzyki i podróżowania.

Cykl z Joanną Szmidt i seria „Róża Krull na tropie”

Alek Rogoziński zadebiutował w 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”. Joanna Szmidt jest popularna autorką romansów. W czasie wakacji w Zakopanem poznaje przystojnego fotografa. Pisarka jest pewna, że właśnie spotkała mężczyznę swojego życia. Nie wie jednak, że fotograf nie ma czystych intencji… Powieść ta otwiera cykl z Joanną Szmidt w roli głównej. Drugim tomem z serii jest „Morderstwo na Korfu”. Joanna wyrusza na grecką wyspę, aby w spokoju popracować nad nową powieścią. Już pierwszego dnia staje się świadkiem morderstwa, które mógł popełnić tylko ktoś, kto razem z Joanną zamieszkał w urokliwym pensjonacie na wyspie. Który z urlopowiczów okaże się mordercą?

Kolejną serią komedii kryminalnych Rogozińskiego jest „Róża Krull na tropie”. Róża Krull, autorka powieści kryminalnych, staje w obliczu zbrodni. Musi wziąć sprawy we własne ręce i rozpocząć prywatne śledztwo. W pierwszej części „Do trzech razy śmierć” otruta zostaje koleżanka Róży, w drugiej „Lustereczko powiedz przecie” pisarka jest świadkiem samobójstwa jednego z uczestników konkursu Mister Polonia, a w części trzeciej „Kto zabił Kopciuszka” do zbrodni dochodzi podczas balu charytatywnego.

Powieści kryminalne Alka Rogozińskiego

Oprócz cykli Alek Rogoziński napisał kilka osobnych powieści łączących zagadkę kryminalną z pełną nietypowego humoru komedią: „Jak cię zabić kochanie?”, „Zbrodnia w wielkim mieście”, „Śmierć w blasku fleszy”, „Raz, dwa trzy… giniesz ty!” „Dom tajemnic”, „Miłość ci nic nie wybaczy”. Najnowsza powieść Rogozińskiego ma ukazać się w sierpniu tego roku i będzie nosiła tytuł „T.B.A.”.

Alek Rogoziński i Magdalena Witkiewicz

Alek Rogoziński pisze przede wszystkim komedie kryminalne, jednak ma w swoim dorobku również dwie powieści obyczajowe. Obie książki napisał wspólnie z Magdaleną Witkiewicz. Pierwsza z nich, „Pudełko z marzeniami”, to niesamowicie zabawna świąteczna komedia romantyczna. Druga książka tego duetu to „Biuro M”. On to życiowy pechowiec. Ona nie wierzy w związki i miłość. Oboje rozpoczynają pracę w biurze matrymonialnym, które prowadzi iście diabelska szefowa. Szybko przekonają się, że kojarzenie par to zadanie dużo trudniejsze niż im się z początku wydawało.

Jeśli uwielbiacie komedie kryminalne, koniecznie sięgnijcie po powieści Alka Rogozińskiego. Na pewno się nie zawiedziecie! Szeroki wybór książek autora, także w postaci ebooków i audiobooków, znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o średniowieczu

Książki o tematyce średniowiecznej

Średniowiecze to jedna z najdłuższych epok historycznych trwająca od V wieku (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w 476 roku) do XV wieku. Trudno wskazać jednoznaczny moment jego zakończenia - niektórzy mówią o upadku Konstantynopola w 1453 roku, inni o wynalezieniu druku (1450 r.), pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki (1492 r.), końcu rekonkwisty (1492 r.) lub początku reformacji (1517 r.). Nieścisłości te wynikają przede wszystkim z różnego tempa rozwoju zjawisk, które były kamieniami milowymi tej epoki. Jako że średniowiecze trwało około 1000 lat, historycy dzielą tą epokę na mniejsze części - na “wczesne” i “późne” lub na “wczesne”, “pełne” i “późne”. Można czasami usłyszeć określenie, że były to “wieki ciemne” - określenie to wywodzi się z XIX wieku i powstało z racji małej ilości źródeł pisanych z tych czasów, a także ówczesnym przekonaniu o upadku kultury. Przeczy mu jednak wiele faktów - chociażby pojawienie się renesansu karolińskiego. Stąd obecnie raczej nie mówi się w tym kontekście o “wiekach ciemnych” - jedynie czasem historycy używają tego wyrażenia jako potocznego opisu wczesnego średniowiecza. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak ta epoka wpłynęła na kształt współczesności, jest dzieło Dana Jonesa “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych”, w której podróżujemy od stepów Mongolii po oceaniczne brzegi Portugalii i lasy Skandynawii, by poznać codzienne życie ówczesnych ludzi, a także wydarzenia, które zadecydowały o kształcie późniejszego świata. O tej fascynującej epoce istnieją na szczęście świetne książki historyczne, które pozwalają zgłębić wydarzenia, postaci i codzienne życie ludzi żyjących w średniowieczu. W klasycznym już dziele “Czasy Konstantyna Wielkiego” Jacob Burckhardt i Paweł Hertz opisują dzieje Cesarstwa Rzymskiego jeszcze przed jego rozpadem, na przełomie wieków III i IV.  Tych i innych książek o średniowieczu szukajcie na Woblink, także jako ebooków w formatach epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o średniowieczu

