Alex Kava Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Alex Kava Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Alex Kava, a właściwie Sharon Kava to amerykańska pisarka, autorka wielu bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Międzynarodową sławę przyniosła jej seria kilkunastu powieści z profilerką Maggie O’Dell w roli głównej. Książki autorki ukazały się dotychczas w ponad 30 krajach i zostały sprzedane w nakładzie przekraczającym 7 milionów egzemplarzy. Kava należy do stowarzyszenia łączącego autorów thrillerów, Mistery Writers of America, a także do podobnej organizacji, do której należą wyłącznie kobiety – Sisters in Crime.

Przyszła pisarka urodziła się w 1960 roku w Silver Creek położonym w amerykańskim stanie Nebraska. Od najmłodszych lat interesowała się książkami, jednak jej rodzice nie okazywali jej wsparcia, a nawet uważali czytelniczą pasję córki za dziwactwo. Na szczęście nie powstrzymało jej to przed pisaniem. Swoje pierwsze teksty pokazywała bratu. Otrzymane stypendium pozwoliło jej opuścić dom rodzinny i udać się na studia. W 1982 roku ukończyła College of Saint Mary w Omaha. Przez jakiś czas pracowała w marketingu i reklamie, a następnie została dyrektorem public relations na swojej macierzystej uczelni. Po czterech latach postanowiła rzucić pracę, aby w pełni poświęcić się pisaniu książek.

„Dotyk zła” pierwsza powieść Alex Kavy

„Dotyk zła” to pierwsza powieść pisarki. Po wysłaniu jej do wydawnictw spotkała się z szeregiem odmów i zarzutów wobec książki – tym najczęściej powtarzającym się był brak miłosnego wątku. Kava postanowiła ponownie rozesłać manuskrypt, ale tym razem zmieniając imię, aby uniknąć natychmiastowego zaszufladkowania w gatunku literatury dla kobiet. Zabieg ten odniósł sukces. W 2000 roku swoją premierę miała debiutancka książka pisarki, „Dotyk zła”, wydana pod nazwiskiem Alex Kava. Powieść otwiera bestsellerowy cykl z profilerką Maggie O’Dell w roli głównej.

Bestsellerowy cykl z Maggie O'Dell

Główna bohaterka serii, Maggie O’Dell, to młoda agentka FBI specjalizująca się w tworzeniu profili psychologicznych seryjnych zabójców. Już w pierwszym tomie staje przed trudnym zadaniem ujęcia groźnego mordercy nim będzie za późno. Oprócz wątku kryminalnego oraz sensacyjnego w książce pojawia się pełna erotycznego napięcia relacja między Maggie i prowadzącym śledztwo Nikiem Morellim. Cały cykl liczy kilkanaście tytułów: „Dotyk zła”, „W ułamku sekundy”, „Łowca dusz”, „Granice szaleństwa”, „Zło konieczne”, „Zabójczy wirus”, „Czarny Piątek”, „Kolekcjoner”, „Śmiertelne napięcie”, „Płomienie śmierci”, „Ostateczny cel” i „Przedsmak zła”.

Ryder Creed

Innym cyklem Alex Kavy jest ten z Ryderem Creedem, weteranem z Afganistanu oraz trenerem psów tropiących. W serii, już jako postać drugoplanowa, pojawia się także doskonale znana wszystkim wiernym czytelnikom autorki Maggie O’Dell. Dotychczas w Polsce w ramach cyklu ukazały się cztery powieści „Mroczny trop”, „Ściśle tajne”, „Epidemia” oraz „Instynkt łowcy”.

W mroku lasu

Pierwszego września 2021 roku ukazała się najnowsza powieść Alex Kavy pt. „W mroku lasu”. Autorka powraca do bestsellerowego cyklu oraz uwielbianych przez czytelników postaci: Maggie O'Dell i Rydera Creeda. Podczas treningu pies Creeda odnajduje w oddalonej od świata części Parku Narodowego Blackwater River płytki grób. Znajdujące się w nim ciało nigdy nie mało zostać znalezione – teren, na którym je zakopano położony jest na uboczu. Dodatkowo morderca zakładał, że ofiarą zajmą się siły natury, co miało uniemożliwić trafienie na szczątki. Tak się jednak nie stało… Niedługo później psy Rydera trafiają na kolejne zwłoki. Śledczy dochodzą do wniosku, że morderca, którego szukają, doskonale zna ten las i od lat ukrywa w nim swoje ofiary. Maggie i Ryder szybko dowiedzą się, do czego może posunąć się sprawca, aby zachować swoją tożsamość w tajemnicy.

Jeśli szukacie pełnych napięcia thrillerów psychologicznych sięgnijcie po powieści Alex Kavy! W księgarni internetowej Woblink znajdziecie je w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.