Alexandra Reinwarth Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne [wyd. 2], Książka | Alexandra Reinwarth

    Jak długo jeszcze masz zamiar spełniać oczekiwania innych? Jak długo jeszcze będziesz spychać na dalszy plan to, co dla ciebie ważne i czego naprawdę chcesz? Jak długo jeszcze to, co robisz, będzie zadowalać wszystkich poza tobą? Wiemy, jak długo. Aż poznasz Alexandrę Reinwarth – niemiecką dziennikarkę, która postanowiła powiedzieć: pieprzyć to! I takiej samej odwagi chce nauczyć ciebie. To nie jest kolejny nudny poradnik. To książka, w której autorka opisuje swoje życie. ...

Alexandra Reinwarth Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Alexandra Reinwarth jest niemiecką dziennikarką i pisarką. Mieszka w Walencji. Nie jest z wykształcenia psycholożką, lecz nie przeszkadza jej to być bestsellerową autorką książek, w których analizuje procesy myślowe oraz współczesne bolączki. W Polsce nakładem Wydawnictwa Otwarte ukazały się dotychczas trzy tytuły autorstwa Reinwarth - “Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne”, “Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe” oraz “Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być twoim ostatnim”.

Debiutanckie “Pieprzyć to!” Alexandry Reinwarth

Pierwszą wydaną w naszym kraju książką Alexandry Reinwarth było “Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne” (2020). W tym ni to poradniku, ni to biografii dziennikarka wskazuje sposoby na odzyskanie kontroli nad własnym życiem i odcięcie się od oczekiwań innych osób. “Ty decydujesz o swoim życiu” - łatwo powiedzieć, znacznie trudniej zrealizować. Presja z zewnątrz, strach przed nieznaną drogą, nieudane próby podjęcia innej niż spodziewana decyzji - wszystko to sprawia, że stopniowo poddajemy się i przestajemy wierzyć w nasze własne plany i marzenia. Alexandra Reiwarth namawia, żeby krzyknąć: “pieprzyć to!” i wziąć sprawy w swoje ręce. Na podstawie własnych przeżyć pokazuje, jak nauczyła się znajdować kompromis pomiędzy życiem na dobrej stopie z innymi ludźmi, a pozostawaniem niezależną kobietą. Jej wezwanie, by postawić na realizowane na własnych warunkach szczęście porwało wiele osób na całym świecie i sprawiło, że “Pieprzyć to!” szybko stało się bestsellerem.

“Gówno prawda!” i “Deadline”

Po sukcesie “Pieprzyć to!” w tym samym 2020 roku w Polsce ukazała się kolejna książka Alexandry Reinwarth, “Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe”. Niemiecka dziennikarka analizuje w nich procesy rządzące ludzkimi głowami - jak sprawić, żeby robić to samo, co się myśli? Jak przestać działać impulsywnie? Jak zakończyć walkę pomiędzy sercem a rozumem, a tym samym uchronić się przed porażkami, konfliktami i bólem? W “Gówno prawda!” Reinwarth wskazuje na odpowiedzialne za te napięcia ciągi myślowe i podpowiada, z pomocą jakich narzędzi wyrwać się ze szkodliwych schematów.

Najnowszą dostępną w Polsce książką autorstwa Reinwarth jest “Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być ostatnim”. Rozpoczyna go proste z pozoru zadanie - wyobraź sobie, że został Ci tylko rok życia. Co zrobisz? Jak przeżyjesz te 12 miesięcy? Jakie decyzje podejmiesz, by był to najlepszy okres Twojego (kończącego się) życia? Dziennikarka stawia tezę, że właśnie tak powinno się przeżywać każdy kolejny rok - wyznaczając sobie tytułowy deadline na życie. Taka zmiana perspektywy pozwala zadbać o te elementy codzienności, na które nigdy nie starczało czasu. Spełniać swoje dotychczas odsuwane na bok marzenia. Mieć odwagę podejmować decyzje, przed którymi przedtem się uciekało. Podjąć ryzyko - tylko tyle i aż tyle. Podzielony na sfery życiowe podręcznik zawiera przy każdej z nich serię pytań, które należy sobie zadać, by zrozumieć, jak wielu wymówek już użyliśmy, by nie zrobić tego, czego czasem najbardziej potrzebowaliśmy lub na co mieliśmy ochotę.

Wszystkie trzy dostępne w Polsce książki znajdziecie na Woblinku w formie ebooków oraz książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.