Jednym z najważniejszych wydarzeń całej epoki były krucjaty - wyprawy zbrojne podjęta na wezwanie papieży przede wszystkim przez rycerzy europejskich. Organizowane były one w latach 10-95-1291 i ich głównym celem było odzyskanie Ziemi Świętej. Jednak religia mieszała się tutaj znacznie z polityką i ekonomią, tworząc niekiedy niezwykle splątane supły. Na szczęście w ich odplątaniu pomogą liczni specjaliści w tej tematyce i ich dzieła. Thomas Asbridge w książce “Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” stara się opowiedzieć o tych zmaganiach zarówno z perspektywy chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, a także wiernie odtworzyć przeżycia i wrażenia ludzi walczących po obydwu stronach tego konfliktu. O jego początku opowiada Peter Frankopan, oksfordzki historyk, przedstawiając nowe spojrzenie na jego przyczyny w ebooku “Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu”. Z kolei Jonathan Phillips pochyla się nad późniejszą próbą wyzwolenia Ziemi Świętej w książce “Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola”. Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego, którego stolicą był właśnie Konstantynopol, do dziś fascynują wielu. Przetrwało ono upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego i wykształciło osobną od niego kulturę, a jego upadek dał początek Imperium Osmanów. Jego historię w dwóch tomach opisuje Jonathan Shepard. “Bizancjum ok. 500-1024” oraz “Bizancjum 1024-1492” to monumentalny podręcznik rzetelnie ukazujący aktualny stan badań nad rozmaitymi aspektami życia imperium, co pozwala także na dotarcie do sedna jego problemów. Czekają one na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście i nie tylko?

Jednym z najciekawszych zagadnień jest kwestia codziennego życia w średniowieczu. Jak radzili sobie ludzie w warunkach tak dalece odbiegających od tych, które znamy współcześnie? W co wierzyli, jak się ubierali, co jedli i jakie wykonywali zawody? Odpowiedzi na te pytania szukajcie wśród wielu fantastycznych ebooków opowiadających o życiu w średniowieczu! Wśród nich wyróżniają się dzieła skupiające się na średniowiecznej Polsce. “Jak przetrwać zarazy w średniowieczu” Barbary Faron, “Jak przetrwać… kobiety w dawnej Polsce” Karola Ossowskiego czy “Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” Barbary Faron i Agnieszki Bukowczan-Rzeszut to szczegółowe, a przy tym przystępnie napisane opracowania poszczególnych aspektów średniowiecznego życia. Niektóre z nich skupiają się na Krakowie, np. “Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” Agnieszki Bukowczan-Rzeszut czy “W alchemii, w łaźni i pod szubienicą. Historyczny spacer po dawnym Krakowie” Barbary Faron, Agnieszki Bukowczan-Rzeszut i Karola Ossowskiego. Popularnymi autorami zajmującymi się różnymi aspektami ówczesnej codzienności są Frances Gies i Joseph Gies. Ich cykl “Życie w średniowieczu” stał się międzynarodowym bestsellerem. Obydwoje są specjalistami i pasjonatami tej epoki historycznej. Na wspomnianą serię składają się: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Oprócz tego małżeństwo Giesów napisało także książkę “Przeżyj miłość w średniowieczu”. Te i wiele innych dobrych książek o tematyce średniowiecznej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!