Andrzej Mularczyk Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Andrzej Mularczyk Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Andrzej Mularczyk to polski pisarz, scenarzysta filmowy, a także autor reportaży i twórca radiowych słuchowisk. Jest twórcą scenariusza do takich filmów jak „Sami swoi”, „Kochaj albo rzuć”, „Nie ma mocnych”, a także serialu „Dom” czy obrazu w reżyserii Andrzeja Wajdy „Katyń”. Wiele ze scenariuszy Mularczyka zostało wydanych w formie książkowej. Nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się także antologia ze scenariuszami słuchowisk Andrzeja Mularczyka. Na „Cicho, szeptem i na ucho” składa się piętnaście słuchowisk wyemitowanych na antenie Polskiego Radia w latach 1981-2005.

Życiorys Andrzeja Mularczyka – poza filmem

Andrzej Edward Mularczyk urodził się 13 czerwca 1930 roku w Warszawie. Zadebiutował swoją twórczością na łapach konspiracyjnego pisma „Dźwigary” w 1943 roku. Mularczyk studiował na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył studia w roku 1955, w którym to też wstąpił do Związku Literatów Polskich. Jeszcze 1953 roku rozpoczął współpracę z Polskim Radiem, gdzie dwa lata później otrzymał stałe zatrudnienie. Andrzej Mularczyk był także reporterem i publicystą tygodnika „Świat”. Członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich został w roku 1964, a później był także członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej. W latach 1970-1977 Mularczyk był kierownikiem literackim w Zespole Filmowym Iluzjon.

Andrzej Mularczyk został wyróżniony wieloma nagrodami i odznaczeniami. Wśród nich znajdują się między innymi Medal Komisji Edukacji Narodowej (1975), Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (2001), nagroda Superwiktora za całokształt twórczości (2001), nagroda Diamentowy Mikrofon (2005) czy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (2011).

Książki Andrzeja Mularczyka w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele pozycji autorstwa Andrzeja Mularczyka. Są tu takie tytuły jak: „Polskie miłości…”, „Śmietnik Pana Boga”, „Czyim ja żyłem życiem”, „Co się komu śni”, „Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni”, „Siostra. Historia pewnej zbrodni” czy „Cudownie ocalony”. Czekają na Was w formach ebooków, książek papierowych oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Technika, Inżynieria, Rolnictwo

Kategoria „Technika / Inżynieria / Rolnictwo” zawiera publikacje dotyczące różnych tematów, w głównej mierze są to podręczniki i poradniki przeznaczone dla osób poszukujących konkretnej wiedzy. Znajdują się tu teksty z zakresu architektury i budownictwa, jak „Akustyka w budownictwie” Jacka Nurzyńskiego traktująca nie tylko o salach koncertowych i wnętrzach przeznaczonych do słuchania muzyki, ale także o ochronie przed hałasem, o jego dokuczliwości, szkodliwości oraz środkach zapobiegawczych. Poza tym w tej kategorii znaleźć można teksty z dziedziny informatyki i robotyki, np. książkę „To żyje! Sztuczna inteligencja”, w której autor Toby Walsh przedstawia historię sztucznej inteligencji i pokazuje, jak do tej pory zdążyła już zmienić nasze społeczeństwo, gospodarkę i nas samych. Nie brakuje także tytułów z sektora automatyki, m.in. książki Andrzeja Dębowskiego „Automatyka. Podstawy teorii”, która stanowi wprowadzenie do podstawowych pojęć z zakresu automatyki, a także zaznajamia czytelnika z analizowaniem, działaniem i projektowaniem różnych układów dynamicznych. Wydawnictwo Naukowe PWN proponuje natomiast publikację z zakresu technologii w piekarni – „Zakwas” pod redakcją Marcusa Brandta i Michaela Ganzlego, traktujący o tym, jak zakwas wpływa na jakość pieczywa i jego właściwości odżywcze, oraz „Chłodnictwo” pod redakcją Klausa Löscha, gdzie możemy znaleźć informacje na temat istotnych zagadnień technologicznych związanych z procesami chłodzenia i mrożenia różnych typów produktów spożywczych.