Aleksandra Marinina Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Aleksandra Marinina Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Aleksandra Marinina to rosyjska pisarka, autorka popularnych powieści kryminalnych, w tym bestsellerowego cyklu z major Anastazją Kamieńską w roli głównej. Często nazywana jest carycą rosyjskiego kryminału.

Naprawdę nazywa się Marina Anatoljewna Aleksiejewa. Do 1971 roku mieszkała w Leningradzie (obecnie nazywanym Petersburgiem), a potem przeniosła się do Moskwy. Urodziła się w rodzinie prawniczej, sama także studiowała prawo na Uniwersytecie Moskiewskim.

Marinina przez prawie dwadzieścia lat pracowała w milicji, a dokładnie w jednostce przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Zajmowała się tam badaniami w dziedzinie kryminologii i działalnością edukacyjną. Swoją pracę dla milicji zakończyła w 1998 roku w stopniu podpułkownika i poświęciła się działalności literackiej. Pierwszy tekst napisała jeszcze podczas pracy w milicji – było to opowiadanie detektywistyczne stworzone we współpracy z Aleksandrem Gorkinem w 1991 roku. Tekst ukazał się na łamach magazynu „Milicja”. Swoją debiutancką powieść pt. „Kolacja z zabójcą” wydała w 1992 roku. Od tego czasu napisała kilkadziesiąt tytułów, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym 35 milionów egzemplarzy – większość z Anastazją Kamieńską w roli głównej. Książki Marininy ukazały się w przeszło dwudziestu tłumaczeniach, w tym w polskiej wersji językowej.

Aleksandra Marinina – ceniona autorka kryminałów

Książki Aleksandry Marininy cieszą się zainteresowaniem czytelników i krytyków. Autorka w 1995 roku otrzymała, z rąk ówczesnego rosyjskiego ministra spraw wewnętrznych, nagrodę za najlepszą książkę o pracy rosyjskiej milicji (za „Złowrogą pętlę” i „Grę na cudzym boisku”). W 1998 roku została wybrana pisarką roku na Moskiewskich Międzynarodowych Targach Książki. Została także uhonorowana nagrodą „Sukces roku” magazynu „Ogoniok”.

Cykl: Anastazja Kamieńska

Bestsellerowy cykl powieści z major Kamieńską składa się z 50 powieści. W polskim tłumaczeniu ukazały się następujące tytuły: „Kolacja z zabójcą”, „Gra na cudzym boisku”, „Ukradziony sen”, „Zabójca mimo woli”, „Złowroga pętla”, „Płotki giną pierwsze”, „Śmierć i trochę miłości”, „Czarna lista”, „Obraz pośmiertny”, „Za wszystko trzeba płacić”, „Cudza maska”, „Sprawiedliwy oprawca”, „Stylista”, „Iluzja grzechu”, „Jasne oblicze śmierci”, „Męskie gry”, „Śmierć nadeszła wczoraj”, „Wieczny odpoczynek”, „Harmonia zbrodni”, „Siódma ofiara”, „Śmierć bogów”, „Niezamknięte drzwi”, „Życie po życiu”, „Motywy osobiste”, „Sztuka śmierci”, „Niebezpieczna sekwencja” i „Egzekucja w dobrej wierze”.

Autorka wydawała swoje powieści przez ponad ćwierć wieku. W tym czasie zmieniała się rzeczywistość Rosji, jej sytuacja polityczna, gospodarcza, społeczna i ekonomiczna. Marinina ukazuje wszystkie te zmiany na kartach kolejnych książek. Dzięki temu czytelnicy mogą śledzić nie tylko wciągające intrygi kryminalne, ale także dynamiczne zmiany zachodzące w ojczyźnie pisarki.

Pierwszy tom pt. „Kolacja z zabójcą” ukazał się w 1992 roku i był powieściowym debiutem Aleksandry Marininy. Irina Filatowa pracująca w Instytucie Naukowo-Badawczym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zostaje znaleziona martwa we własnym mieszkaniu. Pozornie sprawa wydaje się prosta – nieszczęśliwy wypadek. Śledztwo jednak zaczyna stopniowo ujawnić, że było to zaplanowane morderstwo. Major Anastazja Kamieńska stara się ustalić tożsamość sprawcy. Nie wie jeszcze, że czeka na nią śmiertelne niebezpieczeństwo…

Na podstawie serialu rosyjska telewizja NTW wyprodukowała serial telewizyjny zatytułowany „Kamieńska” emitowany w kilku krajach w Europie.

Książki Aleksandry Marininy na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Aleksandry Marininy w formie ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.