Alexander Lowen Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Alexander Lowen Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Alexander Lowen urodził się w 1910 roku. To amerykański psychiatra i psychoterapeuta. Lowen jest autorem kilkudziesięciu książek o tematyce bioenergoterapeutycznej, terapeutycznej i duchowej. Wśród jego najgłośniejszych książek warto wyróżnić „Głos ciała”, „Duchowość ciała”, „Depresja i ciało”, „Radość”, „Przyjemność” i „Narcyzm”. Większość jego książek ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

Życiorys Alexandra Lowena i kariera literacka

Lowen jest absolwentem City College w Nowym Jorku, gdzie uzyskał stopień licencjata. Następnie z wyróżnieniem ukończył Brooklyn Law School. Po studiach wykładał prawo, a w trakcie wakacji prowadził zajęcia związane z szeroko pojętym sportem. Aktywnością fizyczną Lowen pasjonował się od lat młodości.

Lowen zaczął zgłębiać tajniki jogi. Zaczęły interesować go związki między zdrowiem psychicznym i fizycznym. Oprócz jogi Lowen zainteresował się relaksacją mięśniową, ale nie czuł zadowolenia z osiąganych przez siebie wyników. W 1940 roku Alexander zapisał się na kurs analizy charakteru, który prowadził Wilhelm Reich. Prowadzący warsztaty wyjaśniał zależności między napięciami w mięśniach, charakterem, osobowością neurotyczną i stresem. Reich prezentował również techniki terapeutyczne skupione na ciele. Kolejne trzy lata Lowen spędził na terapii i doszkalaniu się pod okiem Reicha. Ukończenie kursu pozwoliło Lowenowi prowadzić własną praktykę terapeutyczną.

Kolejnym etapem na ścieżce kariery Lowena był wyjazd do Europy. W wieku 36 lat terapeuta rozpoczął studia medyczne na Uniwersytecie w Genewie. Lowen pragnął zgłębić wiedzę na temat najważniejszych z perspektywy jego praktyki zjawisk i kwestii ludzkich emocji i zachowań – honoru, odwagi, piękna, godności oraz seksualności.

Duchowość ciała

Swoje rozważania na temat studiów Lowen opisał w książce „Duchowość ciała”. Terapeuta podkreśla, że dowiedział się w ich trakcie wielu elementarnych rzeczy, jednak wiele kwestii zostało według niego poruszonych bardzo powierzchownie. Lowena oburzył fakt, że seksualność została sprowadzona tylko do funkcji reprodukcyjnej.

Po doświadczeniu studiowania w Europie Lowen wrócił do Stanów Zjednoczonych i zaczął współpracę z Johnem Pierrakosem. Mężczyźni rozwinęli własną ścieżkę terapeutyczną, zwaną bioenergetyką lub analizą bioenergetyczną. W 1956 roku założyli mieszczący się w Nowym Jorku Międzynarodowy Instytut Analizy Bioenergetycznej.

Narcyzm - jedna z najpopularniejszych książek Narcyzm

Jedną z najpopularniejszych książek Lowena jest wydana w 1984 roku „Narcyzm“. Autor tłumaczy, czym jest zjawisko narcyzmu oraz jak się objawia. Według Lowena narcyz nie kocha ani siebie, ani nikogo innego. To osoba, która nie umie zaakceptować siebie, a swoje prawdziwe oblicze i zachowanie kryje pod maską. Psychoanalityk, dzięki swojemu doświadczeniu i niebywałej wiedzy, pokazuje, jak można przywrócić osobie narcystycznej integralność uczuć i emocji. „Narcyzm” to książka, która może pomóc pokonać w sobie negatywne konsekwencje bycia narcyzem.

Głos ciała

Kolejną ważną książką Lowena jest „Głos ciała”, czyli zbiór wykładów, w którym przedstawia bioenergetyczne podejście do różnych zagadnień. Lowen rozwija swoje myśli na temat zależności między stronami fizycznymi i psychicznymi. Autor pisze o teorii przyjemności – opartej na naturalnym cyklu życia i rytmach ciała. Ważnym elementem jego wykładów jest zgłębianie tematu wpływu emocji na mechanizmy ochronne człowieka. Do tego podejmuje temat ewolucyjnego spojrzenia na seksualność. Pisze również o tym, w jaki sposób wola życia i chęć śmierci mogą stanowić przeszkodę w drodze do osiągania przyjemności, sukcesu i spełnienia.

Radość

W książce „Radość” Lowen przekonuje do poddawania się głosowi własnego ciała, co w prostej linii ma doprowadzić do szczęścia i wewnętrznej radości. Autora pisze także o tym, jak odzyskać naturalny, dziecięcy stan radości. Proponuje różnego rodzaju ćwiczenia, które pomogą przywrócić ciału witalność i odzyskanie energii ze stłumionych emocji i uczuć. Książka oparta jest na doświadczeniu Lowena wyciągniętym z blisko czterdziestoletniej praktyki. Ponadto autor pisze o tym, jak traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa mogą wpływać na ludzkie lęki, fobie, ograniczenia i ułomności.

Książki Alexandra Lowena na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Alexandra Lowena w formie ebooka i książki papierowej. Wśród dostępnych tytułów znajdują się: „Głos ciała”, „Duchowość ciała”, „Depresja i ciało”, „Radość”, „Przyjemność” i „Narcyzm”.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.