Andrzej Mularczyk Psychologia, Społeczeństwo, Polityka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Andrzej Mularczyk Psychologia, Społeczeństwo, Polityka - książki, ebooki i audiobooki

Andrzej Mularczyk to polski pisarz, scenarzysta filmowy, a także autor reportaży i twórca radiowych słuchowisk. Jest twórcą scenariusza do takich filmów jak „Sami swoi”, „Kochaj albo rzuć”, „Nie ma mocnych”, a także serialu „Dom” czy obrazu w reżyserii Andrzeja Wajdy „Katyń”. Wiele ze scenariuszy Mularczyka zostało wydanych w formie książkowej. Nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się także antologia ze scenariuszami słuchowisk Andrzeja Mularczyka. Na „Cicho, szeptem i na ucho” składa się piętnaście słuchowisk wyemitowanych na antenie Polskiego Radia w latach 1981-2005.

Życiorys Andrzeja Mularczyka – poza filmem

Andrzej Edward Mularczyk urodził się 13 czerwca 1930 roku w Warszawie. Zadebiutował swoją twórczością na łapach konspiracyjnego pisma „Dźwigary” w 1943 roku. Mularczyk studiował na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył studia w roku 1955, w którym to też wstąpił do Związku Literatów Polskich. Jeszcze 1953 roku rozpoczął współpracę z Polskim Radiem, gdzie dwa lata później otrzymał stałe zatrudnienie. Andrzej Mularczyk był także reporterem i publicystą tygodnika „Świat”. Członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich został w roku 1964, a później był także członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej. W latach 1970-1977 Mularczyk był kierownikiem literackim w Zespole Filmowym Iluzjon.

Andrzej Mularczyk został wyróżniony wieloma nagrodami i odznaczeniami. Wśród nich znajdują się między innymi Medal Komisji Edukacji Narodowej (1975), Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (2001), nagroda Superwiktora za całokształt twórczości (2001), nagroda Diamentowy Mikrofon (2005) czy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (2011).

Książki Andrzeja Mularczyka w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele pozycji autorstwa Andrzeja Mularczyka. Są tu takie tytuły jak: „Polskie miłości…”, „Śmietnik Pana Boga”, „Czyim ja żyłem życiem”, „Co się komu śni”, „Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni”, „Siostra. Historia pewnej zbrodni” czy „Cudownie ocalony”. Czekają na Was w formach ebooków, książek papierowych oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Psychologia, Społeczeństwo, Polityka

Kategoria „Psychologia / Społeczeństwo / Polityka” zawiera przede wszystkim pozycje, w których autorzy badają zachowania człowieka i mechanizmy, które pozwalają na zrozumienie tych zachowań, a także przedstawiają zmiany zachodzące w świadomości społecznej. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy pozycje będące poradnikami w zakresie psychologii, takie jak dwa najpopularniejsze skandynawskie poradniki ostatnich lat napisane przez Thomasa Eriksona: „Otoczeni przez idiotów” oraz „Otoczeni przez psychopatów”. Pierwszy z nich uczy identyfikować cztery różne typy osobowości i na tej podstawie lepiej rozumieć i współpracować z ludźmi, drugi pokazuje, jak radzić sobie z psychopatami, których jest wśród nas więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Wśród oferowanych przez serwis Woblink.com pozycji znajduje się wiele książek przeznaczonych dla rodziców, pomagających w wychowaniu i komunikacji z dziećmi, np. „Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być” Elaine Mazlish i Adele Faber czy „Ty, Twoje dziecko i szkoła” Kena Robinsona. Coś dla siebie znajdą tu też czytelnicy szukający kontrowersji, lubiący tematy uznane przez społeczeństwo za tabu. Zainteresować ich może „Żałując macierzyństwa” Orny Donath, czyli dzieło będące efektem długoletnich badań i rozmów z kobietami, które wolałyby nigdy nie urodzić dzieci, czy też monografia „Współczesne spojrzenie na seksualność człowieka” starająca się we wszechstronny sposób przedstawić temat seksualności, od normy do patologii. W kategorii „Psychologia / Społeczeństwo / Polityka” odnaleźć też możemy książki na takie tematy jak rozważania na temat wszechobecności i różnorodności kłamstw i oszustw w relacjach międzyludzkich („Homo falsus” Jana Borkowskiego) czy opis sposobów przeżywania przez zwierzęta żalu po stracie swoich towarzyszy, partnerów i przyjaciół („Jak zwierzęta przeżywają żałobę?” Barbary King).